Candide Candide komentáře u knih

Miloslav Stingl - biografie cestovatelské legendy Miloslav Stingl - biografie cestovatelské legendy Adam Chroust

Bibliofilské orgie!

28.06.2017

Překlep a Škraloup Překlep a Škraloup Tomáš S. Končinský

Na začátku jsem kroutila hlavou, co je to za blbost, ale přesně na straně 61 jsem prozřela. Tato kniha má úžasný filozofický a existenciální přesah, díky čemuž ji stojí za to číst a mít doma. Jak jsem ráda, že jsem s ní na straně 60 nesekla!

28.06.2017

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Pekelně jsem se nudila. Kniha má cca 400 stran, já jsem už přibližně na straně 100 věděla, kdo je ona tajemná stalkerka. Takže jsem akorát nalistovala poslední kapitolu, abych se ujistila o správnosti své domněnky, a knihu jsem (navždy) odložila.

16.06.2017

Oslava poezie Williama Blakea převlečená za polskou pohraniční detektivku s astrologickými přesahy. Unikátní projekt. Jaká škoda, že se o něj čtenáři začali zajímat, až když se v kinech objevilo filmové zpracování.

19.05.2017

Vězeň noci a mlhy Vězeň noci a mlhy Anne Blankman

Jsou věci, přes které nejede vlak. Jednou z těch věcí je zpřístupňování nacistické ideologie prostřednictvím strýčka Dolfa. Za tohle bych CooBoo žalovala. Důrazně žádám čtenáře, aby se této knize obloukem vyhnuli.

17.05.2017 odpad!

Mapy. Atlas světa, jaký svět ještě neviděl Mapy. Atlas světa, jaký svět ještě neviděl Aleksandra Machowiak Mizielińska

+ Krásné ilustrace
+ Spousta zajímavostí
+ Osvěžení zapomenutých znalostí ze školních škamen (v případě dospělého čtenáře)
+ Zábava na dlouhé hodiny (večery)

- Neskladné
- Z přemíry informací se vám rychle zavaří mozek.
- Nejsou tam všechny země.
- Chybí jakákoli předmluva nebo doslov, kde by autoři vysvětlili, proč právě tuhle a právě takhle knihu vytvořili.

Verdikt: Nečíst, jen prohlížet.

02.05.2017

Face Paint - Historie make-upu Face Paint - Historie make-upu Lisa Eldridge

Je zajímavé porovnávat, jak se složení a účel make-upu v čase proměňuje. I když pravdou zůstává, že žena bude vždycky krásnější bez něj.

06.04.2017

Proč je v umění tolik nahých lidí a další zásadní otázky o umění Proč je v umění tolik nahých lidí a další zásadní otázky o umění Susie Hodge

Úchvatné dílo, přesně takhle si představuju dokonalého průvodce uměním pro děti. A úplně se vidím, jak s knihou v ruce i já jako dospělá zažívám v galerii nejedno dobrodružství.

06.04.2017

Proč to je umění Proč to je umění Susie Hodge

Vynikající publikace, která zavře tlamu všem odpůrcům moderního umění.

05.04.2017

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Oukej. Nejsem vegan ani ekofašista, nemám ráda trapné vtipy a jsem věřící. Tohle nedám.

15.03.2017

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Až se mě příště někdo bude ptát na vtipnou knížku o introverzi, doporučím toto :D

08.02.2017

17 tváří ženy 17 tváří ženy Alice Kirš

Knižně svázaná reklama na předražené služby. Jsem znechucená.

08.02.2017

Audrey se vrací Audrey se vrací Sophie Kinsella (p)

Láska je prostě lék na všechno :).

22.12.2016

Sama sebou - Zrození sebevědomé ženy Sama sebou - Zrození sebevědomé ženy Ivana Molnárová

Zbytečnost, kterých je všude plno. Vůbec nic by se nestalo, kdyby nikdy nebyla vydána.

Stylistkou sama sobě Stylistkou sama sobě Michaela Stabrynová

S publikacemi tohoto typu se v posledních letech roztrhl pytel a tato mezi nimi nijak nevyčnívá, naopak spíše zapadá. Nepřináší nové informace a ani není pěkně graficky zpracovaná.

27.11.2016

Advent a vánoční zvyky na Šumavě Advent a vánoční zvyky na Šumavě Vladimír Horpeniak

Informačně hutná kniha s krásným obrazovým doprovodem. Zvlášť oceňuju literární dodatek plný zajímavých básní, písní a příběhů. Čtenář díky této publikaci získá o šumavských Vánocích poměrně přesnou představu.

Já se vrátím Já se vrátím Adriaan Van Dis

Z knihy jsem přečetla první dvě a poslední dvě kapitoly a bohatě mi to stačilo. Příběh má nejspíš hlubší rovinu, ale jaksi se mi na ni nepodařilo napojit. A znovu to zkoušet nebudu.

27.11.2016

Vánoce pro kočku - 23 adventních pohádek a jeden opravdový příběh Vánoce pro kočku - 23 adventních pohádek a jeden opravdový příběh Terezie Radoměřská

Moc ráda bych si pohádky přečetla, ale kvůli vyloženě hnusným ilustracím a amatérské sazbě textu to nikdy neudělám. Jsem holt ten typ, pro který je důležitá i formální stránka, chci mít požitek z knihy jako celku. Zvláště o Vánocích. A to tady prostě nejde.

27.11.2016

Cestou fak it - Malá kniha, velká moudrost Cestou fak it - Malá kniha, velká moudrost John C. Parkin

Důsledek našeho odmítnutí Boha - čtenáři jsou nadšeni takovými taoistickými slátaninami jako je toto.
Osobně mi nejvíc vadí asi fakt, že kniha propaguje přístup vyhrazený textům s náboženským přesahem, tedy náhodně otevřít a vzít si z toho to, co na otevřené stránce najdu. To se na dílo napsané člověkem prostě nedá aplikovat, nezlobte se na mě, za tím si stojím. A takových "hraní si na Boha" je tam víc.

25.11.2016

Vánoční rozjímání Vánoční rozjímání Anselm Grün

Nádherná zamyšlení, tolik plná něhy a lásky, že by neměla chybět žádnému adventu.

25.11.2016