Candide Candide komentáře u knih

Ženy a knihy Ženy a knihy Stefan Bollmann

Ženy, ten, kdo četl tuto knihu, a přesto nechápe, "co na tom čtení vidíte", si nezaslouží být Vaším přítelem ;).

26.08.2015

Komunikace s lidmi s postižením Komunikace s lidmi s postižením Josef Slowík

Jasně a srozumitelně napsaná publikace, která dobře poslouží nejen vysokoškolským studentům, ale všem těm, kdo mají zájem svým handicapovaným spoluobčanům lépe porozumět.

26.08.2015

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Přiznám se bez mučení, z téhle knihy jsem zvládla přečíst 4 strany. Do většího počtu se v rámci zachování zdravého rozumu nikdy nepustím.
Rada nad zlato: Místo toho, abyste si za dvě stovky koupili tuhle slátaninu, si za 20 korun v sámošce pořiďte suroviny na pořádný pekáč buchet (nemusí být jen jeden) a pozvěte všechny přátele, které jste víc než půl roku neviděli. Uděláte líp.

24.08.2015

Hledá se hvězda Hledá se hvězda Lenka Brodecká

Přelouskáno během necelých 15 hodin, nemohla jsem se od knihy odtrhnout, dokud jsem ji celou nepřečetla. Příběh mě doslova strhl, už dlouho mě z literatury pro mládež nic tak nezaujalo. Doporučuji všema deseti, jednou určitě pořídím svým dětem.

23.07.2015

Antistresové omalovánky pro dospělé Antistresové omalovánky pro dospělé Jolana Daňková

A příště vydáme relaxační dudlíky a pleny pro dospělé, ne?

22.07.2015

František z kaštanu, Anežka ze slunečnic František z kaštanu, Anežka ze slunečnic Radek Malý

Díla Radka Malého mám moc ráda, ale tohle mi přišlo takové prázdné. Nic moc se tam nedělo, paralelní text mě spíše rušil, nepochopila jsem smysl jeho místa v příběhu. Sled událostí možná svou logiku měl, ale celkově se kamsi vytratil. Zbytečnost knihy nemohly zachránit ani Galininy ilustrace.

10.07.2015

Nesedejte na ježka! Nesedejte na ježka! Jiří Žáček

Tak by to mělo vypadat!!! Srozumitelná, vtipná, milá a laskavá knížka pro děti, které se při jejím čtení a objevování nejen pobaví, ale i poučí. A to zcela nenásilně, až jakoby mimochodem! Neváhám tuto záležitost označit za geniální.

09.07.2015

Anička Skřítek a Slaměný Hubert Anička Skřítek a Slaměný Hubert Vítězslav Nezval

Imaginativnost, hravost, nonsens... atributy nestárnoucího Nezvalova díla.

08.07.2015

Romance Romance Blexbolex

Každá stránka knihy je skutečně potěchou pro oko i duši (ne nadarmo jsem na knihu narazila v knihkupectví zaměřeném na umělecké publikace a předměty). Miluji tento typ hravosti a výtvarného vyjádření. Víc takových knih!

07.07.2015

Egbérie a Olténie Egbérie a Olténie Sylva Fischerová

Pohádková travestie je v podání Sylvie Fischerové velmi chutným, dobře stravitelným a esteticky příjemným soustem. Už se těším na další knihy.

29.06.2015

Opráski sčeskí historje 3 Opráski sčeskí historje 3 Jaz

Jako češtinářka tomu Magnesii Literu dát nemůžu, ale některý hlášky stojí za to právě díky "pižděňí garmatyky".

19.06.2015

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Leonarde,
tady Candide, tvoje přítelkyně.
Jenom ti chci říct, že nejsi sám. Že jsem v tom s tebou. A rozumím ti.
Nevzdávej to, prosím tě.
S láskou, tvoje přítelkyně
C

12.06.2015

Se šarmem Pařížanky Se šarmem Pařížanky Ines de La Fressagne

Miluju a doslova hltám všechny knihy o francouzském stylu (oblékání, stravování, života vůbec), po této knize jsem tedy skočila jako Pařížanka po Vuittonovi. A byla jsem zklamaná jako už hodně dlouho ne!

Těšila jsem se na tipy, jak se krásně obléknout, nalíčit a celkově upravit tak, abych i já mohla vnést do svého okolí trochu proslulé francouzské elegance. Kdo jiný by mi s tím také mohl efektivněji pomoci, než rodilá Francouzka, že? Jenže toho, co jsem od knihy očekávala, se mi z celkového počtu 233 stran dostalo na cca 10i, když vynecháme obrázky, tak na pěti. Zbytek pojednával o buticích a obchodech, které nikdy nenavštívím, internetových stránkách, kterými se nikdy neproklikám, bytových doplňcích, kterými svůj dům nikdy nevyzdobím atd. atd. Nic nového, co bych už dávno nevěděla selským rozumem, jsem se také nedozvěděla.

Za mě jedna z nejzbytečnějších knih, které kdy byly napsány. Materiál dokonale postačuje na speciální číslo lifestylového časopisu, které si klade za cíl provést čtenáře neopomenutelnými zákoutími módní Paříže. Ale svázat to do knihy, přeložit do celého světa a prodávat (u nás) za pětistovku, to už není nic jiného než chladná marketingová vypočítavost, protože knihy o Francii se zkrátka dobře prodávají a vypadat jako pařížská modelka by chtěla každá ženská.

29.05.2015

Podpis všech věcí Podpis všech věcí Elizabeth Gilbert

Má biologii milující část srdce hluboce zaplesala. Jak nemám ve zvyku soudit knihu podle obalu, tato mne očarovala na první pohled. A obsah byl doslova strhující.

04.05.2015

Něco ti povím, Johane Něco ti povím, Johane Klára Pondělíčková

Ehm, a to mělo být jako co, toto? Vysvětlí mi to někdo?

03.04.2015

Prázdniny v nebi Prázdniny v nebi Vhrsti (p)

Otřesné ilustrace, nezvládnutá kompozice. Tohle se mým (případným) dětem do ruky dostat nesmí!!!

03.04.2015

Češi 1952: Jak Gottwald zavraždil Slánského Češi 1952: Jak Gottwald zavraždil Slánského Pavel Kosatík

Tvl... už nikdy nebudu zpívat živijó!!!

20.03.2015

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Děcka si hrajou na spiritisty, stěhujou se a píšou blog. A pro ty natvrdlý, kteří doteďka nic nepochopili, samozřejmě obsáhlé vysvětlení na závěr!

19.03.2015

Kráska a netvor Kráska a netvor Teresa Medeiros

Ach, tolik jsem si potřebovala přečíst nějakou pořádnou harlekýnku... a teď hurá zpátky ke Kierkegaardovi :))

09.03.2015

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Mám pocit, že jsem četla úplně jinou knihu než ostatní... ale obálka, název, autorka i anotace sedí, tak nevím, kde se stala chyba... každopádně nedokážu pochopit, co se na ní všem tak líbilo... Zápletka jako vystřižená z nejposlednější harlekýnky, hlavní postavy mě štvaly jedna jako druhá, absolutně vůbec jsem se do nich nedokázala vžít, kamarádku jako je Six bych tak akorát chytla za frak a tím samým oknem co přilezla ji také vypoklonkovala... Každou stránku jsem předvídala, vůbec nic mě tam nepřekvapilo ani nešokovalo, vše bylo od začátku jasné. Označila bych ji za 50 odstínů pro teenagery, vždyť ti tam taky nedělali nic jiného než že spolu chrápali... Nechci tím urazit nikoho, komu se kniha líbila, jen mně se zkrátka do vkusu netrefla. Už jsem na tento typ literatury asi stará, anebo profesně příliš zdeformovaná.

08.02.2015 odpad!