Cesta k mým matkám

Léta chtěla najít svou biologickou matku. O to víc nyní, když je sama matkou. Chtěla by poznat ženu, která dokázala opustit své dítě. Má pocit, že do jejího vlastního mateřství se otiskují stopy, které jí nepatří. Na druhé straně je vzor matky, která adoptuje a bere do pěstounské péče jedno dítě za druhým, z nichž málokteré zůstane ušetřeno tvrdých ran a psychického týrání. Ve třiceti sedmi letech se dozvídá, že jméno biologické matky na matrice skutečně existuje, byť jí to bylo náhradní matkou mnohokrát vyvráceno. Jaký vnitřní proces a jaké vzpomínky odstartuje hledání matky, netušila ani ona sama. Kam ji zavede cesta k matkám? Bude znovu nepřijata? Smíří se adoptivní rodina s hledáním biologické matky? Co všechno má vlastně v genech a co z toho se snažila adoptivní rodina zpřetrhat? Syrový a bolestivý autobiografický příběh ženy, která si celý život přála najít biologickou matku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130685/big_cesta-k-mym-matkam-4wG-130685.jpg 3.567

Kniha Cesta k mým matkám

KirmaLee
12.06.2020

Neskutečně silné vyprávění jedné silné ženy, která si toho prožila mnoho. Trochu mi vadily ručně psané dopisy adoptivní matce, jelikož to nešlo moc dobře přečíst, ale to je jediné mé subjektivní mínus. Paní Edith Holá umí nádherně popsat pocity a to, co jí v životě neskutečně dusilo, brzdilo, blokovalo a začala jsem tím pádem obdivovat její cestu k odpuštění, chápání a pocitům své duše.Chápala jsem i autorčinu cestu k ezoterice, náboženství (hlavně ke křesťanství), k cestě hledat samu sebe. Nemám na to více slov, jen to, že určitě doporučuji všem k přečtení.

HD2020
13.01.2020

Pokus o sebelítostnou autobiografii
Jednostranné a neobjektivní
Autorčino psycho-tygrové drama zbytečně teatrální, nezáživné.
Kniha, která nic nevezme a nic nedá

Hanjimka
18.11.2019

Nemůžu říct, že bych byla nadšena, ale za přečtení to určitě stálo.

Chesterton
29.10.2019

Tři ženy, všechny v situaci do které se vůbec neměly dostat. Jedno špatné rozhodnutí udělané v lidské nouzi, které nelze odsoudit ani pochválit. Stalo se. Řešení pěstounskou péčí je po adopci prvním nejlepším . . . .
Jenže!!

Taky mi vadili tygři, horoskopy, sny, kartářky, čakry . . .
Do toho Mojžíš, co vyvýšil hada na poušti; přišly žalmy a očišťující slzy . . .
Pochopila jsem vztah autorky ke křesťanství i obtížné hledání životní opory v čemkoli.
Pokud zažila pěstounskou rodinu, jakou popisuje, není divu, že až do konce života bude zápasit se sebeúctu.
Je toho v knize mnoho co nelze smést ze stolu stylem psaní či roztříštěností textu.
Když jsem četla o výchovných metodách pěstounky v jednu chvíli mi naskočila vlastní bezmoc při výchově POUZE dvou a zdravých synů. Bylo období, kdy jsem byla unavená až vyčerpaná i období kdy jsem se cítila na vše sama. Pak občas vylétla ruka, zvýšil se hlas a někdy nebylo úplně snadné hledat oporu . . . .
Nelze pěstounku obhajovat ani se zastávat jejího přístupu . . . . jen upozornit na to, že i ona je obětí. Obětí špatně nastaveného systému.
Z druhé strany umím pochopit i špatně nastavený systém. Totalita vykonala své. Nekomunikace, zjednodušená hurá řešení . . . . někdy i falešné motivy?

Dobré byly kapitoly o tanci a uzdravovaní se Edith a Běty a vůbec naděje v závěru příběhu nebo i hledání dobrých vlastností pěstounky.

Ctenar1202
19.04.2019

Kniha me nebavila....a to mam jinak podobna temata rada, ale poslednich asi 25 stran jsem uz jen prolistovala. Autorka mi absolutne nesedla. Je mi psanim velice nesympaticka. Hlavne jeji meditace, rozjimani, vyklady karet apod.... a radoby filozofovani a psani o jejich tygrech...no, cekala jsem od knizky neco uplne jinyho.

rencovav
15.02.2019

Já nějak nevím, co si o téhle knize myslet. Je to silný životní příběh, autorka to v životě jistě neměla jednoduché a rozhodně bych to nechtěla zažít. Ale prostě se mi to četlo špatně. Vadily mi ty éterické pasáže. Vadilo mi, že je to takový monolog. Vadilo mi, jak se autorka vyjadřuje, jak si protiřečí. Neříkám, že tenhle příběh nestál za to, aby byl převeden do knižní podoby. Ale nedokážu si představit, že by někomu vnesl do mysli něco jiného než zmatek.

bábuška
06.10.2018

Hodně drsné čtení, četla jsem dlouho. Lituji malých dětí, které místo soucitu a láskyplné náruče našly pravý opak. Potom se nelze divit, když takové dítě hledá svou biologickou matku. I jednání úřadů je zarážející. Nemohu víc posoudit, nikdy jsem se s podobným případem nesetkala

Jana283
22.08.2018

Odvrácená strana pěstounské péče...