Loupež bez cavyků

Po velmi úspěšných knihách Brambory na vloupačku a Půjčiti stříbro, loupiti zlato se Catharina Ingelman-Sundbergová vrací se třetí knihou o Lize důchodců nesoucí název Loupež bez cavyků. Ligu důchodců nikdo nezastaví. A její členové teď momentálně potřebují peníze – hodně peněz. Zpříjemnit a rozveselit život starým lidem něco stojí. A proč nenapodobit svět velkých financí a nerozdělovat bonusy – jenže tentokrát lidem s nízkými příjmy a chudým, kteří potřebují trochu povzbudit. Neobyčejná bankovní loupež sice vynese víc než deset miliónů, ale to vystačí tak akorát na to, aby si Liga důchodců ve Stockholmu pronajala jachtu a provozovala na ní restauraci s nabídkou speed datingu a tanečních dýchánků pro seniory. A naše čtveřice má přitom mnohem dalekosáhlejší plány. Märtha s přáteli se rozhodnou mířit mnohem výš a získat opravdu velké peníze mezi bezohlednými finančníky, daňovými podvodníky a velkoobchodníky. V honbě za jměním důchodci riskují, když se snaží vylákat peníze z miliardářů na luxusních jachtách v Saint-Tropez. A ještě ke všemu je jim v patách policie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298053/loupez-bez-cavyku-t7T-298053.jpg 3.313

Märtha a spol. 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Humor
Vydáno, Argo

Rån och inga visor, 2016

Kniha Loupež bez cavyků

xmilek
19.11.2019

Skoro by se dalo říct do třetice všeho dobrého, ale bohužel zde to neplatí. Akční senioři zažívají další "loupežná" dobrodružství, ale tak nějak neuvěřitelně. Věk zde není limitující pro cokoli co autorku napadne.

Slůník
17.11.2019

Od této série jsem si slibovala víc.

madem
08.07.2018

Potřetí se setkáváme s Ligou seniorů, které však dochází dech. Plánují spasit snad všechny, mají hodně plánů. Nic jim však nevychází. Stále plánují nové a nové krádeže. Pak plánují, co z nich všechno postaví. Nic však nejde podle plánu.
Kniha je místy vtipná, jako celek se ale hodně táhne.

laepus
29.01.2017

Ničím se nevymykající třetí díl trilogie o partě gerontů, kteří se rozhodnou postarat i o další staroušky a pořádnou loupeží jim přilepšit na důstojné stáří. A stejně jako u předchozích dílů nemohu s hodnocením nahoru ani dolů - jsou tu dobré momenty, dobrý nápad, dobré situace, dobře napsané postavy - ale prostě jen dobré. Je to ukázkově nevyužitý potenciál. Pokud se čtenář nesnaží si všechny situace (např. popelářské auto v bazénu, zabrání jachty apod.) představit, často se neposměje, jazykového humoru je na rozdíl od toho situačního v knize dost málo a momenty vyprsknutí smíchy se dostaví jen zřídkakdy.

Obchodník se smrtí
Obchodník se smrtí
Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho
Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho

Kniha Loupež bez cavyků je v