Dcera měsíční bohyně přehled

Dcera měsíční bohyně
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499511/bmid_dcera-mesicni-bohyne-2Vz-499511.jpg 4 53 53

Sing-jin vyrůstá na Měsíci, je zvyklá na samotu a netuší, že se skrývá před obávaným Nebeským císařem, který její matku vyhnal za krádež elixíru nesmrtelnosti. Když však Sing-jinina magie vzplane a její existence je odhalena, je nucena uprchnout z domova a zanechat matku za sebou. Sama, bezmocná a vystrašená se vydává do Nebeského království, země plné zázraků a tajemství. V přestrojení se chopí příležitosti učit se po boku císařova syna, osvojí si lukostřelbu a magii, zatímco mezi ní a princem vzplane vášeň. Aby zachránila svou matku, vydává se Sing-jin na nebezpečnou výpravu, při níž se střetává s legendárními tvory a krutými nepřáteli na zemi i na nebi. Když se však objeví zrada a zakázaná magie ohrožuje království, musí se kvůli svému snu postavit nelítostnému Nebeskému císaři a uzavřít nebezpečnou dohodu, v níž se rozhoduje mezi ztrátou všeho, co miluje, a uvržením království do chaosu.... celý text

Fantasy Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Ocelot
Originální název:

Daughter of the Moon Goddess , 2022


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dcera měsíční bohyně. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (21)

KnihomolkaJulka
30.05.2024 5 z 5

NO SPOILER
Kniha se mi strašně moc líbila. Obzvlášť se mi líbil styl psaní. Dcera měsíční bohyně obsahuje všechny moje nejoblíbenější žánry a Sing- Jin jsem si moc oblíbila. Není to dokonalá postava a to se mi na tom líbí nejvíc. Nejvíce jsem si asi užila první část.
Kniha se odehrává v nádherném prostředí, jsou tam nádherně propracované postavy a tvorové.
Mám ráda bichle a proto jsem se tuhle knihu se skoro 500 stránkami opravdu užila.
Doporučuji ji pro dívky cca 12+.

rozaaalie_
17.03.2024 4 z 5

Celá kniha se nese ve velmi nadpřirozeném až mystickém dojmu. Pro autorku jsou typické detailní a květnaté popisy přírody a především myšlenek hlavní hrdinky Xingyin, které tenhle pohádkový podtón krásně podtrhávají. Přestože Sue Lynn Tan používá poetický jazyk, ve větné skladbě se ztrácet nebudete a slova vám naopak pomůžou skvěle dokreslit atmosféru a prostředí, které doslova hraje všemi barvami duhy. Příběh byl originální a jedinečný, při každé zmínce o tamějším světě jsem toužila vědět víc a užívala si každou minutu, kterou jsem v něm skrze čtení strávila.

Také se mi moc líbilo netradiční prostředí, se kterým se ve fantasy světech příliš často nesetkávám. Děj se odehrává v oblacích, daleko nad nic netušícími hlavami obyčejných lidí a společně s Xingyin máme prostor prozkoumat všechny možné zákoutí nebeského kontinentu plného příšer, bohů a jiných nesmrtelných bytostí.

Xingyin se mi jako protagonistka moc líbila především proto, že nikdy nic nedostala zadarmo. V tomto ohledu nebyla jako klasická YA hrdinka, ale měla své mouchy, nedokonalosti a v průběhu na sobě musela dost tvrdě pracovat.
Co se zápletky týče, přestože mě hlavní dějový zvrat příliš nepřekvapil, byla jsem za něj takovým zvláštním způsobem ráda, jelikož nabídl osvěžující změnu od klišé předvídatelnosti, která v tomto žánru často holduje.

Autorka také nabízí „klasiku“ ve formě elementární magie (oheň, voda, země, vzduch), avšak pomocí zajímavých a originálních prvků jí dokázala vdechnout zcela nový rozměr. V knize kromě romantiky nechybí samozřejmě ani politikaření, bojové a akční scény, zajímavé zpracování mytologie a pořádná dávka napětí.

Dceru měsíční bohyně tedy všemi deseti doporučuji nejen fanouškům propracovaných fantasy skvostů jako Železná vdova, Magie zalitá jedem či Šest rudých jestřábů, ale také všem ostatním, kteří s asijskou mytologií teprve začínají. Tenhle příběh stojí za to!

Knihu jsem obdržela v rámci spolupráce pro Magazín Dobré knihy.


Mojepočteníčko
20.02.2024 4 z 5

Občas si přečtete knížku a očekávání, která jste měli, se úplně nenaplní. Jenže pak se dostanete k poděkování autora/ky a začnete na celý příběh nahlížet jinak. Láskyplněji. Protože s láskou byl napsán :) Vidíte tu obálku? Překrásná, že :) ?

Hlavní hrdinkou příběhu je Sing-jin, dcera Měsíční bohyně, která údajně neprávem zcizila a vypila lektvar nesmrtelnosti. Za tento skutek byla uvězněna císařským párem na Měsíci.

O Sing-jin však do jisté doby nikdo nic neví. V okamžiku, kdy dceři bezprostředně začne hrozit nebezpečí, ji její matka posílá pryč. A ona se nečekaně rychle musí postavit na vlastni nohy...

Když jsem byla malá, věřila jsem, že se dá vyšplhat na duhu. A že to zvoní, když se po ní člověk klouže dolů :)

Takže ano - mrak jako dopravní prostředek mě tady rozhodně nadchnul :)!

Draci...TŘI draci, kteří v příběhu hráli svou roli. Mocní a překrásní - WOW :)!

Romantická linka - chemie mezi hlavními hrdiny byla nepopíratelná. Měla jiskru a nebyla zbytečně přeslazená. Pro mě :)

Magie, čáry, kouzla, nadpřirozeno :)

Sem tam se objevily nějaké nesrovnalosti (Sakra, jak tohle dokazala :) ?!!), příběh by mooožná mohl být o nějakou tu stránku kratší (kvůli dynamice) a moc mě nebavily časté vnitřní monology hrdinky (byla jsem slabá - teď už nejsem, podřizovala jsem se - už nebudu, mám své sny, svá přání a za těmi si půjdu, i když...)

Zkrátka magická pohádka, kterou na odlehčení můžu určitě doporučit :)!

všechny komentáře

Související novinky (2)

Knihomolové a další knižní novinky (24. týden)

08.06.2023


Zvrácená pouta, Netvor a další knižní novinky (48. týden)

28.11.2022


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Dcera měsíční bohyně v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených56x
ve Čtenářské výzvě6x
v Doporučených5x
v Knihotéce80x
v Chystám se číst108x
v Chci si koupit60x
v dalších seznamech5x

Štítky knihy

mytologie

Autorovy další knížky

Sue Lynn Tan
malajská
2023  82%Dcera měsíční bohyně
2023  85%Srdce slnečnej bojovníčky