Brambory na vloupačku

Märtha, Lumen, Motyka, Stina a Anna-Greta se v domově důchodců Diamant ukrutně nudí. Jídlo je nevalné, zacházení špatné, mají málo pohybu a vedení šetří, kde může. To by se měli lépe i ve vězení! Märtha dostane geniální nápad – spáchají trestný čin a budou odsouzeni. Nějaký majetkový zločin, malou akci. Kořist pak darují chudým a přestárlým. Když mohl Robin Hood, proč ne my? Chopí se tedy chodítek a vydají se do luxusního hotelu, plného bohatých hostů. Ale plán se nevydaří. Chtějí-li uspět, musejí vymyslet dokonalý zločin. Dobrodružství začíná. Netrvá dlouho a Liga důchodců se zaplete s podsvětím, kde se může stát cokoli... Brambory na vloupačku jsou prvním dílem nové trilogie z žánru komediální „kriminálky“. Tato kniha vyšla už ve 24 jazycích a připravuje se i její filmové zpracování....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225887/big_brambory-na-vloupacku-1MP-225887.jpg 3.2120

Märtha a spol. 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Argo

Kaffe med Rån, 2012

Kniha Brambory na vloupačku

Bettinka

Vůbec to nebylo špatné. Pobavilo, neurazilo, vzhledem k věku hlavních aktérů to mělo i spád. Velmi povedená oddechovka.

princeznaaura
01.08.2021

Tak tohle bylo, ač trochu nereálné, ale fakt zábavné. Je to kniha o tom, jak parta důchodců kuje pikle a plánuje krádeže, a to ne ledajaké. I když se jim to vždycky trochu zvrtne, dokáží z toho vybruslit. Ale hlavní point je v tom, že se k nim v penzionu nechovají hezky (ač si jej platí) a raději by se nechali zavřít do vězení, že i vězni se mají lépe než oni v placeném příbytku.

meluzena
04.04.2020

Bláznivá komedie jak vyšitá!
Tuhle knížku si můžete pěkně užít, pokud k ní budete přistupovat třeba jako ke starým filmům s Louisem de Funèsem, kde taky nelze pitvat zjevné nelogičnosti jako třeba že se protřelý gauner/ostraha/policajt nechají tak snadno přechytračit. No, a samozřejmě taky pokud nemáte problém s tím, aby staříci loupili, protože nechtějí živořit v nudném a nedůstojném domově pro seniory.
(Ani mě nenapadlo, že by to bylo míněno vážně - protože to by byl samozřejmě propadák...)

Stanas513
06.01.2020

Knížku jsem si vybrala v rámci Výzvy 2020, protože obálka působí opravdu hodně ošklivě. Ale byla jsem docela mile překvapena příběhem. Je vidět, že stáří ještě dokáže aktivně přemýšlet. Vtipně pojatá kniha.

madem
08.07.2018

Několik seniorů není spokojeno s péčí v domově pro seniory. Vyberou úspory a ubytují se v hotelu. Pak se rozhodnou, že i ostatní senioři mají právo na lepší péči. Založí Ligu seniorů, která bude krást a získané peníze vloží do péče o staré.
Kniha je velmi vtipná, přitom je uvěřitelná.

boruvka44
11.03.2018

Nic hlubokomyslné jo to není, ale přišlo mi to naivně roztomilé čtení. Nenáročné, na dovolenou tak akorát.

kalache
07.11.2017

...tomu se říká aktivní staří...

Ay.Le
28.01.2017

Nevím, čím to je, že knihy, které jsem si kdy půjčila v knihovně v sekci "humoristické", nikdy humoristické nebyly... Tenhle román byl nudný, dost kostrbatý, nekonzistentní, a byla jsem hodně ráda, že jsem se dostala na konec, přitom nápad to mělo, téma mi připadalo správně netradiční, jen to nějak nevyšlo s jeho zpracováním.