Charmedka Charmedka komentáře u knih

Já asi s Holly Black prostě mám problém, její styl mi naprosto nesedí. Příběh originální, ale to zpracování...Taková nuda, většina kapitol je krátká, mohlo by se to číst samo, ale já se do čtení hodně nutila a s knihou strávila šíleně moc času, jak moc mě to nedokázalo do děje vtáhnout.

20.05.2022 2 z 5

Klíč Klíč Mats Strandberg

Za mě to je zbytečně dlouhé, podle mě to není příběh, který by bylo nutné až tak natahovat, obzvlášť když opravdu nic nového nepřináší. Druhý a třetí díl nebyly špatné, zakončení se mi také líbilo, ale vím, že znovu už se k sérii nevrátím.

19.04.2022 3 z 5

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

Kniha je vyprávěna z pohledu obou hrdinů, kapitoly jsou krátké, svižné a celé to vyprávění je moc milé. I láska mezi Maddy a Albertem je jemná, pozvolná a pro čtenáře nevtíravá. Vzájemně se podporují, učí se od sebe a objevují i jinačí způsob života, než na který jsou zvyklý.

Ač ke konci se z humormé a zamilované knihy stává drama a nejeden kapesník zůstane suchý. Já jsem tohle moc nečekala, takže jsem byla hodně vykolejená a kniha se mi vryla do srdce. Na první dobrou se jedná o průměrné čtení pro mládež, ale kniha je mnohem, mnohem silnější.

25.02.2022 4 z 5

Oheň Oheň Mats Strandberg

Oproti prvnímu dílu jsem se konečně zorientovala v postavách a asi ty postavy jsou za mě největším plusem knihy. Hrdinek je několik, každá jiná a každá se svými starostmi, díky čemuž si k nim čtenáři lépe najdou cestu a ztotožní se s nimi, což je sympatické.

Je to kniha/série plná magie, přátelství, lásky, ale i závisti. Osobně už se cítím na tyhle knihy stará a nedokážu je tolik docenit, věřím ale, že mladším čtenářkám by se mohly líbit více.

25.02.2022 3 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

Čekala jsem něco jiného, než co se mi dostalo a bohužel musím nasat, že mi kniha moc nesedla. Je vyprávěna z pohledu jak Heather, tak i Dodge. Autorka se krom hry dost zaměřuje na běžný život, tím pádem bývá příběh kolikrát nudnější, pomalý a já očekávala zkrátka více akce, napětí.

25.02.2022 3 z 5

Můj (téměř) dokonalý život Můj (téměř) dokonalý život Sophie Kinsella (p)

Tuhle knihu jsem si zamilovala od první stránky. Hlavní hrdinka je teda praštěná a příběh a některé scény už lehce přitažené za vlasy, ale zaručuji, že se rozhodně budete bavit. Spousta humoru a trapasů, které může přinést anglický venkov, zároveň nádherná příroda a klid.

Nechybí romantická linka, která je příjemná, nevtíravá. Charaktery postav jsou skvěle vykreslené, každá postava má svoji osobnost, svůj život a svoje problémy. Kniha krásně ukazuje, že ne vše je takové, jak se může zdát a že i člověk, který má peníze, rodinu a vypadá to idylicky, se může trápit.

25.02.2022 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Příběh se rozjížídí hned na začátku, ale bohužel ten rozjezd trvá vlastně až do úplného konce. Kapitoly jsou krátké a každou vypráví jiný obyvatel městečka. Člověk jim sice díky tomu nahlédne do hlavy, ale nemyslete si, že díky sousedům odhalíte motivy. Co postava, to jiný pohled na věc, jiné informace a těch postav je tolik, že ani na konci jsem neměla potuchy, kdo je vlastně kdo.

Navíc všechny ty postavy byly takové nijaké, charaktery byly tak špatně propracované a vlastně celkově celé to pojetí knihy není vůbec dobré.

Kniha určitě má potenciál, ale vyprávění nemá pořádně hlavu, ani patu a je napsáno tak nezáživně, že Vás vůbec nenutí ani číst dál, abyste věděli, co bude. Vlastně je Vám to naprosto jedno.

25.02.2022 2 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Kniha se mi hodnotí velmi špatně, znám příběh, filmy jsem viděla tolikrát a kvůli tomu asi nelze tolik už docenit knihy, i když uznávám, že autorka stvořila neuvěřitelný svět, který jistě bude bavit i další generace a určitě svým dětem Harryho Pottera budu číst.

Samozřejmě mě kniha bavila, navíc tím, že se jedná primárně o dětské čtení, tak se čte jedna radost, ale takový ten wow efekt podle mě zažije už jen mladší a menší čtenář či opravdu zarytý fanoušek.

25.02.2022 5 z 5

Temná krev Temná krev Laurell K. Hamilton

Tím, že se příběh zaměřil na jednu z postav, konkrétně teda na Jasona, tak se kniha četla dobře, byla zajímavá a nahlédnout pod slupku nějaké té postavě a zjistit i něco osobního, to je dle mého vždy dobrý krok.

U autorky platí, že méně je více a ty tenčí díly jsou zkrátka lepší, takže i Temná krev za mě ok, i když samozřejmě nelze očekávat kvalitu prvních dílů, to vůbec ne.

11.02.2022 3 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Ráda bych napsala, jak je kniha miloučká a pohled dítěte dodává knize kouzlo a citlivost...

Bohužel ale musím říct, že jsem vůbec nebyla schopná se začíst a ani po přečtení se to ve mně hrozně pere, protože mě to vlastně vůbec nechytlo a dočítala jsem s hodně velkým sebezapřením. Uznávám, asi jsem tu knihu vůbec nepochopila. Jako jo, bylo to milé, ale vlastně vůbec nevím, o co šlo. Za mě bohužel ne a velmi doufám, že mě ostatní knihy chytnou více.

11.02.2022 2 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Asi si to se zombie tématem protiřečí, ale kniha je miloučká, kapitoly vyprávěné z pohledé desetileté Melanie jsou nevinné, navíc děvčátko je hodně vnímavé, chytré a citlivé a bohužel za mě je to asi jedné plus knihy, teda ještě originální námět.

Já čekala více, mnohem více. Obtížně jsem se knihou prokousávala, do čtení jsem se nutila, protože mě to zkrátka nebavilo. Na mě málo akce, málo vypjatých situací a chyběl mi vyloženě nějaký ten wow efekt.

05.02.2022 3 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Nedostává se mi slov, kniha je přesně tak dobrá, jak se všude píše, je dokonce ještě lepší. Musíte si ji nejprve přečíst a pak pochopíte, že se jedná o příběh, která ve Vás hodně zanechává a který nebudete chtít odložit.

Téma faustovské dohody mám hodně ráda a ač to není nic nového, tak kniha je pojata velmi originálně. Má snad všechno, co kniha mít má. Je romantická, dobrodružná, ale i dojemná a smutná. Budete s Addie prožívat každou chvilku a uvědomíte si, že v knize se skrývá opravdu hodně.

30.01.2022 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Atmosféra povídky je dokonalá, starý viktoriánský dům je ponurý a děsivý sám o sobě. K tomu skvěle vykreslené postavy, kdy pořádně nevíte, komu věřit a co si o které myslet. Kniha má jedno velké mínus a to takové, že je to pouze krátká povídka. Příběh je skvělý a měl obrovský potenciál pro to, aby se z něj stal výborný regulerní román.

23.01.2022 4 z 5

První chyba První chyba Sandie Jones

Zpočátku je kniha spíše rodinným dramatem, než přímo thrillerem. Autorčin styl se mi ovšem moc líbí, postupně vše zamotává, místo odhaluje a pak to vybalí vše najednou. Zápletka je velmi propracovaná a musím říct, že až takhle zamotaný příběh jsem nečekala. Chvílemi má kniha hluchá místa, ve výsledku se jedná ovšem o povedený a velmi čtivý thriller pro ženy, který mě nalákal na další knihy z pera Sandie Jones.

23.01.2022 4 z 5

Temné cesty Temné cesty Chevy Stevens (p)

Já jsem lehce na rozpacích, asi jsem čekala něco maličko jiného. Čekala jsem nebezpečnou silnici, mrtvé dívky a hon na vraha. Kolem sinice se příběh samozřejmě svým způsobem točí, ale primárně jde o Hailey a její zmizení. Příběh je zkrátka jiný, než jsem myslela. Navíc kvůli věku hlavní postavy mi přišlo, že se jedná spíše o čtení pro mladší, nebo minimálně jako young adult bych knihu označila. Zas na druhou stranu je ale fakt, že autorka se vůbec nebojí krvavých a velmi podrobných drastických popisů mrtvol.

29.12.2021 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Tohle je neskutečně silné téma. Od první stránky Vám bude během čtení běhat mráz po zádech a věřte, budou se ve Vás prát všemožné pocity. Od strachu, lítosti, až po zhnusení a vlastně i pochopení. Kniha je obrovská Sophiina volba a morálně je to také velmi rozporuplné. Tu snahu a zoufalost matky chápu, ale stejně tak jednáním pohrdám...

27.12.2021 5 z 5

Jak Grinch ukradl Vánoce! Jak Grinch ukradl Vánoce! Dr. Seuss (p)

Pokud jako já milujete film, tak je třeba ke knize přistupovat rovnou s tím, že je to něco úplně jiného a film je rozvinut po všech směrech. Přesto je pro mě postava Grinchde srcovka.
Co je pro mě mínusem, který ale nemá vliv na obsah...Kniha má velký formát, který připomíná spíše sešit. Vůbec to nevypadá pěkně, nemluvě o tom, že do knihovny do nejde pořádně zařadit. Přitom originál má krásnu pevnou vazbu.

18.12.2021 4 z 5

Vánoční polibek v Notting Hillu Vánoční polibek v Notting Hillu Mandy Baggot

Kniha je samozřejmě předvídatelná, je naprosto jasné, kam bude příběh směřovat, ale to vůbec nevadí. Z knihy na Vás dýchne zasněžený Notting Hill vonící po horké čokoládě a vánočním muffinu. Isla Chase a děvčata provádí po různých památkách, takže si tu atmosféru užijete dosytosti a právě tohle mě hrozně bavilo. Pouze konec mi přišel lehce přitažený za vlasy, do té doby to byl pěkný, poměrně i reálný příběh, ovšem už se těším na další autorčinu vánoční knihu.

11.12.2021 3 z 5

Bestie Bestie J. R. Ward (p)

Bestie je za mě velmi povedený díl, i když svým způsobem hodně předvídatelný. Jakmile se na scéně objeví malá Bitty, ano, další nová postava, je naprosto jasné, kam příběh bude směřovat a jak to celé dopadne.

Kniha má přes pět set stran a ani chvilku jsem se nenudila, slupla jsem ji jak malinu a je to jeden z nejlepších dílů. Akční, vtipný, laskavý...

28.11.2021 5 z 5

Leonard a Hladový Paul Leonard a Hladový Paul Rónán Hession

Stále nevím, co si myslet o knize. Ona je ta kniha opravdu ve větší míře o ničem, ale přesto je neskutečně laskavá, naivní a humorná takovým tím milým způsobem.

24.11.2021 3 z 5