cat5 cat5 komentáře u knih

Žena v černém - Anděl smrti Žena v černém - Anděl smrti Martyn Waites

Pěkná a čtivá kniha, jen mě trochu zabolela změna autora oproti prvnímu dílu. Kniha byla docela dobrá, ale když si vzpomenu na její filmové zpracování, tak to byla katastrofa...Ale zpátky ke knize. Místy hutná atmosféra, ale přidala bych více hororových prvků..Chvílemi mi to přišlo jako vaření z vody..za mě průměr. Neurazilo ani nepřekvapilo.

27.08.2015 3 z 5

Marilyn Monroe Marilyn Monroe Donald Spoto

Chvílemi velmi zdlouhavé, ale pokud Vás tato výjimečná osobnost opravdu zajímá a knihu poctivě dočtete, dozvíte se spoustu nového - příjemného i nepříjemného. Kniha pro mě byla velkým přínosem a děkuji autorovi za spoustu (doufám,že pravdivých) informací.

27.08.2015 4 z 5

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

Po dlouhé době shánění a neustálému náporu slova "vyprodáno", jsem ji konečně držela v ruce a konečně se začetla. Zhltla jsem ji tak rychle,jak to jenom šlo. Stále se ale nemohu zbavit dojmu, že si Brian dost věcí pěkně přibarvil..nebo ne? :-) No ono je to v podstatě jedno. Kniha se čte sama a člověk se dozvídá přesně to,co chce. A kolikrát i to,co by nečekal. Velmi povedené, místy nechutné, ale to se zde musí očekávat.

02.07.2015 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Velmi poutavé, napínavé, stylové. Ráda se k ní ještě někdy vrátím.

02.07.2015 5 z 5

Z deníčku neobyčejné patnáctky Z deníčku neobyčejné patnáctky Sandra Lanczová

Knihu jsem četla,když mi bylo asi 13 let a myslím si, že je i pro tuto věkovou kategorii určená. Kniha se mi líbila, přečetla jsem ji bleskurychle. Pamatuji se,že jsem zde moc ocenila to, že autorka knihu zbytečně "netrápila" zbytečným rozepisováním ničeho, ale stále se tu něco dělo. Nevím,jaký bych měla na knihu názor dnes, ale to už se zřejmě nedozvím, protože předčíst si ji znovu nemám v plánu.

02.07.2015 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Moc pěkně psané a i když jsem ji četla už nějaký ten rok zpátky,stále se mi živě vybavují konkrétní odstavce. Příjemné počtení.

02.07.2015 4 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Kniha mě vůbec neoslovila.

02.07.2015 1 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Hrozně nudná kniha z povinné četby.

02.07.2015 1 z 5

Misery Misery Stephen King

Celkově bych knihu shrnula hako dobrý počin. Své hodnocení přisuzuji hlavně prvním odhadem tak 65% knihy,kdy jsem se pořád nemohla začíst. Vše to pěkně završilo až finále, které mě už nepustilo. Kniha je vcelku těžká, hodně depresivní. Ale patří k lepším dílům autora.

31.12.2019 3 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Četlo se to samo, příběh byl zajímavý, ale od začátku jsem čekala, že se z Mayi na konci vybarví někdo úplně jiný a nebo že alespoň bude nějaký nečekaný zvrat nebo překvapení. Bohužel se nic z toho nestalo(i když se to tak tvářilo) a já jsem četla tak nějak s tím, že vím jak to dopadne. Trochu škoda, ale i tak jde o pěkný počin.4*

26.04.2018 4 z 5

Malé básně v próze Malé básně v próze Charles Baudelaire

Mistře smekám před Vámi.

24.11.2017 4 z 5

Diagnóza: láska Diagnóza: láska Tonya Hurley

Taková pitomá, ale čtivá jednohubka pro náctileté.

24.11.2017 3 z 5

Mezi světy Mezi světy Tonya Hurley

Taková pitomá, ale čtivá jednohubka pro náctileté.

24.11.2017 3 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Bohužel nejsem moc nadšená. Obal se mi líbil o hodně víc, než obsah, a to je špatně. Z povídek se mi líbili tuším asi jen dvě, zbytek mě neoslovil.Bohužel mistře, tady ti to u mně neklaplo.

24.11.2017 2 z 5

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Oscar Wilde

Toto se nedá číst najednou... Alespoň u mně to neklaplo. Nevím, zda ji někdy dočtu.Wilde se opravdu při psaní vyřádil.

24.11.2017

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Opravdu těžké čtení, stejně jako Vraní dívka. A stejně jako Vraní dívko pořád výborné.

25.10.2017 5 z 5

Čtyři po půlnoci I - Časožrouti / Skryté okno do skryté zahrady Čtyři po půlnoci I - Časožrouti / Skryté okno do skryté zahrady Stephen King

Časožrouti perfektně gradovali a byla radost je číst. Na Skryté okno do skryté zahrady jsem bylo obzvlášť zvědavá, protože jsem se nejdříve setkala s filmovým zpracováním, které se mi hrozně líbilo, ale co si budem povídat... Kniha je prostě kniha. O to víc mě šokovaly rozdílné konce v obou zpracováních a ještě více mě šokoval fakt, že sama nevím, který je vlastně lepší. Super počtení.

23.05.2017 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Velmi poutavé a čtivé, i když slabší než Pan mercedes.

18.05.2017 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Knihu jsem četla až na základě filmu, který byl super. Kniha byla taky velmi dobrá, ale vzhledem k tomu, že mě vtáhla do děje až někde v polovině, je to pro mě čistý průměr. Ale četla se velice pěkně.

25.09.2015 3 z 5

Malá ručka Malá ručka Susan Hill

Vcelku nudné. Ještě,že ten příběh byl tak krátký. Vytkla bych hlavně neustálé opakování výrazu "malá ručka". Upřímně řečeno mi z toho už chvílemi stoupal tlak...

25.09.2015 2 z 5