Hledá se hvězda

Za sedmero horami a sedmero staletími leží království Zářivé hvězdy. Dlouhá léta tam vládl klid a mír, protože zemi chránil bájný meteorit, který kdysi spadl z nebe. Všichni zločinci se té zázračné noci rázem změnili v kamenná vejce. Zlo zmizelo. Avšak v den, kdy začíná náš příběh, v týž den, kdy na královský hrad přichází nový kašpárek, se náhle ukáže, že Zářivou hvězdu — onen bájný meteorit — někdo ukradl. V kamenných vejcích to pracuje, hrad s napětím očekává útok zlých sil. Existuje jediný způsob, jak zabránit katastrofě: vypátrat zloděje a Zářivou hvězdu na hrad vrátit. Tohoto převelikého úkolu se zhostí dvojice detektivů, které si zamilujete: potutelný kašpárek s jednou rolničkou a malá, trochu osamělá princezna. Podaří se jim království zachránit? Půvabný „románek o zločinu a lásce“ pobaví čtenáře všeho věku, nejvíce však děti od sedmi do dvanácti let. (zdroj: www.legie.info)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/236055/hleda-se-hvezda-nFP-236055.jpg 4.329
Literatura česká, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Host

Kniha Hledá se hvězda

dagmar7365
13.07.2018

Nevím, kdy naposledy jsem četla tak povedený pohádkový a současně dobrodružný příběh! Mělo to spád, napětí, kapitoly končily tak, že jsme se s dětmi těšily na další den, kdy budeme pokračovat, moc hezké.

lushi
08.09.2017

Jedna z nejkrásnějších pohádek, jaké jsem kdy četla. Můžeme být pyšní, že tuto pohádku napsala česká spisovatelka. Do poslední chvíle je příběh opravdu detektivní a tajemný. Doporučuji všem! A ty ilustrace, ach!

klodnerovic
22.05.2017

Pokud se na knihu Hledá se hvězda teprve chystáš, dál nečti.
Příběh o hledání hvězdy, která vlastně hvězdou vůbec nebyla, o kašpárkovi, který nebyl kašpárkem, o knížeti, který nebyl knížetem, princezně, co se jmenovala Princezna, a poněkud netečném králi Vaškovi, tak to tu ještě nebylo. Stejně tak jako tu ještě nebyla dobrodružná pohádková detektivka pro princezny. Přečetla bych si další. Obzvlášť pokud by byla z dílny paní Brodecké. Hledá se hvězda předčila mé očekávání. Nabídla mi vše, co jsem si od ní slibovala: chvíle, kdy jsem společně s hlavními hrdiny prožívala dobrodružství, chvíle, kdy jsem si říkala „Šmankote, to je ale pohádka!“, uspokojení z toho, že detektiv v utajení zůstal (poměrně dlouho) v utajení, i chvíle, kdy jsem musela uznat, že se jedná o detektivku pro princezny. I když … skoro bych řekla, že by si ji mohli přečíst, a to i s chutí, i kluci. Výjevy z bitvy by se jim jistě líbily. Stejně tak jako by se jim líbilo pátrání po hvězdě, co nebyla hvězdou ;-).

Heyhey
14.08.2016

Nádherné, úžasné, skvostné.

LadyValeria
20.07.2016

Překrásná ilustrace na obálce mne zlákala k zakoupení této půvabné knihy, jejíž obsah jsem hltala jako malé dítě pohádku před spaním. Při čtení jsem se s úsměvem na rtech vrátila do dětských bezstarostných let, kdy jsme molekuly považovali za nějaké zvláštní malé kuličky, holubník byl hotel pro ptáčky se spoustou malých pokojíčků a kdy Štěstěna milovala kašpárkovu rolničku...

Krásně napsaná dětská detektivka se spoustou roztomilých her se slovy, světem kolem nás i vlastní představivostí, jejíž text doprovázený ilustracemi se čte velmi snadno. Jedná se o nenáročnou milou knihu pro děti do postýlek, ale i pro každého snílka, který by se chtěl na chvilku vrátit v čase.

bernadeta13
21.03.2016

Krása. Na konci jsem si pobrečela.

bosorka
03.02.2016

Moc hezká knížka, která mě uchvátila i z grafického hlediska. Nejlépe číst, když člověk nic nečeká a dočká se překvapení. Tak to bylo i u téhle pohádkové knížky Lenky Brodecké. Je napínavá, je vtipná, přitom není ani trochu podbízivá. Občas trochu smutná, ale to je k prospěchu věci. Děti hltaly naši četbu bez muknutí a my s manželem, protože se obvykle v čtení střídáme, jsme si museli dočítat to, co na nás zrovna nevyšlo. Moc povedené! Jsem ráda, když objevím v dětské četbě něco nového a svěžího.

Janea777
21.09.2015

Detektivní příběh v pohádkových reáliích. Mělo to spád, vtip i napětí. Velice krásná kniha :)

Lumine
13.09.2015

Velmi pěkná a roztomilá pohádka. :)

Spoiler: Jen ten konec mi přejde trošku úchylný. ._. Přeci jen... jí je 11 a on je dospělý muž se zaměstnáním. :D

Kingomolka
05.09.2015

Pěkná pohádka :) čte se samo,obrázky krásné.
moc se mi tato kniha líbila .

Candide
23.07.2015

Přelouskáno během necelých 15 hodin, nemohla jsem se od knihy odtrhnout, dokud jsem ji celou nepřečetla. Příběh mě doslova strhl, už dlouho mě z literatury pro mládež nic tak nezaujalo. Doporučuji všema deseti, jednou určitě pořídím svým dětem.

Lenka Brodecká

Lenka Brodecká