Charmedka Charmedka komentáře u knih

Zkrocený Zkrocený Emma Chase

Příběh Matthewa a Dee se odehrává v podstatě ve stejný čas jako ten Kate a Drewa, takže některé události jsou čtenáři již známy, jen tentokrát nejdete domu s předchozí dvojicí, ale s novou, což mě zas bavilo.

Kniha se četla moc dobře, ostatně jako dva předchozí díly. Byla nabitá erotikou, vtípky a díky Dee byla i dojemná a hezky romantická. Na druhu stranu Drew je větší přeborník v ironii...

21.12.2020 3 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Kniha je určitě určená primárně pro mladší čtenáře, jsem na tohle už stará, ale musím přiznat že jsem si čtení užila. Je to přesně tak milé, oddechové a dojemné, jak od vánoční knihy očekáváte.

Za sebe můžu doporučit, téma se zápisníkem je originální, není to zbytečně přeslazené a přesto knížka potěší a pohladí na duši. Určitě je ale potřeba počítat s tím, že se jedná o čtení pro mládež.

21.12.2020 3 z 5

Růže z Jericha Růže z Jericha Michaela Štěchová

Kniha není vůbec špatná, je hodně specifická a jiná. Překvapivě mě část z Egypta bavila méně a hůře jsem se už na knihu soustředila. Přesto se knížka četla dobře a líbilo se mi téma různých kultur, je to minimálně na zamyšlení.

29.11.2020 3 z 5

Pokušení Pokušení Lisa Jane Smith

Poslední díl byl super a společně s pátým asi nejlepší, i když ve výsledku si jsou díly podobné a na stejné úrovni. Posednutí duchy se mi ovšem líbilo, bylo to od začátku akční a ač Cassie občas ztrácela naději, nevzdávala se.

29.11.2020 3 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Psí poslání je podle mě naprostá povinnost pro pejskaře, neskutečně milý a dojemný příběh. Tím, že je knížka vyprávěna právě z pohledu psa, tak působí úplně bezelstně, upřímně a vlastně i komicky, jelikož pes nechápe všechny lidské myšlenky a všemu se učí.

18.11.2020 3 z 5

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

Vážně jsem se bála, že vyprávění z pohledu Kate nebude takové, je jiné, ale v dobrém slova smyslu. Je zábavné v tom, že v tom jejím pohledu a myšlení se většina z nás žen pozná.

Smýšlení, že bych měla být sebevědomá žena a nedávat najevo, jak moc toho chlapa chci a že přece mám ještě nějakou sebeúctu, ale vlastně je mi jasné, že když napíše, padnu mu kolem krku a silná ženská vlastně vůbec nejsem. Jako pecka, zasmála jsem.

Jelikož Drew s Kate jsou od sebe, tak erotických scén ubylo a spíše přibylo dumání nad budoucností.

15.11.2020 4 z 5

Lov Lov Aubrey Clark (p)

Hodně jsem četla, že tenhle díl je slabší a stále dokola se opakuje to samé. No opakuje, s tím souhlasím, ale mám za to, že ne o tolik víc jako v jiných dílech.

Lovci jsou rozhodně lepší a jejich život a smýšlení rozhodně propracovanější než v původní trilogii, kde působily nijace. Tady konečně jsou pořádnou hrozbou a nepůsobí jen jako vedlejší linka.

Jak píšu výše, lovci mi přijdou zajímavější a linka se Scarlett mě hodně baví. Je zákeřná, jde si za svým a nejen že útočí fyzicky, ale přesně ví kam mířit, aby zranila i psychicky.

12.11.2020 3 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Hlavní hrdinkou je Olívie, mladá žena a později akvarijní rybka. Olívie totiž hned na začátku příběhu spáchá sebevraždu a místo aby došla klidu, kvůli kterému vlastně učinila tak, jak učinila, tak se reinkarnuje do malé rybky.

Může se zdát, že kniha bude jedna velká depka, ale ono to tak úplně není. Ano, všechny ty postavy řeší určité životní problémy. Je to knížka plná strachu, pocitu, že život Vás vlastně dusí a nebaví, pocitu, že vše se hroutí a že selháváte.

Vše je to ale podáno s nadhledem, určitou ironií a ač to asi není vhodné napsat, tak ve výsledku to působí mile. Sebevraždu beru jako sobeckou věc, po které tu zůstanou lidé a povinnosti, na druhou stranu jak člověk musí být zoufalý, aby tu právě milované lidi nechal a z vyprávění Olívie vlastně chápete, proč udělala to, co udělala...

08.11.2020 4 z 5

Rozkol Rozkol Aubrey Clark (p)

Původně jsem si říkala, zda to nebude úplná tragédie, kor když knihu napsala Aubrey Clark, nikoliv L. J. Smith, avšak pod těmito dvěma jmény se skrývá jedna a tatáž osoba, Aubrey Clark je pouze pseudonym.

Jak jsem se původně bála, aby to vůbec stálo za to, tak ve výsledku bych čtvrtý díl hodnotila asi nejlépe. Furt se jedná o jednoduchou četbu pro mladší čtenáře, nic složitého, ale příběhově mi přišla kniha propracovanější a příběh zajímavější, takže myslím, že je určitě i dál se na co těšit.

29.10.2020 3 z 5

Démonologové Démonologové Gerald Brittle

Kniha Démonologové je výborná, vůbec jsem nečekala, že mě tak chytí. Nemá tedy žádný pořádný začátek a konec a kapitoly skáčou tak nějak bez ladu a skladu. V jedné kapitole najdete v podstatě rozhovor s Warrenovými, v další zas jejich vyprávění o konkrétním případu či teorie, kde vysvětlují rozdíl mezi lidským a nelidským duchem, exorcismus a vlastně tak nějak vše, co je spojené s jejich prací. Celý život zasvětili boji proti démonům a pomoci lidem, kteří jsou v moci nějakého nadpřirozena. Ještě větší obdiv vzbuzuje to, že si Warrenovi nenechávali za pomoc platit, pouze proplácet náklady spojené s cestou či ubytováním, ale jinak nevidělávali na lidech, kteří se ocitli v zoufalé situaci.

25.10.2020 5 z 5

Co je nového, kotě? Co je nového, kotě? Alexandra Potter

Když to porovnám s jinými knihami od autorky, tak je tohle za mě lepší průměr. Sice praštěné a hlavní hrdinka naiva, ale docela jsem se bavila a díky kamarádce Vivienne, která je taky ale pěkný magor, jsem se i zasmála.

Příběh má dojemné momenty, romantickou linku a úplně zlé mi to nepřišlo, jak píšu, na autorku lepší průměr.

22.10.2020 3 z 5

Moc Moc Lisa Jane Smith

Jak už jsem zmiňovala u předchozích dílů... Za mě nenáročná fantasy, kterou ocení především mladší čtenáři. Není násilná zbytečně a sama oceňuji to, že milostný trojúhelník zde nenarušuje samotný příběh a té romantiky je zde tak akorát.

18.10.2020 3 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Kniha je psána z pohledu Drewa, což mi přijde vždy super, číst příběh právě z pohledu muže. Bývá to takové jiné a svým způsobem zajímavější.

Co je ale vůbec nejlepší na celé knize, Drew promlouvá ke čtenáři a to neustále. Hlavně tím, jak s Vámi Drew mluví, tak se svěřuje se svými všemi myšlenkami, pocity a mužskou logikou, která je zkrátka jiná :D a kniha je tím pádem plná sarkasmu, ironie a zaručuji, že se vážně budete bavit.

Je to samozřejmě vulgárnější, ale v určité míře se s tím musí v erotickém románu počítat a tady to sedělo dobře, nic přehnaného a zbytečně sprostého, zkrátka všeho akorát.

14.10.2020 4 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Knížka je nádherná, je to opravdu milá oddechovka, kterou přelouskáte během dvou dnů a která ve Vás vyvolá spoustu emocí, od štěstí, radosti až po smutek.

Neskutečně se mi líbí, že autorka použila právě to co kdyby a vlastně i myšlenku, že co se má stát, to se také stane a osudu neuniknete.

14.10.2020 4 z 5

Prokletý milenec Prokletý milenec J. R. Ward (p)

Tenhle příběh byl za mě krásně propracovaný a měl snad všechno, co by příběh měl mít.

Hrozně mě bavila Trezova a iAmova minulost a zároveň celý ten jejich svět Temných. Kromě Treze má spoustu prostoru právě i iAm, který se snaží bratrovi pomoci a sám se přitom zaplétá do nebezpečných sítí, ale celkově rozuzlení bylo fakt výborné, jak jsem psala, tenhle díl je vážně dokonale propracovaný.

Tentokrát mi kniha nepřišla tolik nabitá erotikou, ale to vůbec nevadilo. On to totiž byl hodně romantický a dojemný příběh. Celé to působilo jemněji a mně kolikrát bylo až úzko a do pláče, jak jsem to celé s postavami prožívala.

Prokletý milenec je pro mě jeden z nejlepších dílů a už teď se zas strašně těším na další.

28.09.2020 5 z 5

Otrokyně Otrokyně Lisa Jane Smith

Kniha je opět docela jednoduchá, je naprosto jasné, kam příběh směřuje a určitě se jedná o čtení pro mladší čtenáře. První díl byl hodně seznamovací, Otrokyně je již více akční a začíná se konečně něco dít.

25.09.2020 3 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Lisa Jane Smith

Kniha není špatná, navíc tím, že je poměrně tenká, má jen kolem dvěstě stran a větší font, tak ji přelouskáte během dne, max dvou.

Je ale potřeba počítat s tím, že se jedná o knihu pro mládež. Ten děj je hodně jednoduchý, žádná pořádná zápletka ani složité dialogy. Za mě pro cca jedenáctileté slečny ideální čtení bez zbytečného násilí či erotiky.

Co beru jako mínus, tak poměrně dost chyb a překlepů v knize.

25.09.2020 3 z 5

Elusion Elusion Claudia Gabel

Kniha má docela slušný potenciál, který ale bohužel nebyl vůbec využit. Elusion mohlo být tak nádherné, ale autorka popisy jeho krásy docela odflákla, zas je ale pravda, že jeho temná stránka špatná nebyla, ta celkově byla asi nejlepší na knize.

Co se týče Regan, tak je nemastná, neslaná. Ač je statečná a dá se do pátrání, které je samozřejmě od začátku nebezpečné, tak mi zároveň přišla hrozně dětinská, snadno ovlivnitelná a vlastně měla jen se vším hroznou kliku.

Příběh má strašně pomalý rozjezd, celé to působí hrozně plitce, bez emocí a prostě za mě bohužel ne. Přesto mě mrzí, že další díl nikde, přece jen konec bych ráda znala.

25.09.2020 2 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Velmi oceňuji, že kvalita dílů postupně neklesá, naopak. Knihy si drží super úroveň, ne-li dokonce lepší. Také se mi líbí, že v každém dílu se toho děje více, zároveň to ale není překombinové a vše plyne tak nějak přirozeně.

Kniha je opět plná vtipu, akce a nemá žádná hluchá místa, čte se jedna radost a mě už teď mrzí, že se u nás dostávám ke konci...

25.09.2020 4 z 5

Král Král J. R. Ward (p)

Kniha nezačíná v současnosti, ale přeneseme se o několik století dozadu, kdy vládne Wrath, syn Wrathův a otec současného krále. Dostáváme se do dní, kdy se seznámí s Anhy, Wrathovou matkou. Tenhle skok a nahlédnutí do minulosti bylo hrozně fajn, celý příběh to udělalo zajímavějším a události z minulosti jsou důležitou součástí přítomnosti.

V tomhle dílu se neustále něco dělo, něco řešilo a rozhodně to nebyl jen vyplňující díl, naopak a já se strašně těším na další pokračování.

25.09.2020 4 z 5