cat5 cat5 komentáře u knih

Gejša Gejša Arthur Golden

Velmi citelně psaná kniha, která dovede způsobit úzkost a místy i štěstí. Četla jsem ji jedním dechem,ale nemohla jsem si nevšimnout, že po své první polovině ztrácela tempo. Oceňuji nádherné slovní obraty a myšlenky.Jen je zvláštní, že film na mě působil příjemně až krásně a kniha spíše depresivně...

Osvícení Osvícení Stephen King

Pomalé ale velmi deprimující deptání postav. Kniha mě pohltila-nemám co dodat.

Bůh není veliký Bůh není veliký Christopher Hitchens

Knihu jsem si pořídila kvůli jejímu tématu, ale byla na mě tak těžkopádně napsaná, že jsem ji nedočetla. Po chvíli jejího čtení jsem totiž jen zklouzávala očima po řádkách a jela jak robot, ale za boha jsem u toho nedokázala přemýšlet nebo si dát dohromady souvislosti. Nevím, čím to bylo, ale i když mě téma velmi zajímá, tato kniha mi vlastně nedala téměř nic...

27.08.2015 2 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Příjemné hororové počtení, ale oproti filmu (který si filmaři opravdu hodně změnili a ještěže tak udělali, protože by to s filmem jinak asi dopadlo všelijak) jen slabý odvar. Přesto mám k této knize velmi dobrý vztah a v mé knihovně se na ní určitě nebude dlouho prášit.

Žena v černém - Anděl smrti Žena v černém - Anděl smrti Martyn Waites

Pěkná a čtivá kniha, jen mě trochu zabolela změna autora oproti prvnímu dílu. Kniha byla docela dobrá, ale když si vzpomenu na její filmové zpracování, tak to byla katastrofa...Ale zpátky ke knize. Místy hutná atmosféra, ale přidala bych více hororových prvků..Chvílemi mi to přišlo jako vaření z vody..za mě průměr. Neurazilo ani nepřekvapilo.

Kalanetika Kalanetika Callan Pinckney

Díky Callan za to, že jsem konečně našla sport, který funguje a baví zároveň.

Carrie Carrie Stephen King

Co jsem čekala, to jsem taky dostala. A tak by to mělo být.

Kniha Nosferatu: vampýrská bible Kniha Nosferatu: vampýrská bible Petr Štěpán

Velmi čtivá a svým obsahem velice zajímavá kniha. Bohužel jsem po jejím přečtení byla k tématu stejně skeptická jako před čtením a některé informace na mě působily stylem "jedna bába povídala". Ale vesměs jsem si z tohoto počtení odnesla pozitivní zážitek.

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Nejdříve jsem viděla film a ten se mi líbil. Po přečtení knihy se můj názor otočil o 180°, jelikož jsem nevydýchala zásadní změny, které ve filmu oproti knize byly. Kniha mě nadchla a já autorovi děkuji za skvělý čtenářský zážitek.

Inferno Inferno Dan Brown

Velmi poutavá a svým způsobem dost drsná kniha se zajímavými myšlenkami, které čtenáře donutí se i ve čtení pozastavit a zamyslet se. Vyzdvihla bych skvělý a nečekaný konec.

Marilyn Monroe Marilyn Monroe Donald Spoto

Chvílemi velmi zdlouhavé, ale pokud Vás tato výjimečná osobnost opravdu zajímá a knihu poctivě dočtete, dozvíte se spoustu nového - příjemného i nepříjemného. Kniha pro mě byla velkým přínosem a děkuji autorovi za spoustu (doufám,že pravdivých) informací.

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Od mistra Kinga jsem zvyklá na mnohem lepší a poutavější příběhy..Tento titul pro mě byl spíše zklamáním než příjemným "dokreslením" Osvícení...bohužel se mi spíše zdálo (nebo nezdálo?), že kniha těží právě ze svého skvělého předchůdce a že autor měl slabší chvíli...

27.08.2015 2 z 5

To To Stephen King

"Tlačí pěstmi na ty sloupy a stále tvrdí, že vidí duchy".
Mistrovský kus.

23.08.2015 5 z 5

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

Po dlouhé době shánění a neustálému náporu slova "vyprodáno", jsem ji konečně držela v ruce a konečně se začetla. Zhltla jsem ji tak rychle,jak to jenom šlo. Stále se ale nemohu zbavit dojmu, že si Brian dost věcí pěkně přibarvil..nebo ne? :-) No ono je to v podstatě jedno. Kniha se čte sama a člověk se dozvídá přesně to,co chce. A kolikrát i to,co by nečekal. Velmi povedené, místy nechutné, ale to se zde musí očekávat.

02.07.2015 5 z 5

Johnny Depp Johnny Depp Denis Meikle

Kniha byla zdlouhavá a nudná. Celkově jsem si z této četby odnesla velmi málo...Škoda, když člověk, o kterém kniha je, je pro mě herecký bůh..

02.07.2015 2 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Velmi poutavé, napínavé, stylové. Ráda se k ní ještě někdy vrátím.

02.07.2015 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Na Draculu jsem se dlouho těšila, ale docela mě kniha zklamala... Vůbec jsem se nedokázala vžit do postav, vůbec mě kniha nevtáhla do děje, moc mě ani neoslovil (byť je to originální) "styl dopisů". Jednou a dost. Trvalo mi asi 6 měsíců,než jsem ji dočetla...

02.07.2015 2 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

U mě též platí "od filmu ke knize". Film byl skvělý a kniha také. Nemám,co vytknout.

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Četla jsem ji hned dvakrát. Napoprvé proto, že mi byla vybrána k povinné četbě. Ale tak moc mi mrzelo, že jsem ji musela předčíst rychle a neměla jsem ani čas se kvůli časovému presu pozastavit, že jsem si ji přečetla ještě jednou a udělala jsem správně. Pěkně psané, jen bych autorovi vytkla silně táhnoucí se pasáže, které byly zbytečné a mohl je klidně vypustit. Téma perfektní.

Vítejte na onom světě Vítejte na onom světě Tonya Hurley

Autorka má talent psát čtivě-ať už se jedná o cokoliv. Příběh je místy dost hloupý a jednoduchý,ale tak dobře se to čte, že jsem s chutí zvládla všechny díly.