Charlie Charlie komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Koupila jsem si ji ještě před tím než se čtenáři rozdělili na dvě skupiny. Chtěla jsem ji začít až dočtu rozečtenou Slepou mapu.
Tím, že se děj odehrává ve městě, které dobře znám, jsem neměla problém si místa představit. První část se četla dobře, druhou jsem přečetla za dvě odpoledne a třetí se mi četla nejhůř, protože se mi o koncentračních táborech špatně čte. Nicméně až tam jsem pochopila, proč se Hana chová, jak v první části a co vlastně cítí.

21.02.2019 4 z 5

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Od Joy je to moje druhá kniha. Tou první bylo Povídej, co vidíš. Příběh je o sériovém vrahovi a jeho obětích. Byla čtivá a napínavá od začátku do konce a já s každou stránkou víc a víc nesnášela Heather. Nešlo o to zjistit, kdo je vrahem, protože ten se představí sám hned na prvních stránkách. Každá ze čtyř žen, potenciálních obětí, ve svém životě něco postrádá a pokouší se své štěstí najít prostřednictvím seznamky. V podstatě to dopadne tak, jak očekáváte. Nebo ne?

26.08.2020 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Přemýšleli jste někdy nad tím, co byste ve svém životě udělali jinak? Kdybyste se dostali na svou vysněnou školu? Kdybyste nedomítli pozvání na kafe nebo do kina? Kdybyste se nezamilovali do toho s kým jste v současnosti? Nebo utekli z vlastní svatby? Co by se stalo, kdyby...

Noře se v životě nic nedaří a cítí se nemilovaná. A přesně o půlnoci se ocitne v nekonečné knihovně, kde potká svou oblíbenou knihovnici ze školy. Skrz každou knihu v knihovně může Nora prožít jakýkoliv život. Má možnost najít ten ideální, ve kterém by chtěla dál žít. Jakmile ji něco zklame, vrátí se zpět do knihovny a má možnost si zvolit nový. Vyzkouší si, jaké to je být rockovou hvězdou, glacioložkou, starala se o psy v útulku nebo byla mistryní v plavání. Ale nic není, jak si představovala.

Kniha je plná myšlenek a citátů a přinutí člověka se zamyslet nad stylem svého života a přehodnotit některá rozhodnutí. Kapitoly jsou krátké a čtivé. Líbila se mi propracovanost vedlejších postav i to, jak se pokaždé seznamovala s lidmi okolo sebe.

07.01.2022 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Protože jsem v době čtení věděla, že je natočený film a kdo hraje Rachel. (Vím, že opilou hraje skvěle :) ) Dokázala jsem si scény živě představit. To, že jsou kapitoly vypravovány pokaždé jinou ženou dává čtenáři tu zvědavost, že chcete zjistit, jak danou situaci vnímá.

06.03.2019 4 z 5

Úžasná, úžasná a ještě jednou úžasná.

24.02.2013 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Nejpřesnější popis "děje" by se dal vystihnout v následujícím úryvku.

"Všude všichni šoustají,
veřejně i potají.
Jémináčku, jémine,
kdo nešoustá, vyhyne!..."

Myslím, že má Wilde s autorstvím společného tolik, jako vegetarián a maso. Nic proti veganům. Nečetla jsem tolik porno knížek, jako je tahle, takže nemůžu posoudit na kolik je toto dílo zdařilé.

01.07.2012 2 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

První kniha, co jsem od Kasie West četla. Jsem spíš na thrilery, fantasy a psychologii než romatiku. Nicméně tohle mě bavilo. Možná to bylo tím, že tam kromě klasické romantické linky bylo i něco víc. Charlie v podstatě hledá sama sebe. A já jsem se v ní také trochu našla. Taky jsem byla spíše v klučičím kolektivu než mezi holkami, co se bavili o líčení. A ano, hlavní hrdinka se jmenuje stejně jako já.

12.08.2020 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Moje první knížka od Johna Greena. Asi to ve mě zanechalo podobný dojem jako u knihy jeho bráchy Hanka. Což znamená "na začátku fajn a zajímavý příběh, ale potom co to je?" Nějak nemůžu pochopit, že Green dostal cenu E. A. Poa. Nejspíš jsem na to stará, proto mám z toho takový pocit. Ale holkám kolem 15 se to může líbit. Asi bych vyškrtala polovinu scén o chlastání. Četla jsem lepší, co mi daly víc. Z mého pohledu byl Quentin Margo až moc posedlý.

21.07.2020 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Příliš hodně postav, často jsem se ztrácela v rodinných vztazích. Četla jsem ji dlouho a četla se mi špatně, nicméně jsem ráda, že jsem vydržela do konce.

16.02.2019

Z Paříže do Paříže Z Paříže do Paříže Joseph Joffo

Příběhů o Židech bylo napsaných mnoho. Tento je však z pohledu desetiletého Josepha. Válka a jeho židovský původ mu vzal dětství. Bezstarostné toulání po Paříži a hraní si s kamarády musel ze dne na den opustit a vydat se se svým bratrem Mauricem na dalekou cestu na jih Francie.

Asi v půlce knihy jsem si říkala, kdy se něco zvrtne, když jim na začátku tatínek říkal, že se potkají s hodnými, ale i zlými lidmi. V podstatě od té doby, co nasedli na vlak se jim dařilo a v podstatě všechno šlo podle plánu.

30.08.2020 5 z 5

Občas děsivé příběhy. Četlo se to samo.

03.10.2018 4 z 5

Stejně jako Stařík skvělá, v něčem podobná. Nesčetněkrát jsem se pobavila.

08.12.2014 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Napínavé, tajemné a smutné. I slza mi ukápla. Na rozdíl od Petr a Lucie jsem ji dočetla celou.

18.08.2012 4 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

Jestli podle názvu čekáte nějakou sladkou romanťárnu, tak tu tam nenajdete. Mám ráda severskou literaturu, což bylo i důvod ke koupi téhle knihy. Na začátku jsem se nemohla začíst, ale pak stránky ubíhaly ani jsem nevěděla jak. Mám chuť se naučit švédsky. Naprosto chápu Elin, proč se uzavřela do sebe. Přesto nevím, jestli bych se ke knize někdy vrátila.

23.06.2020 3 z 5

Game Game Anders de la Motte

Vždycky jsem patřila mezi ty, co se jim paření her vyhýbalo obloukem. Všechny názvy kapitol jsou v angličtině stejně jako fráze. Názvy ok, ale ty anglické fráze mě při čtení rušily.
První (a některé další) kapitoly se četly samy. Střídá se pohled HP a Rebeccy. Někdy mě více zajímal pohled ze strany HP a někdy ze strany Rebeccy. HP mě 3/4 děje štval svým chováním. Ale na konci mě mile překvapil, že není jen závislák a egoista, ale dokázal, že umí zachránit život a je rozumný.

02.06.2020 3 z 5

Úkol přežít Úkol přežít V. Mahaněnko (p)

Skvělý příběh napsaný tak, že i takový člověk co hry nikdy nehrál, jsem to prožívala jako kdybych sama byla Mahanem. První fantasy, co mě vtáhla do děje. Dokonce tak, že se mi zdál sen, že hraju Barlionu bojuju proti krysám a kopu těžím rudu. Určitě budou následovat další díly. Jedine co mě zklamalo, byl ten konec. A občas špatně rozdělená slova na konci řádku, což je chyba překladatele.

****spoiler****
To že Mahan koukal do manuálu. Tím to bylo možná až příliš uspěchané.

27.07.2019 5 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Zvláštní.

16.03.2019 3 z 5

Ze zápisníku námořníka Ze zápisníku námořníka Kateřina Doležalová

Skvěle jsem se bavila. Nebojím se dát 5 hvězd, protože se četla opravdu sama :) Některé postavy bych nejraději poslala na patřičná místa, ale i tohle bohužel k práci na lodi patří. Obdivovala jsem Katy, že se dokázala s takovými jako Marie nebo Slimák vypořádat (nechci prozrazovat jak).

"Víno je totiž lékem na všechno. Pokud nezabírá, jen to znamená, že nebylo dodrženo dávkování a je třeba pokračovat v léčbě."

08.03.2019 5 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Téměř v celé knize jsem se poznávala. Až teda na tu část o čurání v lesíku :) Oddechové čtení, kdy nahlédnete do života autorky a zjistíte, že vedle vás žijí taky normální lidé. Štěstí, které je v názvu tví v tom, že si díky této knize začnete více všímat každodenních drobností, které vás udělají šťastnými.

06.03.2019 4 z 5

Cesta k mým matkám Cesta k mým matkám Edith Holá

Sledovala jsem vývin knihy na autorčině blogu. Přečetla jsem jedním dechem. Nelituju koupě.

29.08.2012 5 z 5