Ze zápisníku námořníka

Ze zápisníku námořníka obálka knihy
Mé hodnocení:

Humorné zápisky z cest výletní lodí, kde mladá autorka rok pracovala jako člen posádky. Ž de maňifík rok in France! Zajímalo vás někdy, jaké to je žít na lodi? Nebo ještě jinak, jaké to je žít a pracovat na lodi? Co všechno tam člověka může potkat? Třeba vypasená krysa, zloději, stávka a Marie, o ano hlavně Marie… Nejúžasnější jsou ale rána, jednou vám za oknem plave labuť, podruhé máte mokré nohy (což je na lodi docela alarmující!) a někdy doufáte, že se neprobudíte vůbec. První věc, kterou se člověk na lodi naučí je slovo „salut“ což znamená „na zdraví“ a vlastně se naučí pít cokoli, co obsahuje alkohol, hlavně rum. Prostě jedna tužka, jedno strouhátko, jeden deník, jedna loď a jeden rok, rovná se miliarda šíleností....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338686/ze-zapisniku-namornika-Wws-338686.jpg 449
Humor, Biografie a memoáry, Cestopisy a místopisy
Vydáno, Jonathan Livingston

Kniha Ze zápisníku námořníka

Magrata15
09.08.2019

Knihu jsem přečetla téměř na jeden zátah, i když tenhle styl psaní - čas, jeden řádek - není pro mě úplně to pravé ořechové.
Každopádně, je to první kniha této mladé autorky a tím pádem - klobou dolů.

Charlie
08.03.2019

Skvěle jsem se bavila. Nebojím se dát 5 hvězd, protože se četla opravdu sama :) Některé postavy bych nejraději poslala na patřičná místa, ale i tohle bohužel k práci na lodi patří. Obdivovala jsem Katy, že se dokázala s takovými jako Marie nebo Slimák vypořádat (nechci prozrazovat jak).

"Víno je totiž lékem na všechno. Pokud nezabírá, jen to znamená, že nebylo dodrženo dávkování a je třeba pokračovat v léčbě."

Meli93
05.01.2019

Jsem nemocná potřebovala jsem něco na oddech, chvílema se směji nahlas. Líbí se mi zpracování i příběh. Něco takového bych nečekala protože jsem znala pouze tvorbu Sam. Těším se na nový román.

drobja
19.03.2018

Pěkná kniha, už od doby, co jsem viděl tuto sympatickou ženu na startovači, jsem věděl, že její knihy musí být šílené :-D Po obdržení knihy jsem se vrhl do čtení, příběh byl opravdu šílený, ale pěkně šílený a humorný. Celá kniha je nabitá optimismem a humorem. Cokoliv dalšího napíše tato autorka, tak doporučuji. Tato kniha vás určitě nezklame a potěší i v těch krušnějších chvílích.

Dimas
06.02.2018

Pobavila jsem se!

hankapimi
21.12.2017

Lehké vtipné oddechové dílko, pobavilo a nenudilo. Jen jsem si tak představila, že by se na tu francouzskou výletní loď s tímto výkvětem posádky nalodili jako turisté pořádkumilovní Němci, to by byl teprve na lodi "cvrkot" ! No, tak příště ...

vysypanel
25.10.2017

Líbilo se mi moc. Humorné scénky, které byly doplněny časovým údajem = velmi dobrý nápad !!! Smál jsem se nahlas i v autobuse :-) Ale , na druhé straně mě mrazí z pomyšlení, že Francie se snaží být lídrem v EU ! Z toho na mě jde depka. Tihle nás chtějí poučovat??? Tihle, kteří vůbec neumí improvizovat???
Díky za lidi, kteří nám zprostředkují pohled do jiného světa ! Doporučuji k přečtení a předávám dál ...

n.ezn.amy
12.09.2017

Právě jsem dočetl knihu, která ve mě po celou dobu udržovala úsměv na tváři, byla psána mile a humorným stylem. Krásně vystižená povaha francouzů. Za mě velice příjemné překvapení