Candide Candide komentáře u knih

Houština Houština Václav Kahuda (p)

Skutečně kultovní záležitost. Hluboké dílo s přidanou hodnotou. Jen mi trochu vadily příliš krátké věty, nějaké to souvětíčko by se hodilo častěji.

12.01.2016

Velký rozvod nebe a pekla Velký rozvod nebe a pekla C. S. Lewis (p)

Skutečný skvost! Je k neuvěření, kolik moudrosti, pravdy a podnětů k sebereflexi je možné vměstnat do útlé knížečky, která je navíc aktuální ještě 70 let po svém vzniku. Nevidím jiné vysvětlení, než že je zkrátka geniální.

12.01.2016

Strážci Strážci Jon Steele

Od té doby, co věrně hltám všechny počiny Dana Browna, mám slabost pro tituly, které mě zavedou mezi katedrály, zvoníky, anděly, démony... Strážci mi tedy nemohli uniknout. Půjčila jsem si je z knihovny několikrát a určitě si je jednou pořídím domů natrvalo. Šest set stran děje uteče jako voda, postavy však zůstanou v srdci ještě dlouho. Sympatický styl psaní i překvapivé rozuzlení. Pro mě zkrátka srdcovka.

11.01.2016

Intimní dobrodružství jedné londýnské prostitutky Intimní dobrodružství jedné londýnské prostitutky Belle De Jour (p)

Už jsem asi naprosto otrnulý a bezcitný čtenář, ale erotické popisy i vulgární výrazy mě v této knize nechávaly naprosto chladnou. Bývalo by mi stačilo přečíst Belle de Jour jenom do slabé poloviny, protože nic převratného ani zajímavého se za celou dobu nestalo, a ke stejnému názoru bych dospěla tak jako tak. Zkrátka další vydaná zbytečnost, která měla zůstat viset pouze na netu.

11.01.2016

Francouzky zrají jako víno Francouzky zrají jako víno Mireille Guiliano

Pořád dokola to samé. Myslím, že už stačilo.

08.01.2016

Netradiční fantastický příběh, na kterém oceňuji především to, že nestaví spisovatele na piedestal kultury, ale zobrazuje je jako zcela obyčejné, byť trochu bláznivé bytosti. Však ona trocha střelenosti někdy nezaškodí ;).

06.01.2016

Ilustrace jsou nádherné, o tom žádná, ale úplně nechápu, proč byla tato kniha vydána. Pokud je mi známo, Harry Potter nemá s prodejností absolutně žádný problém. Proč je tedy najednou nutné vydávat ho s obrázky? Český čtenář si už více než 15 let dost dobře vystačil jen se svou fantazií. Snad na ni lidé za tu dobu nezapomněli? Nebo si jen Rowlingová chce koupit větší dům a Jim Kay potřebuje zaplatit veterináře?

06.01.2016

Anne Franková – komiksový životopis Anne Franková – komiksový životopis Sid Jacobson

K osudu Anne Frankové už bylo za ta léta řečeno vše. Kéž v jejím příběhu dojdou vykoupení všechny židovské děti, po kterých se žádné stopy nedochovaly.

05.01.2016

V úžasu z Nejvyššího V úžasu z Nejvyššího Paolino Beltrame Quattrocchi

Na knihu jsem narazila náhodou na webu v novinkách Karmelitánského nakladatelství a krásná obálka i anotace mě strhly takovým způsobem, že jsem okamžitě naklusala do knihkupectví a musela být moje!!! Nebyla jsem zklamaná. Rafael byl skutečně člověkem hodným následování.

03.01.2016

Temné šílenství Temné šílenství Wulf Dorn

Zas takový zázrak to nebyl, k pochopení, o čem kniha je, mi bohatě stačilo přečíst posledních 20 stránek.

Jako voda Jako voda Wally Lamb

Tato kniha je skutečně jako voda... malátně vyvěrá, pomalu a poklidně plyne, tu a tam přeskočí nějakou tu překážku, místy je tichá, místy strhává. Záleží jen na Vás, zda v jejích pastech utonete, či se zavčas vynoříte.

Straka na šibenici Straka na šibenici Daniel Petr

Tahle kniha Vás přesvědčí o tom, že i v ČESKÉ próze po roce 2000 můžete najít skvosty, proti kterým severská psychologie bledne. Schválně vyzkoušejte!

Móda v ulicích protektorátu Móda v ulicích protektorátu Miroslava Burianová

Výborně sestavená kniha, byť by mohla svou odborností čtenáře odrazovat. Za mě dobrá práce.

05.12.2015

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Další santovsky americký, vyumělkovaný cukrkandl, ze kterého mě akorát brní zuby.

05.12.2015

Možná že odcházíme Možná že odcházíme Jan Balabán

Jak to ten Honza dělá, že mě dokáže rozervat takovým způsobem, že nevim čí jsem?

02.12.2015

Vánoční přání Vánoční přání Hana Pinknerová

Krásňoučké, miloučké, něžňoučké. Ačkoli se v knize mluví o hříchu, neukápne z příběhu ani slzička zla. Holt někdy neuškodí trošku nostalgicky zavzpomínat, jak bylo v dětství všecko snadné a bezstarostné. Zvlášť před Vánoci.

01.12.2015

Jak může fungovat spojení řeckého a římského nomen omen? Překvapivě velmi dobře! Díky krátkým kapitolám čtyři sta stránek uteče jako nic, přesto máte dostatek podnětů k zastavení a zamyšlení. Kniha rozhodně patří mezi to lepší, co CooBoo produkuje. Mohu doporučit.

01.12.2015

Móda, krása a životní styl – A Cup of Style Móda, krása a životní styl – A Cup of Style Nicole Ehrenbergerová

Navrhuju defenestrovat Albatros. Ne kvůli obsahu knihy (po této stránce je to jen další Madame Chic), ale kvůli formě.
Jazyková korektorka evidentně neumí interpunkci a stavbu věty, editor pro změnu neovládá základní funkce ve Wordu - především řádkování a zalamování. O pravidle použití max. dvou fontů na jedné stránce taky zřejmě nikdy neslyšel...
Ano, jsem vytočená na nejvyšší míru, protože vydat tak odfláknutou práci si vydavatelství staré přes 60 let prostě nemůže dovolit! Když jsem v knize po jejím vybalení ze Zásilkovny nalistovala první stranu a uviděla tu sazbu textu, chtělo se mi s ní vysklít nejbližší okno. Takovou prvotinu si holky fakt nezaslouží. Takže doporučuju stáhnout z prodeje, opravit a vydat jinde. Pak se budeme bavit o obsahu.

11.11.2015

Já, Jůtuber Já, Jůtuber Tereza Hodanová

Paskvil. Nemám ponětí, na jakou cílovou skupinu je kniha zaměřená, nevím, co mi má přinést, jaký je její účel. Navíc to vypadá, že ani samotní YouTubeři netuší, co vlastně vydávají. Např. Gabča ve videu říkala, že kniha bude mít tři sta stran (nemá jich ani 150), že se nejedná o příručku, v anotaci je napsáno, že je to příručka atd. ... Já osobně navíc nesnáším, když součástí knihy jsou upoutávky na sponzory. O obsahu jako takovém se ani nechci rozepisovat. I dítě ve druhé třídě by napsalo lepší slohovku a šestistránkový rozhovor se dá vydat časopisecky.
Sečteno a podtrženo, další z mnoha zbytečných knih s velkou kampaní a vyprázdněným obsahem, které si své místo v domácí knihovně nezaslouží. Ostatním YouTuberům bych vzkázala, držte se svého kopyta. Literatura je umění a vy nejste spisovatelé.

09.11.2015

Rozkošně ponuré! Geniální ilustrace (přestože jsou pouze slabým odvarem např. Lepíkových příšer), překrásně nevlídná atmosféra, inspirovaná nikým menším než E. A. P., a krutá ponaučení, za která by si autor dozajista vysloužil pochvalu od samotných Grimmů. Pojďte se bát!

19.10.2015