Půjčiti stříbro, loupiti zlato ekniha

Energická důchodkyně Märtha, známá už z knihy Brambory na vloupačku, je s přáteli v Las Vegas. S kolečkovými křesly a falešnými zuby vyloupí casino, aby v pravém duchu Robina Hooda obstarali peníze pro chudé. Po loupeži se Liga důchodců, jíž je v patách policie, vrací do Švédska, ale zabydlí se rovnou vedle nebezpečného motorkářského gangu. Märtha se ale nenechá jen tak zastrašit a klidně jeho členy pozve na oplatky a moruškový likér, zatímco v duchu piluje strategii pro nadcházející lup. Možná by se jim motorkáři pro jejich nové zločiny mohli hodit? Ale co když naopak důchodce hodlají napálit… Märtha, Lumen, Motyka, Anna-Greta a Stina čelí velkým výzvám, ale boj za to, aby se všichni lidé měli trochu lépe, jen tak nevzdají....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247654/pujciti-stribro-loupiti-zlato-247654.jpg 3.248

Märtha a spol. 2.

Vydáno (ekniha), Argo

Lana är silver, Rana är Guld, 2014

Kniha Půjčiti stříbro, loupiti zlato

Besa
01.03.2020

Milá, veselá, príjemná kniha, veľmi sa mi páčila. Prvý diel som nečítala ale asi si ho niekde vyhľadám.

madem
08.07.2018

Druhý díl je stejně dobrý, jako první. Jen Liga seniorů, která chce pomoci ostatním seniorům, kteří potřebují péči. Protože peněz je potřeba hodně, vyjedou do Las Vegas, aby vyloupily kasino.
Velmi čtivá a humorná kniha.

alnahu
09.10.2017

Liga švédských důchodců, kteří loupí, aby zpříjemnili stáří lidem v domovech pro seniory, vše mají výborně do detailu promyšlené, jsou plni energie a nápadů. Půjčila jsem si tuto knihu ,jako oddechovku ,ale zase mi tak zábavná nepřipadala .Asi nemám ještě ten správný věk protože :Život začíná až po sedmdesátce!

myelka
27.12.2016

Pohodová oddechovka na jeden den, dá se do toho začíst, příhody úsměvné.

laepus
02.11.2016

O nic horší ani lepší než první díl. No, možná literárně o něco lepší (vtipnější, ucelenější), ale na druhou stranu opět některé nevysvětlené zvraty a opakované postupy z prvního dílu - takže opět oddechovka pro pár odpolední s úsměvem na rtech.

knihovniceS
02.11.2016

Popravdě řečeno, čekala jsem větší legraci ...

claudiecarmen
12.09.2016

Vtipné, nenáročné, milé.

Hankie
10.08.2016

Ráno půjčená, pa cestě autobusem tam a zpět už i přečtená. Příjemná oddechovka, bavilo mě číst, co partička trhlých seniorů zase vymyslí :) Letní čtení na dovolenou, k vodě, na cesty... Na obálce psali "krimikomedie" a já se vážně bavila.