Brambory na vloupačku

Brambory na vloupačku https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225887/bmid_brambory-na-vloupacku-1MP-225887.jpg 3 127 32

Märtha a spol. série

Märtha, Lumen, Motyka, Stina a Anna-Greta se v domově důchodců Diamant ukrutně nudí. Jídlo je nevalné, zacházení špatné, mají málo pohybu a vedení šetří, kde může. To by se měli lépe i ve vězení! Märtha dostane geniální nápad – spáchají trestný čin a budou odsouzeni. Nějaký majetkový zločin, malou akci. Kořist pak darují chudým a přestárlým. Když mohl Robin Hood, proč ne my? Chopí se tedy chodítek a vydají se do luxusního hotelu, plného bohatých hostů. Ale plán se nevydaří. Chtějí-li uspět, musejí vymyslet dokonalý zločin. Dobrodružství začíná. Netrvá dlouho a Liga důchodců se zaplete s podsvětím, kde se může stát cokoli... Brambory na vloupačku jsou prvním dílem nové trilogie z žánru komediální „kriminálky“. Tato kniha vyšla už ve 24 jazycích a připravuje se i její filmové zpracování.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

Kaffe med Rån , 2012

chanahd
28.10.2015 2 z 5

Nenáročné čtení. Ovšem na detektivku velmi, velmi naivní.

Hissatam
13.10.2015 3 z 5

Ako oddychové čítanie to bolo celkom milé :) Čítala som to, keď som bola v nemocnici, takže som mala pocit, že zapadám :D

alfinha2321
13.08.2015 3 z 5

Na jedno přečtení je kniha celkem OK, ale pokud někoho zaujal Stoletý stařík nebo Analfabetka, tak od této knihy mnoho nečekejte. Vcelku nenáročná kniha někdy trpí jako její hlavní hrdinové lehkou ztrátou paměti a myšlenky, sem tam se nám lehce zamotá, zakoktá a někde něco pozapomene... Naštěstí nemá další ze stařeckých neduhů, a to neschopnost se myšlenky pustit. Doporučuji jako lehké nenáročné čtení na dovolenou s tím, že jde o jednorázovou záležitost.

lucie0951
03.08.2015 4 z 5

Této partičce delikventů člověk musí držet palce. Avšak důvody, které svedly sboristy na cestu zločinu, mě spíše naplňují úzkostí a smutkem. Usmívám se, ale rozhodně se nesměju, přesto se těším na pokračování.

petrels
07.07.2015 4 z 5

Nenáročná humorná knížka, nad kterou se nemusí člověk zamýšlet. Prostě oddechovka.

KACABAK
20.06.2015

Kniha se mi celkem líbila, ale je to spíše průměr na pobavení na dovolenou, vícekrát se kniha rozhodně číst nedá.

Pivísek
10.02.2015 4 z 5

Navážu na předchozí hodnocení - kniha se mi líbila, ale že by to byla pecka, to se taky říct nedá... Lepší průměr, pár vtípků proběhlo a jak již bylo zmiňováno - kdybych měla ve stáří tolik energie jako staříci, tak jsem šťastný člověk! Rozhodně mi kniha nepřipadala urážející nebo jinak nelichotivá, naopak se ukazuje, že ne každý důchodce patří do starého železa... Za mě 3,5*! :o)

Jingle
05.02.2015 3 z 5

Souhlasím s Moškou, kniha neurazí, ale asi ani nenadchne. Trochu tomu chybí spád, na druhou stranu, jaký spád čekat u knihy, která pojednává o zločinech důchodců s chodítky.
Jen to prostě není něco, na co si po pěti letech vzpomenete a hned se vám vybaví nějaké konkrétní dojmy či části knihy nebo děje...

kmentova
27.01.2015 5 z 5

No, já tedy už starší jsem, ale kniha se mi líbila. Bylo to takové příjemné odlehčení a určitě nikoho neuráží.

iva.mikova
13.01.2015 5 z 5

A mě se to líbilo... Tak trochu detektivka, ale taky bych chtěla být takhle akční - fyzicky i psychicky až mi bude 80. Dostala jsem knihu jako vánoční dárek a bylo to milé osvěžení. Rozhodně stojí za přečtení, už jen představa 5 důchodců s chodítky v muzeu, na kterých mají odrazky, vzbuzuje dobrou náladu a vůbec to není posmívání se starší generaci. Otázka je, zda je to kniha pro ně. :-)

Moška
07.01.2015 4 z 5

Průměr, který neurazí. Námět rozhodně dobrý, jen to zpracování trošku povrchní. Určitě knihu nevnímám jako urážlivou pro starší či starou generaci, protože koneckonců stáří nemusí nutně znamenat absenci chuti po vyvádění vylomenin... Až budu stará, chtěla bych mít tolik chuti do života, jak tato pětice knižních hrdinů.

kadgam
02.12.2014

Nezdalo sa mi veĺmi vtipne, skôr úbohé že staršich ľudí je možno takto zneužívať nz vlastné obohatenie. Nedočítala som