Capkomi Capkomi komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tohle není jen skvěle promyšlený citlivý příběh, tato kniha má neuvěřitelný přesah. Naučí Vás kousky historie, cítíte z ní krásu českého jazyku, probudí ve vás různé pocity a hlavně - to poselství, které je mezi řádky - TOP! ♥

02.10.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

76 let starý příběh a stále aktuální.
Nesmrtelné.
Chudé na rozsah, ale velmi bohaté na obsah.
Kniha pro každého!

04.03.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tuhle knihu bych si sama nikdy nekoupila, nemusím české novodobé spisovatele, knihy, které mají až tak pozitivní hodnocení, nezaujala mě ani obálka, ani název.
Přesto se ke mně dostala a jsem za to šťastná, neuvěřitelně silná kniha, která nám pomáhá nezapomenout na teror v období druhé světové války. Hlavně bych chtěla vyzdvihnout styl, kterým je kniha napsaná - rychlý spád, správně volená slova, rozdělení knihy. Opravdu klobouk dolů před spisovatelským umem paní Mornštajnové a myslím, že se poohlédnu po jejich dalších knihách.

09.03.2018 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Obdivuji tuhle autorku s jakým citem a lehkostí dokáže napsat příběh o těžkých témátech. Nečekejte prvoplánový příběh o holocaustu.

02.04.2020 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Nádherné, brilantně napsané. Krásný citlivý příběh. Paní spisovatelka umí dokonale vyprávět a vtáhnout čtenáře do děje.

26.05.2021 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Poprvé, kdy dávám jen jednu hvězdu a ještě si myslím, že je to moc! Příběh plný nesmyslů, hlavní hrdina nejlepší ve všech oborech, přežije vše a vše mu hraje do karet. Vyřeší záhadný případ, najde stovky mrtvol, všichni policisté kolem něho padnou a on se svou láskou přežije. Ztráta času.

29.01.2019 1 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Velmi silný příběh na základě skutečných událostí. Státem řízené sterilizace a kastrace, které podstupovali lidé ještě před 50 lety.

01.06.2020 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Další novodobá próza, která mě přesvědčuje o tom, že čeští spisovatelé stojí za přečtení. Jsem fascinována, jak se tak bohatý příběh vtěstnal do 130 stran.
Malá Klára nám ukazuje zločiny a strasti poválečné doby bez přikrášlování. Tuto svižnou knihu jednoznačně doporučuji všem.

04.08.2018 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Tolik poselství, hlubokých myšlenek, tak nadčasové přes 80 let staré dílo! Budu se k němu vždy ráda vracet.

02.05.2019 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Téma knížky náročné a srdcervoucí. Ovšem od paní spisovatelky jsem zvyklá na knihy s historickým přesahem nebo novými informacemi. Tohle je pouze bolavý rodinný příběh. Alena Mornštajnová psát umí, mělo to dynamiku, krásně barevné věty. Stylisticky 1* jako vždy.

16.08.2023 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Velmi příjemná, místy zábavná i smutná kniha ze života o starším na první pohled mrzutém až zlém dědkovi, ale postupem času si tohoto dědečka zamilujete a vše pochopíte...

24.01.2021 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Knihy od Roberta Bryndzy mám fakt ráda, ale už mi začínají připadat všechny podobné. Čtu je na přeskáčku a zřejmě proto mi přijdou případy stejně strukturované. Ale kniha má spád, čte se snadno a rychle - taková detektivní odpočinková literatura.

23.09.2019 3 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Napínavé a neočekávané.

20.08.2022 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Milý příběh očima psího kamaráda, který naučil lidi žít. Krásná jednohubka s hlubokým poselstvím.

30.03.2020 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Miluji drobné knihy s tak velkým poselstvím a obsahem. Velký palec nahoru.

09.09.2019 4 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Uvěřitelný příběh, zasazený do skutečné události druhé světové války, o kterém se moc nemluví, přestože se jedná o největší námořní katastrofu. Kniha vás nenásilně vzdělá a obohatí.

Klobouk dolů před prací autorky - ať už z hlediska získávání informací, stylistického nebo z hlediska umění udeřit v tu správnou chvíli. Každé jedno slovo má v knize svůj smysl a význam - velmi intenzivní dílo.

Na můj vkus bylo ke konci až moc červené knihovny, ale věřím, že tím chtěla autorka aspoň trochu vyrovnat tu zkázu - proto pouze 4 hvězdy.

12.04.2019 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Asi jsem nový rok nemohla začít lepší knihou. Ze začátku jsem se sice bála, že půjde JEN o romantický příběh muže a ženy za druhé světové války, ale každá další stránka mi napovídala, že tomu tak nebude. A nebylo.
Velmi dojemný a citlivě napsaný příběh o síle lásky v rodině, o válečných hrdinech a hrdinkách.
V mé mysli zůstane ještě dlouho, doporučuji všem!

09.01.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Pokud hledáte českého současného autora stejně jako já, Alena Mornštajnová je správná volba! Po Haně se ke mně dostala i Slepá mapa, která se povedla. Ukazuje nám důležité momenty naší historie na osudech babičky, maminky a dcery. Co musím opět vypíchnout je styl psaní, vykreslení situace a postav, bezkonkurenční práce s českým jazykem. Velké ANO! Velké díky, Stáničko!

17.09.2018 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Z téhle knížky jsem celkem v rozpacích. Chtěla jsem dát šanci další české novodobé spisovatelce, ale tohle mě opravdu zklamalo, musela jsem se do čtení nutit a dokonce jsem uvažovala o jejím odložení.
Nicméně knihu jsem dočetla a nemohu jí dát víc než dvě hvězdy.
Dílo krásně popisuje život na vsi, dalo by se to aplikovat i na tu mou, kde jsem vyrůstala, chválím detailní popis a práci se slovy.
Vadil mi jazyk, přišlo mi to už moc strojené. Nerovnoměrnost kapitol pro mě byla demotivující, jedna kapitola měla asi 20 stran, další byla přes půl knihy.
Ve mně kniha vyvolala málo emocí ať už těch pozitivních, či negativních.
Zhodnotila bych to jako suché čtení o životě obyčejných lidí na vsi, který zná asi každý, kdo na vesnici vyrůstal, nijak obohacující. Bohužel.

10.08.2018 2 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Klobouk dolů za téma a způsob zpracování. Další palec nahoru za odvahu jet od konce na začátek a vynechat tak moment zvratu. Nádherně vykreslený příběh.

18.02.2020 5 z 5