Loupež bez cavyků

od:


KoupitKoupit eknihu

Po velmi úspěšných knihách Brambory na vloupačku a Půjčiti stříbro, loupiti zlato se Catharina Ingelman-Sundbergová vrací se třetí knihou o Lize důchodců nesoucí název Loupež bez cavyků. Ligu důchodců nikdo nezastaví. A její členové teď momentálně potřebují peníze – hodně peněz. Zpříjemnit a rozveselit život starým lidem něco stojí. A proč nenapodobit svět velkých financí a nerozdělovat bonusy – jenže tentokrát lidem s nízkými příjmy a chudým, kteří potřebují trochu povzbudit. Neobyčejná bankovní loupež sice vynese víc než deset miliónů, ale to vystačí tak akorát na to, aby si Liga důchodců ve Stockholmu pronajala jachtu a provozovala na ní restauraci s nabídkou speed datingu a tanečních dýchánků pro seniory. A naše čtveřice má přitom mnohem dalekosáhlejší plány. Märtha s přáteli se rozhodnou mířit mnohem výš a získat opravdu velké peníze mezi bezohlednými finančníky, daňovými podvodníky a velkoobchodníky. V honbě za jměním důchodci riskují, když se snaží vylákat peníze z miliardářů na luxusních jachtách v Saint-Tropez. A ještě ke všemu je jim v patách policie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/298053/loupez-bez-cavyku-t7T-298053.jpg 3.311
Série:

Märtha a spol. (3.)

Orig. název:

Rån och inga visor (2016)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Humor
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
madem
08. července

Potřetí se setkáváme s Ligou seniorů, které však dochází dech. Plánují spasit snad všechny, mají hodně plánů. Nic jim však nevychází. Stále plánují nové a nové krádeže. Pak plánují, co z nich všechno postaví. Nic však nejde podle plánu.
Kniha je místy vtipná, jako celek se ale hodně táhne.

laepus
29.01.2017

Ničím se nevymykající třetí díl trilogie o partě gerontů, kteří se rozhodnou postarat i o další staroušky a pořádnou loupeží jim přilepšit na důstojné stáří. A stejně jako u předchozích dílů nemohu s hodnocením nahoru ani dolů - jsou tu dobré momenty, dobrý nápad, dobré situace, dobře napsané postavy - ale prostě jen dobré. Je to ukázkově nevyužitý potenciál. Pokud se čtenář nesnaží si všechny situace (např. popelářské auto v bazénu, zabrání jachty apod.) představit, často se neposměje, jazykového humoru je na rozdíl od toho situačního v knize dost málo a momenty vyprsknutí smíchy se dostaví jen zřídkakdy.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Autor a jeho další knihy

Catharina Ingelman-Sundberg

Catharina Ingelman-Sundberg
švédská, 1948

Uživatelé mají knihu

v Přečtených12x
v Čtenářské výzvě3x
v Knihotéce4x
v Chystám se číst10x
v Chci si koupit7x