Hledá se hvězda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Za sedmero horami a sedmero staletími leží království Zářivé hvězdy. Dlouhá léta tam vládl klid a mír, protože zemi chránil bájný meteorit, který kdysi spadl z nebe. Všichni zločinci se té zázračné noci rázem změnili v kamenná vejce. Zlo zmizelo. Avšak v den, kdy začíná náš příběh, v týž den, kdy na královský hrad přichází nový kašpárek, se náhle ukáže, že Zářivou hvězdu — onen bájný meteorit — někdo ukradl. V kamenných vejcích to pracuje, hrad s napětím očekává útok zlých sil. Existuje jediný způsob, jak zabránit katastrofě: vypátrat zloděje a Zářivou hvězdu na hrad vrátit. Tohoto převelikého úkolu se zhostí dvojice detektivů, které si zamilujete: potutelný kašpárek s jednou rolničkou a malá, trochu osamělá princezna. Podaří se jim království zachránit? Půvabný „románek o zločinu a lásce“ pobaví čtenáře všeho věku, nejvíce však děti od sedmi do dvanácti let. (zdroj: www.legie.info)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236055/hleda-se-hvezda-nFP-236055.jpg 4.335
Žánr
Literatura česká, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Hledá se hvězda

Přidat komentář
PanTydlitát
04.04.2020

Pohádková detektivka, od které jsem puvodne čekala nudný pribeh moderní fifleny. Ale platilo zde prislovi - MYSLET - PRD VEDET. Kniha byla naprosto uzasná!!! Zaujala mne hned od 1. kapitoly. Presne to splňovalo predstavu o hledání hvezdy, Princezniny mamainky...

dagmar7365
13.07.2018

Nevím, kdy naposledy jsem četla tak povedený pohádkový a současně dobrodružný příběh! Mělo to spád, napětí, kapitoly končily tak, že jsme se s dětmi těšily na další den, kdy budeme pokračovat, moc hezké.


lushi
08.09.2017

Jedna z nejkrásnějších pohádek, jaké jsem kdy četla. Můžeme být pyšní, že tuto pohádku napsala česká spisovatelka. Do poslední chvíle je příběh opravdu detektivní a tajemný. Doporučuji všem! A ty ilustrace, ach!

klodnerovic
22.05.2017

Pokud se na knihu Hledá se hvězda teprve chystáš, dál nečti.
Příběh o hledání hvězdy, která vlastně hvězdou vůbec nebyla, o kašpárkovi, který nebyl kašpárkem, o knížeti, který nebyl knížetem, princezně, co se jmenovala Princezna, a poněkud netečném králi Vaškovi, tak to tu ještě nebylo. Stejně tak jako tu ještě nebyla dobrodružná pohádková detektivka pro princezny. Přečetla bych si další. Obzvlášť pokud by byla z dílny paní Brodecké. Hledá se hvězda předčila mé očekávání. Nabídla mi vše, co jsem si od ní slibovala: chvíle, kdy jsem společně s hlavními hrdiny prožívala dobrodružství, chvíle, kdy jsem si říkala „Šmankote, to je ale pohádka!“, uspokojení z toho, že detektiv v utajení zůstal (poměrně dlouho) v utajení, i chvíle, kdy jsem musela uznat, že se jedná o detektivku pro princezny. I když … skoro bych řekla, že by si ji mohli přečíst, a to i s chutí, i kluci. Výjevy z bitvy by se jim jistě líbily. Stejně tak jako by se jim líbilo pátrání po hvězdě, co nebyla hvězdou ;-).

Heyhey
14.08.2016

Nádherné, úžasné, skvostné.

LadyValeria
20.07.2016

Překrásná ilustrace na obálce mne zlákala k zakoupení této půvabné knihy, jejíž obsah jsem hltala jako malé dítě pohádku před spaním. Při čtení jsem se s úsměvem na rtech vrátila do dětských bezstarostných let, kdy jsme molekuly považovali za nějaké zvláštní malé kuličky, holubník byl hotel pro ptáčky se spoustou malých pokojíčků a kdy Štěstěna milovala kašpárkovu rolničku...

Krásně napsaná dětská detektivka se spoustou roztomilých her se slovy, světem kolem nás i vlastní představivostí, jejíž text doprovázený ilustracemi se čte velmi snadno. Jedná se o nenáročnou milou knihu pro děti do postýlek, ale i pro každého snílka, který by se chtěl na chvilku vrátit v čase.

bernadeta13
21.03.2016

Krása. Na konci jsem si pobrečela.

bosorka
03.02.2016

Moc hezká knížka, která mě uchvátila i z grafického hlediska. Nejlépe číst, když člověk nic nečeká a dočká se překvapení. Tak to bylo i u téhle pohádkové knížky Lenky Brodecké. Je napínavá, je vtipná, přitom není ani trochu podbízivá. Občas trochu smutná, ale to je k prospěchu věci. Děti hltaly naši četbu bez muknutí a my s manželem, protože se obvykle v čtení střídáme, jsme si museli dočítat to, co na nás zrovna nevyšlo. Moc povedené! Jsem ráda, když objevím v dětské četbě něco nového a svěžího.

1

Autor a jeho další knihy

Lenka Brodecká
česká, 1972

Kniha Hledá se hvězda je v

Právě čtených2x
Přečtených41x
Čtenářské výzvě4x
Doporučených3x
Knihotéce9x
Chystám se číst33x
Chci si koupit10x
dalších seznamech1x