chanahd chanahd komentáře u knih

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

První díl měl rozhodně větší spád. Toto mi připadalo jako více než 400 stran o ničem. Moc nechápu to nadšení pro tuto knihu.

17.03.2016 3 z 5

Muž bez psa Muž bez psa Håkan Nesser

Detektivka? Zrovna postava komisaře mi tam přišla naprosto zbytečná. Pokud se na něco přišlo, bylo to úplnou náhodou. Policie tam šla zmínit jednou větou, na běh příběhu neměla ani vliv. Policista myslel, přemýšlel, ale nic nevymyslel. Je to celkem zdlouhavé a napětím se to také nehemží.

12.03.2016 2 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Sérii jsem přečetla, ale celkem jsem se nudila. Asi jsem čekala něco víc. Ale byla to romantika pro dívky v pubertě.

20.02.2016 2 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Kniha se mi líbila a byla napínavá. Někteří mají problémy s postavami. Ale bude to asi tím, že tohle je už osmý případ. A soukromé osudy hlavních postav navazují. Jak se Erika s manželem seznámila, jak měli děti... A pokud čtete knihy tak jak jsou za sebou, na jména si zvyknete. A budou pro vás nová jen ta, co se týkají nového případu. Takže tohle opravdu knize nevytýkám. Líbilo a těším se na další případ.

17.02.2016 4 z 5

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Rozhodně knížka pro dobrou náladu. Pravda, je tam víc obrázků než slov. Ale milovníky koček určitě pobaví.

03.02.2016 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Tak jsem se dala přece jen zlákat druhým dílem v naději, že bude lepší než ten první. No, nebyl. Opět slabý děj, většinu knížky se nic neděje, zdlouhavé... Mimo hlavního hrdiny a jeho asistentky jsou snad všechny postavy nepříjemné nebo rovnou magoři.

27.01.2016 2 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Nápad s Říší divů je určitě originální, ale kniha nenadchla. Opravdu je pro mládež. Dívka - samozřejmě neobyčejná a dva mladíci, ze kterých jde do kolen... Pokud je vám ale tak 15, asi vás zaujme víc než mně:-)

27.01.2016 3 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Historický román pro ženy. Hodně násilí, pár historických faktů a hlavně láska. Osudová žena, kterou chce každý muž, mládeží počínaje, seniory konče. Pak nějaké ty úklady a klasický konec, jak to už v románech pro ženy bývá.
Jako oddechovka dobré, při dlouhých zimních večerech určitě potěší. Psáno je to dobře, čtivě.

06.01.2016 4 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Velice zdlouhavé, nudné a konec předvídatelný.

15.11.2015 2 z 5

Půjčiti stříbro, loupiti zlato Půjčiti stříbro, loupiti zlato Catharina Ingelman-Sundberg

Druhý díl je ještě více naivní než díl první.
Humorné to příliš není. Na detektivku je to hloupé. Možná, kdyby to bylo zasazené do jiných let. Ale v dnešní přetechnizované době, kdy jsou kamery na každém kroku, tak je to velice naivní.

28.10.2015 2 z 5

Brambory na vloupačku Brambory na vloupačku Catharina Ingelman-Sundberg

Nenáročné čtení. Ovšem na detektivku velmi, velmi naivní.

28.10.2015 2 z 5

Žena s mateřským znaménkem Žena s mateřským znaménkem Håkan Nesser

Tato kniha byla dle mého mínění zatím snad nejslabší z celé série.
Předem je znám vrah. A každý si asi sám i předem domyslí, jaký byl důvod, proč byl někdo střelen do rozkroku. Překvapení se tedy vlastně žádné nekoná...

10.10.2015 2 z 5

Zom-B Zom-B Darren Shan (p)

Hlavní hrdinkou je sprostá rasistka s oblibou šikanující a okrádající některé spolužáky. Prostě si ji neoblíbíte. Alespoň já jí nefandila. A nějak mi bylo tedy jedno, zda si ji dá k svačině nějaká zombie, srazí jí autobus nebo cokoliv jiného. Rozhodně nenadchlo, natož aby mě to navnadilo k přečtení dalšího dílu.

22.09.2015 1 z 5

Cáry rubáše Cáry rubáše Antonín K. K. Kudláč

Moc se mi líbí povídky Krev pod sněhem a Solitér. Zbytek mě bohužel nijak neoslovil.

21.09.2015 3 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Originální příběh, ale zdlouhavý.

18.07.2015 3 z 5

Chraň nás od zlého Chraň nás od zlého Lisa Collier Cool

Knihu jsem bohužel nedočetla do konce, nějak jsem se nemohla přinutit.
Pomalu v každé druhé větě Bůh, to není nic pro mě.
Ani do děje mě to nevtáhlo. Spíš jsem se tomu musela smát.
Za mě naprostá ztráta času.

31.05.2015 odpad!

Kde se touláš, Bernadetto Kde se touláš, Bernadetto Maria Semple

Kniha není nezřízeně vtipná. Ona není vůbec vtipná. Bernadetta mi přišla nepříjemná už od začátku a tak mi nějak bylo úplně jedno, zda se nakonec najde. Rozhodně to není kniha, ke které bych se někdy vrátila.

01.03.2015 2 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Zajímavé. Leč jak se ukázalo, částečně vymyšlené.
Ráda bych věděla, co z toho je nakonec pravda.

18.01.2015 2 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Vzrušující detektivní román? Ani náhodou. Velice zdlouhavá kniha. Kdyby se "samozřejmě zcela náhodou" neprovalilo, že Robert Galbraith je pseudonym J. K. Rowlingové, neštěkne po knize ani pes a zcela zapadne v záplavě jiných knih. Ale reklama dělá své.
Takže pokud očekáváte napětí, doporučuji sáhnout po jiné knize.

12.09.2014 2 z 5

Dáma ve zlatém Dáma ve zlatém Anne-Marie O'Connor

V knize se nedozvíte ani příliš o Klimtovi ani o Adele.
Většina knihy je o Adeliných příbuzných a o velkém procesu, kdy se Vídeň měla vzdát tohoto známého portrétu a vydat ho dědicům.
A souhlasím se Selket, také jsem měla chvílemi pocit, že čtu bakalářskou práci.
Kniha neurazí, ale rozhodně nenadchne.

25.06.2013 2 z 5