Cesta k mým matkám

Cesta k mým matkám https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130685/bmid_cesta-k-mym-matkam-4wG-130685.jpg 4 70 33

Léta chtěla najít svou biologickou matku. O to víc nyní, když je sama matkou. Chtěla by poznat ženu, která dokázala opustit své dítě. Má pocit, že do jejího vlastního mateřství se otiskují stopy, které jí nepatří. Na druhé straně je vzor matky, která adoptuje a bere do pěstounské péče jedno dítě za druhým, z nichž málokteré zůstane ušetřeno tvrdých ran a psychického týrání. Ve třiceti sedmi letech se dozvídá, že jméno biologické matky na matrice skutečně existuje, byť jí to bylo náhradní matkou mnohokrát vyvráceno. Jaký vnitřní proces a jaké vzpomínky odstartuje hledání matky, netušila ani ona sama. Kam ji zavede cesta k matkám? Bude znovu nepřijata? Smíří se adoptivní rodina s hledáním biologické matky? Co všechno má vlastně v genech a co z toho se snažila adoptivní rodina zpřetrhat? Syrový a bolestivý autobiografický příběh ženy, která si celý život přála najít biologickou matku.... celý text

Vlastina67
30.07.2016 3 z 5

Velice silný příběh. Je obdivuhodné, že autorka byla schopná knihu napsat, ale pokud bylo vše tak, jak píše, nemohu se pochopit, že po tom všem, co prožila, mohla nechat svou "matku" týrat další děti a rozhodla se nesvědčit u soudu proti ní. Vím, že nemohu soudit - nežiji její život, ale jsem si jistá, že tohle bych nedopustila.

Betty42
14.07.2016 5 z 5

Jedna z mála knih, které jsem v poslední době přečetla s maximálním zaujetím. Donutila mě přemýšlet o vlastním postoji k rodičům a rodičovství, dojala mě velkorysost pochopení a odpuštění...

1alena1
09.09.2015 5 z 5

Velice si vážím toho, že Edith Holá byla schopná nám sdělit svůj životní příběh, který opravdu nebyl jednoduchý. Popsané tak, jak jen to může popsat jen ten, kdo si situace prožil na vlastní kůži, já bych se svojí kůží na trh takto neuměla jít, proto jsem ráda, že tato knížka spatřila světlo světa - obdiv a úcta k autorce. Doporučuji k přečtení.

dark.ma93
10.09.2014 3 z 5

Silný životní příběh, který by ale mohl být napsaný čtivěji. Jak bylo řečeno, odbíhání, zmatenost, stále stejné popisy.... Autorce přeji v životě hodně šťestí :)

KlarkaMNS
25.04.2014

Zajímavě pojatá knížka. Nevím, zda se k ní někdy vrátím, ale napsáno je to hezky.

Volirova
16.04.2014

O knize jsem slyšela, chci si ji přečíst, proto jsem si prohlédla komentáře - jsou celkem protichůdné, tak jsem zvědavá, jak mě překvapí.

JaKlima
10.10.2013 5 z 5

Silný příběh, doporučuji přečíst.

bookcase
20.03.2013 4 z 5

Náročné čtení, ale stojí za to.

monula101
31.12.2012 2 z 5

Knizka me celkem zklamala.Dlouhé nudne pasaže a dlouhe dopisy.Pribeh porad nekde odbihal.

Alma-Nacida
12.12.2012 5 z 5

Katarzní kniha, která ve mně zanechala hluboký dojem. Doporučuji všem, kdo mají složité vztahy s matkou, sourozenci apod., třeba se nám naše problémy budou ve světle této knihy jevit řešitelnější.

Atisa
24.09.2012 4 z 5

Knížka mě určitě obohatila, donutila mě se nad mnohými věcmi pořádně zamyslet. Při čtení mě napadala myšlenka, zda snad náhodou prezident Klaus tuto knihu nečetl, že se rozhodl vetovat novelu zákona o sociálně právní ochraně dětí. Je to silný příběh, avšak na můj vkus se v něm objevovalo až příliš mnoho různých odboček. Na druhou stranu samozřejmě chápu, že je to taková autorčina reflexe a částečná autobiografie. Uděluji tedy čtyři hvězdičky.

simonabr
17.09.2012 4 z 5

Silný a smutný příběh, ale v biologické matce snad autorka konečně najde skutečnou maminku. Jen doufám, že takové ženské, jako byla její adoptivní matka, už dnes děti nedostávájí, ikdyž u našich úřadů člověk nikdy neví:-(

Charlie
29.08.2012 5 z 5

Sledovala jsem vývin knihy na autorčině blogu. Přečetla jsem jedním dechem. Nelituju koupě.