_Brunetka_ _Brunetka_ komentáře u knih

Hrátky v zákulisí Hrátky v zákulisí Olivia Cunning

Pro upřesnění, hodnotím 3,5*.

Tak tohle byla opravdu jízda se zapojením všech smyslů. Er-formu sice zrovna nemusím, ale autorka si to dokázala pošéfit tak, že mi navzdory ní knížka přišla neuvěřitelně čtivá a stránky doslova mizely pod rukama. Námět to sice není nejoriginálnější, ale líbí se mi, že tu Olivia Cunning přiřkla hlavní ženské postavě povolání psycholožky. Příběh mě bavil od začátku do konce, asi tu není úplně čas se nudit. Co si budeme ten děj není zrovna nějak překvapivý a nabitý zvraty, ale celé je to spíš postavené a točí se okolo sexuálních scén, které teda rozhodně ale mají grády a jedná se o Erotický román s velkým E. Mně se jejich popis líbil (i když některá slovíčka bych někde umazala) a chvilkami mi lezly až oči z důlků, protože se Hrátky v zákulisí i v rámci tohohle žánru pohybují v takových vyšších sférách. Stěžovat si ale vážně nemůžu. Postavy mi přišly sympatické a ta chemie mezi nimi se jim nedá upřít. Ta energie, živočišnost a jejich temperament na mě vyloženě sálaly z každé stránky. Objevily se tu i smutnější chvíle a vtipné momenty. Konec je správně happyendový. Závěrem, vám tuto knížku můžu doporučit, pokud se toužíte pobavit a nebojíte se něčeho peprnějšího. Já se ráda v budoucnu mrknu i na příběhy dalších členů kapely (Sede a Treyi, koukám hlavně na vás).

15.10.2023 3 z 5

Cíťa Cíťa Lenka Blažejová

Tahle knížka byla z trochu jiného soudku než autorčina prvotina, ale i přesto se mi zase moc líbila. Lenka Blažejová uchopila téma citlivých lidí a všeho, co s tím souvisí, velmi dobře. Obdivuju, co sem dokázala všechno vměstnat. Je skvělé, že je kniha opět nabitá velkým množstvím informací (ať už těch odborných, které si sama pamatuju z hodin psychologie nebo nějakých kuriozit). Celý text je podán citlivě a mile. Jedná se o opravdu perfektní vhled do jak vnitřního světa introverta, tak do toho, jak se takový člověk dívá na svět okolo sebe. Já sama v sobě polovičního introverta mám, takže jsem se ve spoustě věcech a situacích našla. Objevují se tu také krásné myšlenky a citáty. Grafika knížky nijak nezaostává za obsahem a mě si zase získala. To nejlepší na tomto kousku je ale poselství, které vysílá každému z nás je někdy pod psa, nemáme energii na okolní svět a chceme nikdy nevylézt z postele (a to je v největším pořádku). Za mě tedy jasné doporučení, pokud se zajímáte o takovou seberozvojovou literaturu.

04.10.2023 4 z 5

Moje rudá knížka Moje rudá knížka Lenka Blažejová

Od téhle knížečky jsem tak nějak úplně nevěděla, co mám čekat, ale ve výsledku pro mě byla opravdu milým překvapením. Autorka podává téma menstruace příjemným a nenásilným stylem, z kterého si něco odnese každý. Je jedno, jestli jste muž, nebo žena, máte zkušenosti, nebo s celým tímto „procesem“ teprve začínáte. Jsou tu totiž trefně popsané ty největší základy, ale zároveň jsem se dozvěděla tolik zajímavých a nových věcí, u kterých by mě to ani nenapadlo. Historie menstruačních pomůcek a samotné menstruace, vysvětlení těchto procesů v těle, užitečnost menstruační krve, různé bizarní situace, rozmanitá pojmenování pro tyto „problémy“ to všechno a mnohem víc tu najdete. Musím pochválit i grafickou stránku, která je za mě výstižná, jasná a určitě povedená. Zároveň tu nechybí ani lehký humor. Nejvíce ale oceňuju myšlenku přijít s takto tematicky zaměřenou knihou, která může mnohým lidem pomoct nebo jim něco předat. Považuju za absurdní a velkou chybu to, jak byla menstruace v minulosti tabuizovaná a Moje rudá knížka krásně připomíná právě to, že je běžnou součástí lidského života, ne žádným důvodem pro stud.

02.10.2023 4 z 5

Cena cti Cena cti Thrity Umrigar

Tak tahle knížka mi roztříštila srdce na milion kousků, ale už se jí ho nepodařilo dát znovu dohromady. Buďme ale fér, je to asi nemožný úkol. Po přečtení Ceny cti se pro vás totiž změní řada věcí. Autorka má poutavý a příjemný styl psaní, který vám po chvilce nedovolí knížku skoro odložit. Kapitoly jsou tak akorát dlouhé, střídají se pohledy a věřte mi, že v tomhle případě vám nebude vadit ani er-forma. Jedná se o veskrze originální příběh, který má ty nejvyšší předpoklady vás na konci srazit do kolen. Mě moc bavil, cítila jsem se být jeho součástí a z mé hlavy neodcházel vůbec (ani ve chvílích nečtení). Vážně jsem ještě neměla tu čest číst něco podobného a navzdory tomu, že vím, že poměry v Indii nejsou úplně růžové, tohle mi vyrazilo dech i tak. Postavy jsou dokonale skutečné, s jejich charaktery si autorka vyhrála do těch nejmenších detailů a oni si v důsledku toho uloupili snad všechny sympatie, kterých jsem schopna. Největší náročnost tohoto příběhu však spočívá v emocích ty jsou zpracovány tak dobře, že se při čtení snad každý z nás bude cítit, jako by byl psychicky labilní, jak to s vámi zamává. Strach, bolest, smutek, radost, beznaděj, vztek, toho všeho se stanete oběťmi. Najdete tu toho spoustu zajímavého a důležitého motiv neskutečné lásky (i té mateřské), odvahy, naděje, kulturních rozdílů, zpracovávání minulosti, viny, nespravedlnosti, nepoměrů mezi pohlavími, a mě to dostalo. Po delší době jsem si vyznačovala i hezké myšlenky, kterých tu bylo víc než pár. Opravdové finále příběhu mě zdrtilo a konec mě pak dokázal ukonejšit jen lehce. Za mě tedy jasné doporučení, pokud se nebojíte knihy, která vám váš dosavadní svět převrátí vzhůru nohama.

01.10.2023 5 z 5

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Pokračování série, které nijak nezaostává za předchozím dílem. Do autorčina stylu psaní jsem se opět díky jeho lehkosti a čtivosti dostala během chvilky. Příběh mě bavil od začátku do konce a neustále mě zajímal další vývoj děje. Mé sympatie k hlavním hrdinům se ještě prohloubily a jde vidět, že pořád dál rostou. Pouto mezi nimi se mi líbilo, fandím mu už od jedničky. Sexuální scény jsou napsány dobře a vzhledem k živočišnosti vlků i výstižně. Autorce se vykreslení světa opravdu povedlo, jsou tu originální prvky a v tomto díle nám toho ukázala zase víc. Ke konci atmosféra vyloženě gradovala, objevovaly se zvraty a jednoduše nešlo přestat číst. Ani emoce nechyběly. Finále do vás zaseje řadu otázek a já už se teď těším na pokračování! Vlky zvěrokruhu vám můžu doporučit, pokud se ohlížíte po fantasy s dobrým nápadem, u které se rozhodně nebudete nudit.

25.09.2023 4 z 5

O Veverčákovi, který se bál O Veverčákovi, který se bál Katie O´Donoghue

Po dlouhé době knížka, kterou nejpřesněji vystihuje slovo „kouzelná“. Najdete v ní krásný příběh, který ač se bude dětem určitě líbit, to, co je v něm obsaženo, by hlavně měli slyšet dospívající a dospělí. Je důležité si totiž neustále připomínat, že každý z nás se něčeho bojí navzdory našemu věku, tělesné konstrukci nebo dojmu, jímž na ostatní působíme. Nikdy na to zároveň nejsme sami, stačí se svěřit blízkým. Navíc, tu objevíte i pár rád, jež by vám právě s vyřešením těchto strachů mohly pomoci. Z mé strany tedy obrovská spokojenost, vážně mě to bavilo. Grafická stránka je nádherná, pár hezkých myšlenek je tu též obsaženo. Konec pohladí po duši. Mé doporučení je jasné, tahle knížka by se totiž mohla stát preventivní brožurkou pro každého z nás.

24.09.2023 5 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Pro upřesnění, hodnotím 3,5*.

Tohle je zase jedna z bezesporu zajímavých knih. Autorčin styl psaní je celkem specifický, člověk si na něj musí zvyknout, ale v momentě, co se tak stane, už nic úplně nezastaví stránky mizející pod vašima rukama. Příběh mě celkem polapil a zajímalo mě celou dobu, čím si prostřednictvím něj projdeme. Co je tu úplně dokonalé, jsou postavy. Málokterý autor dokáže tak skvěle a realisticky vykreslit charaktery svých hrdinů, že máte až pocit, že ty lidi znáte ze svého vlastního života. Nikoho si zároveň nedokážete úplně oblíbit, každý má svoji stinnou i světlou stránku. S tím souvisí fakt brilantně rozepsaných emocí, které vám zaručuju, že budete pociťovat i sami na sobě (až z toho budete taky trochu mimo). Objevují se tu absurdní, vtipné, smutné i bolestivé momenty. V ději sice nenajdete nějaké extra originální prvky, ale zato obrovskou skutečnost. Tato kniha má šanci promluvit k opravdu velkému množství čtenářů, protože rozebírá spoustu témat a věcí, které se nám dějí v životě dnes a denně. Musím moc pochválit konec, kde se dozvíme, jak to se všemi účastníky dopadlo. K moři vám tedy určitě můžu doporučit, pokud máte chuť na něco psychologického s obsahem ve stylu „napsal sám život“.

22.09.2023 3 z 5

Vlkochodci Vlkochodci Samuel Sattin

V žánru komiksů je tohle opravdová dokonalost. Graficky se jedná o pastvu pro oči vážně tomuhle jde jen těžko konkurovat (stane se to jedním z mnoha pokladů vaší knihovny). Příběh je originální díky zapojení legend a mě moc bavil. Obrázky jsou seskládány v jakémsi řádu a já se nikdy neztratila. Jediné, co snad můžu zkritizovat, je, že to celé uběhlo až příliš rychle. Jinak se tu objevily i nějaké zvraty, vtipné a smutné momenty, S koncem jsem moc spokojená. Pokud si rádi přečtete nádherný komiks s nadupaným obsahem, tady máte můj tip! Já se rozhodně chystám i na další, který má od této dvojice autorů vyjít.

22.09.2023 5 z 5

Léto porušených pravidel Léto porušených pravidel K.L. Walther

Pro upřesnění, hodnotím 3,25*.

Tahle knížka byla velmi příjemným a odpočinkovým čtením. Autorčin styl psaní přirozeně plynul a nijak netlačil na pilu, nenajdete tu žádné zbytečné omáčky okolo. Příběh mě skoro od začátku zajímal. Námětem se jedná zase o něco originálnějšího, protože celou knihu provází rodinná hra zvaná Atentát, kterou je opravdu zábavné sledovat. Hlavní hrdinové jsou celkem sympaťáci, kterým budete fandit téměř okamžitě. Musím pochválit nejen jejich charakterové vykreslení, ale obecně se mi líbilo celé rodinné složení. Romantická linka se mezi nimi hezky a pomalu vyvíjela, čímž nabyla na skutečnosti a nebylo těžké jí kvůli znalosti nepředvídatelnosti života věřit. Největším plusem příběhu ale je to, že velmi dobře rozebírá problematiku ztráty blízkého člověka, pocitu odcizení, rozpadu rodiny, pocitu osamělosti,...a tím se stává velmi atraktivním společníkem pro čtenáře, kteří si sami něčím takovým prochází. Místy se tu objeví hezké myšlenky, ale není nouze ani o překvapivé momenty, vtipné situace,... Kniha mě prostě nenechala chladnou, což považuju za ten nejdůležitější aspekt. Konec mě potěšil. Tuto knížku vám tedy můžu s absolutním klidem doporučit, pokud hledáte nenáročnou a milou oddechovku, která ve vás má předpoklad i něco zanechat.

18.09.2023 3 z 5

Rty s příchutí vína Rty s příchutí vína Aleš Novotný

Pro upřesnění, hodnotím 3,5*.

Moje první ochutnávka z jiného než thrillerového soudku od tohoto autora a nemůžu si stěžovat. Aleš Novotný má poutavý styl psaní, do kterého se promítá naše krásná mateřština a kterým si vás získá. Příběh mě bavil a pořád mě zajímalo, co se bude dít dál. Hlavní hrdinové jsou fajn a vy jim budete přirozeně fandit. Charakterově se povedlo všechny postavy vykreslit hezky a každá z nich tu hraje svou roli. Za mínus ale lehce považuju romantickou linku mezi Elen a Nikolasem, která sice nemá špatný potenciál, ale utrpěla ztrátu na úkor krátkému rozsahu. Oproti tomu největším plusem je tu zakomponování vážnějších témat jako znásilnění, homofobie, homosexuality, sexismu a sexuálního obtěžování, kterým se tu více věnujeme a jsou obsáhnuty hned v několika skvělých myšlenkách. Jedná se také o lehce citlivější čtení s dobře dávkovanými emocemi. Konec jako by napsal sám život. Pokud hledáte jednohubku, u které si zapřemýšlíte i odpočinete, tuto knížku vám můžu doporučit.

18.09.2023 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Opravdu výborná divadelní hra. Karel Čapek píše jasně a úderně bez zbytečného odbíhání od tématu. Jedná se o zajímavý a stále aktuální příběh, který mě bavil. V tomto případě je zřejmé, že si tato kniha naprostým právem zaslouží být zařazena do povinné četby. Postavy jsou parádně charakterově prokresleny, děj odsýpá a obsahuje několik překvapivých momentů. Myšlenky jsou skvěle formulovány. Obdivuju, jak sem autor dokázal tak dobře vsadit téma války, nekonečné lidské touhy po moci, lidské sobeckosti a sebestřednosti, manipulace, křehkosti demokracie, Konec je právě tak bolestný, jak moc je pravdivý. Tuto povinnou četbu vám tedy opravdu můžu doporučit nejen do seznamu, ale i pro všeobecné rozšíření obzorů byla by škoda, kdybyste se o něco takového ochudili.

18.09.2023 4 z 5

Panter s měsíčníma očima Panter s měsíčníma očima Nancy Guilbert

Kniha, která se bez debat díky své nádherné grafické stránce stane pokladem vaší knihovny. Opravdu před tímhle smekám klobouk hodně dolů. Může toho však nabídnout mnohem víc. Já osobně jsem poznala pár zvířat, o jejichž existenci jsem neměla sebemenší tušení a dozvěděla se spoustu zajímavých věcí. Nejvíc však oceňuju to, že kniha klade důraz na to, aby lidem připomněla, jak je důležité žít v harmonii s přírodou a chránit ji. Rozhodně se nejedná o kousek určený pouze dětem. Naopak si myslím, že by ji měl do rukou dostat každý milovník krásných ilustrací nebo ten, kdo téma nakousnuté uvnitř stále ještě ve svém životě neaplikuje (a potřebuje přijít k rozumu).

05.09.2023

Hate List Hate List Jennifer Brown

Pro upřesnění, hodnotím 4,5*.

Tak tahle knížka byla opravdu něco a já bych se ji nebála zařadit do povinné četby, aby se dostala k co nejvíce lidem. Její obsah v sobě totiž ukrývá velmi děsivé a silné téma střelbu ve škole která je noční můrou rodičů i studentů. Styl psaní autorky si mě získal a bavil mě, díky čemuž se mi příběh opravdu těžce odkládal z rukou a slupla jsem ho poměrně rychle. Líbí se mi, jak je kniha rozložena na několik částí, přičemž každá tu hraje svou roli a autorka se v nich věnuje různým časovým obdobím (před útokem a po, během terapií,). Námět je skrz naskrz originální. Nejen, že jsem nikdy nic podobného nečetla, ale ani jsem neměla možnost nic podobného někde vidět. Hlavní hrdinka byla vykreslena velmi dobře a já s ní vážně silně soucítila. Nebyla dokonalá, ale o to víc všechno působilo skutečněji. Jennifer Brown se zodpovědně a pečlivě pověnovala i pocitům dalších postav, které taky pochopíte. Příběh je opravdu natřískaný emocemi a ze mě jich to ještě víc vyždímalo. Cítila jsem se frustrovaně, smutně, šťastně, rozzlobeně, dojatě, Neubránila jsem se ani slzám (protože je to sakra nemožný!). Kniha toho v sobě nese a zpracovává spoustu šikanu, nenávist, špatné rodinné vztahy, ztracení sebe sama, otázky viny a odpuštění, nepochopení, sebevražedné myšlenky, a celé je to WOW a ve mně to bude ještě nějakou chvíli rezonovat. Jedná se o zážitek, který s vámi otřese, ale stejně ho potřebujete. Odnesete si odtud nejednu důležitou myšlenku. Celé vyústění mě dostalo a zůstal mi po něm obrovsky hřejivý pocit. Hate List je oficiálně titulován knihou, která mi srdce rozbila na kousky a pak ho zase poskládala dohromady. Už teď vím, že jsem ji nečetla naposledy a vy byste to alespoň jednou měli absolvovat taky.

28.08.2023 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Pro upřesnění, hodnotím 3,5*.

Tohle je za mě knížka, která je bez debat skvělým prostředníkem k seznámení dětí s 2. světovou válkou a koncentračními tábory. Styl psaní bych označila štítkem čtivý a jednoduchý (i když pro mě možná až příliš). Příběh mě bavil, jednalo se vážně o takovou jednohubku. Z válečného období toho už mám načteno dost, ale přesto se mi líbila jistá originalita tohoto textu v tom, že se na všechno díváme pohledem tak malého chlapce, který bydlí tak blízko jedněm z největších hrůz odehrávajících se v dějinách lidstva, aniž by to vlastně tušil. Nerozuměl vůbec ničemu a to pro mě byla v tomto žánru novinka. S Brunem jsem sympatizovala, i když mě v jistých chvílích štval (choval se někdy opravdu sebestředně). Šmuela jsem obdivovala za jeho sílu navzdory věcem, kterými si každodenně procházel. O emoce tu taky není nouze a pravděpodobně vám i nějaká ta slzička ukápne. Konec mě srazil do kolen totálně a nebyla jsem schopná ho vstřebat. Závěrem, vám tuhle knížku můžu doporučit, pokud se chcete v lehce tíživé atmosféře na toto období našich dějin podívat zase očima někoho jiného.

28.08.2023 3 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Další parádní díl z této detektivní série, jejíž koupě vážně nebudete litovat. Autorův styl psaní je geniální, knížku kvůli němu absolutně nejde odložit. Jednoduše budete hltat jednu krátkou kapitolu natřískanou napětím za druhou. Příběh mě pohltil od samého začátku a ani na chvilku jsem se nenudila. Hlavní hrdiny mám v čím dál větší oblibě, tvoří prostě perfektní dvojku. Humor, sarkasmus i ironie tu hrají taky svou roli. Děj vyplňuje akce, zvraty a nečekaná odhalení, díky čemuž budete o tomto díle neustále přemýšlet až do samého rozuzlení. To se mi líbilo, nečekala jsem ho a oceňuju, že mělo kořeny sakra hluboko. Co se týče emocí, nemusíte se bát, zaručuju vám, že si to prožijete víc než dost. Konec se stal pro mě takovým hezkým pohlazením po duši. Pokud se poohlížíte po opravdu kvalitní kriminálce a tento autor vám doteď uniká, nemáte o čem přemýšlet!

19.08.2023 5 z 5

Dcera měsíční bohyně Dcera měsíční bohyně Sue Lynn Tan

Pro upřesnění, hodnotím 3,75*.

Přes menší počáteční boj s touhle kráskou jsme si k sobě nakonec i tak našly cestu. Na autorčin styl psaní jsem si musela zvyknout, ale po nějaké chvíli jsem se do příběhu dostala a získal si moji plnou pozornost. Líbí se mi námět, který zahrnuje jistou originalitu a je inspirován čínskou mytologií, což jsou pro mě zase nové končiny. Autorka se světa zhostila velmi dobře, měla ho krásně promyšlený. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila a bavilo mě sledovat v průběhu čtení její vývoj. Měla sice svoje mouchy, ale to jí dělalo skutečnější. Hlavní mužské postavy - Li-wej a Wen-č - měly také něco do sebe. Romantiky je tu poskrovnu, ale je nenucená a já bych řekla, že se jí více dočkáme v dalších dílech (tady spíš jde o ten fantasy prvek). Děj je nabitý akcí, zajímavými událostmi a asi nehrozí, že byste se nudili. Došlo i na jeden hodně velký zvrat, který mě šokoval a nebyla jsem schopná ho vstřebat. V příběhu hrají svoji roli i emoce, které mě nejednou dostihly a hezké myšlenky, které jsem si poctivě vyznačila. Po konci musím říct, že doufám, že u nás vyjde pokračování, protože bych si ho opravdu ráda přečetla. Dceru měsíční bohyně vám můžu doporučit všema deseti, pokud máte rádi retellingy a chcete zkusit zase něco jiného.

19.08.2023 4 z 5

Svět v mé hlavě Svět v mé hlavě Valentýna Coufalová

Tahle knížka pro mě byla vlastně celá překvapením. Nevěděla jsem, co od ní mám čekat. Teď tu ale musím ocenit autorku, protože je jasné, že má talent. Z každého kousku jejího textu jde cítit emoce moje vlastní to probudilo a pohrálo si to s nimi. Básničky zde obsažené se mi líbily a smekám pomyslný klobouk, protože já na tyhle věci to střevo nemám. Myslím, že tahle knížka poslouží jako skvělá terapie pro ty, co zrovna v lásce nezažívají to nejlepší období. Já se k ní později taky asi ještě vrátím. Některé myšlenky se mi do hlavy dostaly příliš už teď a moje oči se v reakci na to neubránily slzám. Pokud chcete tedy dát šanci začínající české autorce s knihou plnou pocitů a myšlenek především o lásce, zkuste Svět v mé hlavě.

19.08.2023

Jsem romantik, ale léčím se Jsem romantik, ale léčím se Leah Konen

Pro upřesnění, hodnotím 3,5*.

Po téhle knížce jsem dlouho pokukovala a jsem opravdu ráda, že jsem se k ní konečně dostala. Na autorčin styl psaní jsem si musela chvilku zvykat vzhledem k tomu, že se tu objevuje er-forma z pohledu Gaela a ich-forma z pohledu Lásky, ale pak už to nemělo chybu! Příběh oplývá jistým kouzlem, které si právě po nejistém začátku podmanilo i mě. Vážně mě bavil a užívala jsem si každou chvíli v něm strávenou. Námět je to do jisté míry originální, což jen přispívá k plusovým bodům. Knížka nezaostává ani po grafické stránce, ta krásně doplňuje děj a moc se mi líbily poznámky pod čarou, které nám přibližovaly typy zamilovaných lidí. Hlavního hrdinu jsem si oblíbila, i když se choval trochu jako trdlo a občas možná zbytečně hysterčil. Získal si mě i Mason se Sammy. Nemůžu říct, že by se tu odehrávala nejlepší romantická linka všech dob, ale troufám si tvrdit navzdory názvu, že tu o to úplně nejde. Jde o celkovou myšlenku a uvědomění toho, že existuje spousta typů lásky, že žádný vztah není perfektní a vždycky na něm musíme pracovat, že občas potkáváme správné lidi ve špatný čas, že někteří lidé nám nejsou souzeni a že vztah dělají především ty těžké chvíle, které společně zvládneme. To moc oceňuju ještě i v kombinaci s řešením vážnějších témat jako rozchod, rozvod rodičů, Našla jsem si tu nějakou hezkou myšlenku. Na emoce došlo taky hezké i špatné přesně tak, jak to v životě je. Konec mi vykouzlil úsměv na tváři. Netvrdím, že se jedná o nějakou světobornou knížku, ale pokud chcete zkusit milý a něčím jiný příběh s lehkým přesahem, tady je mé doporučení.

01.08.2023 3 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Tak do téhle knížky jsem se do slova a do písmene zamilovala. O autorčině senzačním stylu psaní už jsem tu básnila, takže to teď jen nenápadně připomínám. Příběh si mě získal od samého začátku a každou další stránkou mi dával důvod k tomu, proč bych ho měla mít raději. Námět se mi líbil tak nějak víc než u zbylých dvou dílů, protože mi zabrnkal na jistou emocionální strunu a tím nabyl takovou přidanou hodnotu. Hlavní hrdiny jsem si extrémně oblíbila. Claire byla takzvaně od rány a Tristan? Nejradši bych si vyhlídla ten správný moment, kdy ona nebude koukat, ukradla ho a nechala si ho doma. Bezkonkurenčně můj nejoblíbenější bratr. K srdci mi dost přirostli i synové Claire. Mám navíc takový svůj subjektivní vnitřní pocit, že tady to nebylo ani tolik o sexu (ale těch scén je tu dost a opět jsou skvělé, nebojte). Řeší se tu temnější téma ztráty blízkého člověka a vyrovnávání se s ní, o to horší to je, že to poznamenalo děti, které si teď k sobě musí pustit někoho nového a za to má právě knížka spoustu plusových bodů. Moc se mi líbily právě vztahy mezi postavami a v další řadě také samozřejmě romantická linka, kde to mezi hlavními hrdiny viditelně jiskřilo a nebylo pochyb o tom, že se k sobě hodí. Tohle dílko mi zase slušně pocuchalo nervy a emoce. Občas se objevil vztek, ale nejčastěji jsem se pohybovala mezi dvěma extrémy neskutečným dojetím a nekonečným smíchem (že tu těch scén s Tristanem a dětmi bylo). Z konce jsem se oficiálně zbláznila štěstím. Vám tuhle knížku můžu doporučit všema deseti a pokud by na vás všichni bratři Milesovi snad byli příliš, dejte šanci alespoň Tristanovi, prosím.

30.07.2023 5 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Pro upřesnění, hodnotím 4,25*.

Sérii o bratrech Milesových čtu sice v opačném pořadí (tento první díl až po v pořadí třetím), ale ani tak to nic nemění na tom, že jsem si knihu opět moc užila. Autorčin styl psaní mě velmi baví, čehož důkazem je to, že ve všech svých dosavadních zkušenostech s jejími rukopisy jsem (ani navzdory většímu rozsahu) nepostřehla, jakým způsobem mi stránky zmizely pod rukama a dostala jsem se na konec. Příběh mě pohltil do této zběsilé jízdy jsem byla vtažena od samého začátku dřív, než jsem se stihla vůbec rozkoukat. Vytkla bych tu jen částečně nápad námětu, protože se v každém případě podobá svému následníkovi (Bez zábran). Jde jen o to, čím začnete. Hlavní hrdiny jsem si opravdu oblíbila a autorka se jejich charakterů zhostila velmi dobře. Člověk má vážně pocit, jako by je znal. Jejich vztah se mi líbil, jiskřilo to a chemie mezi nimi byla dostatečně znatelná (možná přímo očividná). Sexuální scény jsou napsány vkusně a přesně tím stylem, abyste si je užívali společně s jejich účastníky. Tady bych si možná zase dovolila podotknout, že mě slušně řečeno štvala až chorobná panovačnost Jamesona, kterého já bych teda po svém boku nesnesla. S tím souvisí to, že se pak kniha mohla obejít bez pár stránek, nad kterými stejně jen protáčíte oči, protože se řeší ten stejný problém. Příběh je také hodně založen na emocích, které v určitých chvílích pocítíte plnou silou u některých scén jsem si utírala slzy smíchu (kempování), pak jsem byla vzteklá a o pár minut později jsem zase ronila slzičku samým dojetím. Ani na chvilku jsem se nenudila, pořád se tu něco dělo a i nějaké zvraty se objevily. Šťastný konec završil mou spokojenost z téhle knížky. Závěrem, jsem opravdu ráda za možnost se seznámit s dalším z Milesovic bratrů, protože jsou vážně neodolatelní a vám to doporučuju taky!

29.07.2023 4 z 5