Proč je v umění tolik nahých lidí a další zásadní otázky o umění

Jak to že, lidé ve starověkém Řecku a Římě vypadali všichni tak krásně? A proč jsou všichni nazí!? Proč se ve středověku malovalo všechno naplocho? Proč obraz potřebuje rám? Je opravdu potřeba tolik ovoce, když chci malovat zátiší?! Proč malují impresionisté všechno tak rozmazaně? Proč zrovna van Goghovy Slunečnice patří k nejdražším obrazům na světě, když jsou to jen slunečnice?! Praktická publikace přivádí starší děti a mladé čtenáře k umění vtipnou formou a učí je, jak se mohou na umění dívat a jak je interpretovat; přibližuje přitom významné směry v umění od samých jeho počátků - od jeskynních maleb až po tvorbu moderní a postmoderní. Autorka prostřednictvím nejvýznamnějších děl světového výtvarného dědictví klade humorné otázky a přináší odpovědi, které přivádějí děti k podstatě ikonických děl i jednotlivých výtvarných žánrů a objasňují záměry umělců....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319178/big_proc-je-v-umeni-tolik-nahych-lidi-a-MTM-319178.jpg 4.332
Umění, Pro děti a mládež, Encyklopedie

Vydáno: , Universum (ČR)

Why is Art Full of Naked People?

Kniha Proč je v umění tolik nahých lidí a další zásadní otázky o umění

vera5841
02.04.2020

Knížka vhodná především pro větší děti. Nutno říci, že i mě zaujala a našla jsem v ní i zajímavé poznatky. Také chválím rejstřík, kde je díla možné spatřit

eliska2106
06.03.2020

Nápaditě zpracovaná knížka o umění nejen pro děti ʕ·ᴥ·ʔ

barca7361
05.12.2018

Velice doporučuji tuto knihu jak dětem (od 9ti let), tak rodičům, ale i učitelům ZŠ. Dá se s ní skvěle pracovat, umění je zde podánou vtipnou, poučnou a jednoduchou formou. Tahle kniha se povedla.

alzbeta4340
27.01.2018

Skvělá a navíc jednoduchá kniha o výtvarném umění. Vhodná pro děti i rodiče. Kniha obsahuje seznam galerií, kde jsou v ní zmíněné obrazy umístěné. Takže vhodný tip na cesty.

M-arta
01.01.2018

Vtipná, stručná, umění popularizující záležitost, která přibližuje ty nejrozmanitější umělecké žánry a elegantně odpovídá na časté dětské otázky.

Ideální pro zvídavé děti - soustřeďuje celou tu spoustu otázek, co tak při návštěvě galerií člověka ve skrytu duše asi napadnou - a samozřejmě na ně i celkem svižně stručně odpovídá:

Proč je umění tak drahé? Není to vzůru nohama? A proč vůbec lidé umění tvoří? A tohle má být co? Proč jsou všude samé tečky? K čemu tolik ovoce? Je umění jenom pro chytré? Proč se musím v galerii chovat tiše? Nekopírují umělci jeden od druhého? Tak to je fakt úlet! Je to už hotové? Každý obraz má rám, nebo ne? ... atd.
Záměrně nezodpovídá všechno (a do hloubky už vůbec ne), ale spíš jen tak podráždí a vyprovokuje další zájem o celou tuto oblast.

HanKasp
15.10.2017

Stručný vhled do světa umění a jeho interpretace. V knize naleznete obrazy známých malířů. Kniha nedává odpovědi na otázky, spíše nabádá čtenáře k pozorování a zamyšlení.

Přijde mi zajímavá, ale co mi v ní chybí, pokud bych měla vést nad knihou rozhovory s dětmi, chybí mi v ní doplňující informace, které si přečte např. rodič a může tak pomoct mnohem více rozvést diskusi s dítětem.

Dáma s hrnstjm
03.08.2017

Kniha otázek a odpovědí, která vzbuzuje další a další otázky... které ponechává bez odpovědí :) Průřez od jeskynních maleb po současné performanční umění. Troufám si tvrdit, že obsahuje spoustu zajímavostí i pro dospělé. Z umělecké "klasiky" je k otázkám a odpovědím vybrán základ, z tvroby 20. století aspoň to nejznámější a několik výstředních šíleností. Knize bych vytkla absenci chronologie - ztěžuje to orientaci, ale na druhou stranu zase umožňuje srovnávání. Já z toho měla spíš pocit chaosu a pořád sledovala roky u obrazových příloh. Ale děti to můžou vidět úplně jinak :)

Bustedka
12.07.2017

Kniha je na první pohled krásná, ale... trochu mi vadí ta grafická úprava otázek. Líbilo by se mi, kdyby o daném díle bylo trochu víc informací, než jen malinký odstaveček. Ale musím uznat, že knížka vám položí tolik otázek, že se začnete zajímat ještě víc a víc a sednete ke googlu a hledáte si další informace