castiglione Online castiglione komentáře u knih

Proč nepožádali Evanse? Proč nepožádali Evanse? Agatha Christie

Já ji prostě miluji! Myslím Agathu :) A že je místy trošku naivní a roztomilá? Copak to vadí, když o napětí není nouze? Teď myslím knihu :) A kolikrát jsem ji už četla? Už asi pětkrát :) !

04.04.2022 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Pravda je, že jsem asi čekala trochu víc... nebo něco trochu jiného?!? Taková typicky česká drbárna a detektivka s typicky českými postavičkami, zloději a koneckonců i vrahem. Dávám čtyři hvězdy za čtivost, napětí a společnou lásku k rodu kočičímu :)

01.04.2022 4 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Taková ta klasika - jako za starých dobrých časů detektivek bez přehnaného popisu násilí a drastických scén. Škoda, že v Bretani jsem zatím nebyla, ale už několik let s touto myšlenkou tak trochu laškuji :) Koneckonců pozvánka to byla naprosto dokonalá, všechna místa jsem si pečlivě poznamenala, se strýčkem Googlem i vyhledala, tak už jen vyrazit :)

30.03.2022 3 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

K této knížce jsem po přečtení zdejších komentářů přistupovala tak trošku s nedůvěrou. Asi se musíte pohybovat na FB, abyste do děje vpluli tak nějak v pohodě. Je fakt, že kdo neví, jak to na Facebooku v mnohých skupinách chodí, bude to pro něj nejspíš málo akční. Přes spoustu postav (tady mi pomohla prachobyčejná tužka a papír) je pro samotný příběh důležitých fakt jen několik z nich. Když se pak vracíte v ději a listujete knihou zpět, (což já dělám ráda, abych se ujistila o tom, že mě autor jen tak zbůhdarma nebalamutí), vše má logiku. Samotná zápletka, a hlavně vše, co jí předcházelo, je hrůzná, až mrazivá, zvláště v dnešních dnech! Dávám (a myslím že oprávněně) čtyři hvězdy.

21.03.2022 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Jak to říct?
Jo?!
JO!!!! Tak tohle vážně nebylo špatné!

09.03.2022 5 z 5

Americkým západem Americkým západem Leoš Šimánek

Vždycky jsem měla moc ráda cestovatelská diashow pana Šimánka, pěkně naživo ve velkých sálech, s jeho vyprávěním od srdce a překrásnými diapozitivy...viděla jsem je snad úplně všechna. Tiše mu záviděla všechny ty jeho zážitky, dobrodružství na cestách a při poznávání nových krajů. Proto tak ráda sáhnu po všech jeho překrásných knihách na křídovém papíře plných fotografií a čtu si je v duchu jeho hlasem. Jen nepochopím, jak mohli zvládnout spolu s manželkou přes 4 000 kilometrů americkou divočinou za 8 měsíců víceméně pěšky a se dvěma malými dětmi. Ale muselo to být úžasné!

26.02.2022 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Co se mi na této knize líbilo?
Začnu tím, co se mi nelíbí na jiných detektivkách a thrillerech (i když konkrétně u těch se tak nějak předpokládá, že "tak trochu ujeté" budou). Děj se úspěšně rozjede, slibně pokračuje a vy očekáváte tomu odpovídající rozuzlení, ale nakonec jako by sám autor nevěděl, co si s tím vším počít a jak to všechno vyřešit...buch a je tu příliš fantasticky "ujetý" závěr na dvou třech stranách...a vám spadne čelist...Cože?!?! S takovým výchozím potenciálem?!?!
Tak to u této knihy opravdu nečekejte. Dobrý a věrohodný příběh, fakt, že vrahem může být kdokoliv až do posledních stránek knížky ... a hlavně - závěr na jedničku s hvězdičkou!

25.02.2022 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Smutné, velice smutné...vždyť všechny děti jsou tak křehké bytosti...a je naprosto neodpustitelné je dohnat až do stavu řešení, byť pro ně samotné vysvobozujícího...

20.02.2022 5 z 5

Ďáblova hora Ďáblova hora Deon Meyer

Tak tady jsem fakt váhala mezi čtyřmi a pěti hvězdami, takže čtyři a půl.
Jsem ráda, že jsem se díky Čtenářské výzvě měla možnost seznámit s Deonem Meyerem a určitě co nejdříve peláším do knihovny pro další díl.

19.02.2022 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Kdybych takovouhle knihu četla před 13 lety, nejspíš bych ty mé dva -náctileté kačery už nikam samotné nepustila, tak se mi to zdálo dobře a věrně napsané (podotýkám, že na keškách v Salzburgu jsme byli v roce 2010). Fakt se mi tohle čtení líbilo :)

01.02.2022 5 z 5

Měla jsem z něj pod stromečkem velikou radost, je prostě krásný, a určitě jej využiji tak, aby dostál svému účelu - je to přece Čtenářský diář, ne?!

28.01.2022 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Ještě nikdy se mi nestalo, že by mi nad nějakou knížkou tak tekly slzy...a se vší úctou si dovolím použít autorova slova:
"...a tak mi dovolte poslední velké poděkování, které patří všem, kdo se neúnavně a za cenu obrovských obětí starají o opuštěná a týraná zvířata a pomáhají jim nalézt milující domov. Jste andělé!"
(W. Bruce Cameron - Psí poslání)

25.01.2022 5 z 5

Boříkovy lapálie Boříkovy lapálie Vojtěch Steklač

Dávám 5 hvězd. Za svá dětská léta strávená nad Ohníčkem spolu s Boříkem, Čendou, Mirkem a Alešem...jen ta Haraburďárna, kterou jsem jim tááák moc záviděla, mi v této knížce nesmírně chyběla.

19.01.2022 5 z 5

Raději zešílet v divočině: Setkání s šumavskými samotáři Raději zešílet v divočině: Setkání s šumavskými samotáři Aleš Palán

Ne, rozhodně nejde o optimistickou knihu. Nazvala bych to sondou do duše lidí, se kterými si osud mnohdy pěkně pohrál, a kteří se s tím vyrovnali každý tak nějak po svém. Co jsem vlastně čekala? Asi něco...jiného? Wau, pane Paláne, klobouk dolů!

11.01.2022 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Stačí mi pouhá tři slova - působivé, dojemné, k zamyšlení. Netřeba víc dodávat...

02.12.2021 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Pro duši kočkomila milounké čtení.

14.11.2021 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Čtivé, dobře napsané, jen to téma...No, řekněme,poněkud hodně... morbidní ?!?! To bude to správné slovo.

19.10.2021 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Vždycky jsem říkala, že dobré detektivce nebo kriminálce úplně stačí 200 stránek (koukněme se třeba na královnu detektivek,že...) a všechny ostatní jsou jaksi navíc. Ubírají ji na napětí, přidávají na zdlouhavosti a víc jí uškodí než pomohou.
A EJHLE!
500 stran a ani chvilka nudy!
VÝBORNÁ, VÝBORNÁ, VÝBORNÁ! Dávám pět hvězd.

20.08.2020 5 z 5

Tak tady bych dala hvězdiček i šest :)

24.06.2020 5 z 5

Lord Edgware umírá Lord Edgware umírá Agatha Christie

Ta Agatha je prostě dobrá!

11.06.2020 5 z 5