František z kaštanu, Anežka ze slunečnic

Lyrický pohádkový příběh holčičky ze slunečnice a panáčka z kaštanu, o jejich soužití, rozchodu a opětovném shledání. Pro čtenáře kolem 9-10 let. Jedné noci uprostřed září se na jednom vesnickém nádraží vyloupne z naprasklé kaštanové slupky František. Přibližně v tu samou dobu se na poli, nedaleko nádraží, ze slupky slunečnicového semínka vylíhne Anežka. Tihle dva se zanedlouho setkají a rozhodnou se, že dál budou putovat spolu. Ve vlaku narazí na nepříjemnou cestující, která je považuje za myši, podívají se na zámek, odkud je ale vyžene zahradník a nakonec najdou opuštěný krtčí domeček, ve kterém se rozhodnou zůstat. Zatímco se Anežka věnuje vaření, František píše parodii na rytířský román. Jenomže jednoho listopadového dne se nepohodnou ... Místy napínavý, místy téměř snový text je doprovázen ilustracemi Galiny Miklínové....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12987/frantisek-z-kastanu-anezka-ze-slunecnic-12987.jpg 4.323
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Meander

Kniha František z kaštanu, Anežka ze slunečnic

broskev28
16.03.2018

Pro čtenáře zazvorek: náš osmiletý syn si ji v knihovně sám vybral, přečetl ji a potom mi ji donesl, abych si ji taky přečetla, protože je opravdu krásná. A byl moc smutný, když jsme zjistili, že už je vyprodaná a že si ji nemůžeme koupit domů . . .

jarki
22.11.2017

Krásná, zajímavá a hezká ilustrace

banánovépyré
21.10.2016

Úžasná, krásná a barevná knížka plná těch nejčistších emocí. Je zelená a taky o podzimu, o dvou, co se našli. Je v ní velká síla a poezie bytí. Na děti působí jinak než na dospělé, tak či tak je to ale příběh, který ve vás zůstane a z něhož vám bude hezky uvnitř.

zazvorek
24.09.2015

František a Anežka mi někoho zatraceně moc připomínali. Jejich setkání, soužití i osud. Už proto plné hodnocení. Jen si pořád nedokážu představit, jak to zpracujou děcka.

Candide
10.07.2015

Díla Radka Malého mám moc ráda, ale tohle mi přišlo takové prázdné. Nic moc se tam nedělo, paralelní text mě spíše rušil, nepochopila jsem smysl jeho místa v příběhu. Sled událostí možná svou logiku měl, ale celkově se kamsi vytratil. Zbytečnost knihy nemohly zachránit ani Galininy ilustrace.

Ž18
20.12.2013

Moc hezké. A tajná zpráva:- Radek Malý nosí v kapse kaštan.

Radek Malý
česká, 1977