Charlie Charlie komentáře u knih

Hafni! a jiné povídky Hafni! a jiné povídky Monika Petrlová

Čtivě napsané povídky, u kterých se člověk dost zasměje.

21.09.2018 4 z 5

Po divné krajině Po divné krajině Tereza Dědinová

Četla jsem ji ke zkoušce. Sama bych ji asi nečetla. Kniha je rozdělená na dvě části. V první uvádí definice fantastické literatury.

21.09.2018 2 z 5

Loni jsem Zabijáka odložila, protože jsem se nemohla začíst. Letos jsem ji na cestách přečetla od začátku celou a bavila jsem se u ní.

21.09.2018 3 z 5

Humorné příhody očima odvážného otce Humorné příhody očima odvážného otce M. M. Cabicar (p)

Chodící bunda, česneková pomazánka a Swarowsky jedny z nejlepších příběhů.

18.02.2016 5 z 5

Stejně jako Stařík skvělá, v něčem podobná. Nesčetněkrát jsem se pobavila.

08.12.2014 4 z 5

Zázrak v černém domě Zázrak v černém domě Milan Uhde

Několikrát čteno i viděno v již zmíněném divadle. Skvělá černá komedie.

09.08.2014 5 z 5

Úžasná, úžasná a ještě jednou úžasná.

24.02.2013 5 z 5

Cesta k mým matkám Cesta k mým matkám Edith Holá

Sledovala jsem vývin knihy na autorčině blogu. Přečetla jsem jedním dechem. Nelituju koupě.

29.08.2012 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Jedna z mých nejoblíbenějších.

19.08.2012 5 z 5

Loupežník / R.U.R. /  Bílá nemoc Loupežník / R.U.R. / Bílá nemoc Karel Čapek

Četla jsem jenom RUR kvůli povinné četbě.

19.08.2012 1 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Napínavé, tajemné a smutné. I slza mi ukápla. Na rozdíl od Petr a Lucie jsem ji dočetla celou.

18.08.2012 4 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Trvalo mi, než jsem se dostatečně vžila do děje. Pasáže s Velkou sestrou byly nejlepší. Kvůli tomu, že jsem to četla opravdu hodně krátce před ústní, tak jsem knížku kombinovala s filmem. Posledních 40 stran jsem jen přelétla očima. Nakonec jsem si ji stejně u maturity nevytáhla

18.08.2012 2 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Jako povinná četba ano. Je to krásná knížka, dobře se čte.

18.08.2012

Annejet má problémy Annejet má problémy Miep Diekmann

Jako patnáctiletá holka jsem z ní měla radost, protože jsem ji dostala od učitelů ze základky.

17.08.2012

Zlodějka Zlodějka Sarah Waters

Líbí se mi zajímavé řazení příběhů. Něco je sice matoucí a chvilku trvá, než si to člověk uvědomí. Třeba o samotné výměně dívek nebo přelom mezi částmi. Po Maudině příběhu jsem čekala, že další bude třeba ze Šlechticova pohledu. Četlo se to dobře, přesto, že to bylo docela dlouhé.

03.08.2012 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Nejpřesnější popis "děje" by se dal vystihnout v následujícím úryvku.

"Všude všichni šoustají,
veřejně i potají.
Jémináčku, jémine,
kdo nešoustá, vyhyne!..."

Myslím, že má Wilde s autorstvím společného tolik, jako vegetarián a maso. Nic proti veganům. Nečetla jsem tolik porno knížek, jako je tahle, takže nemůžu posoudit na kolik je toto dílo zdařilé.

01.07.2012 2 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Zaujal mě název, potom jsme šli se školou na film a já si měla vybrat maturitní četbu, radila jsem se s učitelkou. Na výběr jsem měla tuhle a Hovno hoří. Učitelka mi poradila tuhle, ale řekla, že je úplně jiná než film. To mě donutilo si ji přečíst. A můžu říct, že měla pravdu. Přesto, že kniha nemá ani 200 stránek, což by bylo v případě bestselleru na půl filmu, tak u tohoto je to přesně naopak. Půlka knížky ve filmu vůbec nebyla, některé scény byly spojené a domyšlené. Takže ze začátku jsem neměla problém si postavy představit, ale jakmile přišel nějaký Charlie, Olin nebo Oskar, tak jsem tápala. Nicméně četla se dobře a rychle hlavně díky básničkám. Věnovala jsem jí jedno odpoledne a nejspíš po ní opět někdy sáhnu.

20.05.2012 5 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Ano, ztotožňuju se s názorem kejtyyy.

12.07.2011 2 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Musím říct, že mě nebavila. Musela jsem si ji stáhnout z netu v podobě mluveného slova a přitom sledovat text, abych vůbec došla na konec.

12.07.2011 2 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Vtipné scénky, čtivá, možná by to mohlo být srovnatelné s Lakomcem, kdy jsem se taky dost smála. Ale tahle knížka na rozdíl od Lakomce mě donutila použít tu bouli na krku.

"Všichni se rodíme jako cvoci. Některým to zůstane."

12.07.2011 5 z 5