Briv Briv komentáře u knih

U tohoto dílu se stupňuje temnota a knížky mě vtahují víc a víc, první díl mi připadal více dětský a teď už to dostává ještě větší grády:). Super. Je krásně vidět, jak všichni dospívají, školáci v Bradavicích i spisovatelka.

20.01.2016 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

První člověk, který mě lákal na přečtení Harryho Pottera byl kolega v práci, který vypadal, jako jeho dvojník - měl i stejné brýle:). Nakonec mě k tomu přemluvil manžel, který už sám měl několik knih za sebou.

Osobně se mi to velmi líbilo, četla jsem to dříve než jsem viděla filmy a za to jsem byla ráda. Knihy mě opravdu dokázaly vtáhnout do děje, měla jsem pocit, že jsem přímo v knize s H.P. Četla jsem je někdy až do tří do rána, protože mi prostě nešlo přestat a to jsem vstávala ráno do práce:). Určitě doporučuji.

A pokud se tyto knihy staly fenoménem a díky nim více dětí a dospělých začalo číst, tak jen víc takových knih!

20.01.2016 5 z 5

Kulička (19 povídek) Kulička (19 povídek) Guy de Maupassant

I když už jsem ze školy dávno pryč, snažím se přečíst si knihy v povinné četbě a teď přišla řada i na Kuličku. Velmi příjemně mě povídky překvapily. Jsou poměrně krátké, čtivé a některé rozhodně dost zajímavé. Ilustrace v knize byly příjemným bonusem.

13.03.2023 4 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

I když jsem se na Viewegha hodně těšila, tak jsem bylo trochu zklamaná. Bylo to sice pohodové čtení, které mělo být i vtipné, bohužel mě to moc nepobavilo. Taky mi docela vadil způsob, jak je kniha vyprávěna.

24.02.2023 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Tentokrát se nechci raději vůbec moc rozepsat... Snad jen, že opravdu docela dlouhou dobu jsem při čtení knihy byla v šoku. Pak přišlo uvolnění, no a ten konec. Nemám moc co dodat. Luxusní je to!

08.01.2023 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

No tak to je nářez! Zatím to je poprvé, kdy se mi zdá, že už je to moc. Moc daleko z Norska, moc strachu a obav, moc krve, moc brutální no a sakra tak moc čtivé, že fakt nevím, co bude v dalším dílu, až se toho bojím, ale jdu to okamžitě zjistit - přečíst.

06.01.2023 5 z 5

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

* Tak klasická, tradiční a laskavá kniha a navíc to čtení tak pohladí po duši. Úplně se vracím do dětství, když z ní čtu pohádky synovi. Byla to úplně první knížka kterou jsme mu koupili, protože to prostě patří do českých knihovniček. Ta moje už se nedochovala, ale jsem ráda, že si můžeme dál číst tuhle krásu.
Máme ji oba moc rádi, takže dáváme 5 *.

04.10.2022 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Ještě že, se mi zatím žádná neobjevila na prahu... Jako silně neklidné čtení.
Mám docela ráda distopii a tahle určitě patří mezi po vedené.
Nebyla to vyloženě lahůdka, kdy bych trnula, co přesně bude na další stránce a musela to okamžitě celé zhltnout, ale bavilo mě to a hlavním hrdinům jsem fandila. Nejsem cílová skupina, ale věřím, že kdybych to četla jako mladší, tak bych to asi "žrala" víc.
Rozhodně si přečtu i další díl, protože jsem přesně ten typ čtenáře, které mu to nedá a potřebuje vědět, jak to dopadne:)

01.09.2022 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Nikdy bych si nemyslela, že by mě něco takové mohlo bavit. A bavilo. A jak. A moc.
Děkuji Louiso, že jsi mi ukázala svůj život, radosti, strach, slzy, ale hlavně odhodlání se poprat s tím, co ti život nadělil a zvládla jsi to skvěle - na těch nejbarevnějších botách co se dají najít.

08.08.2022 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Ačkoliv poezii nevyhledávám vůbec v tomto případě jsem sáhla po Kytici z toho důvodu, že jsem se povinné četbě moc nevěnovala. Kupodivu musím uznat, že napsaná není vůbec špatně, ba naopak, je fakt dobrá. Básně se mi líbily téměř všechny. Na to že kniha poprvé vyšla v roce 1853, tak je příjemně hororová, velmi srozumitelná a chytlavá. Obdivuji její nadčasovost.

08.10.2018 4 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Velice dlouho mi trvalo, než jsem se k ní odhodlala, až se za to stydím. K přečtení mě inspirovala návštěva Osvětimi, která pro mě byla velice silná. Co se týká knihy, přiznávám se, že ze začátku mi docela trvalo, než jsem si na styl a způsob psaní zvykla, ale pak se to zlomilo a kniha mě pohltila.
Anna Franková v úkrytu prožívá velice těžkou etapu svého života a to přeměnu z děvčete na mladou ženu, do toho řeší spoustu rodinných rozporů, hledá sama sebe a dokonce se i zamiluje. Formou deníku se snaží si v sobě třídit své myšlenky a pocity. Velice oceňuji její vyspělost smýšlení. Bylo to velmi silná osobnost, to jak se snažila si udržet dobrou náladu i optimismus v těžkých chvílích, kterých tam prožívali víc než dost. Obzvlášť mě Anna dostala svým pokrokovým postojem k ženám a jejich místu ve společnosti. Silná osobnost, silný příběh.

19.08.2018 4 z 5

O chytré kmotře lišce O chytré kmotře lišce Josef Lada

Pamatuji si, že mi jako malé holce dalo zabrat rozložení textu na stránce (hodně psaní a velká stránka - trvalo mi, než jsem se dostala na další) a o to víc jsem na sebe byla hrdá:).
Moc krásná knížka, vždy jsem Lišce Bystroušce fandila.

10.01.2016 5 z 5

Ptáčkové Ptáčkové Jaromír Zpěvák

* Protože jsme se synem celou zimu krmili ptáčky na krmítku, byla potřeba se na ně podívat i v knížce, kde jsme ptáčky měli spojené i s krásnou básničkou. Ilustrace jsou moc pěkné, každý ptáček je tam dobře poznatelný - syn mi dává za pravdu, protože pokaždé jsme k četbě měli i atlas ptáků a porovnávali si je. Je to moc hezká povedená knížka, hlavně pro milovníky ptactva, ale věřím, že dokáže zaujmout i ostatní.

01.04.2023 4 z 5

Tajemství jedné knihovny Tajemství jedné knihovny Monika Davidová

Knížku jsem půjčovala z knihovny pro našeho kloučka. No vůbec nesplnila mé očekávání - jak už zmiňuje více čtenářů - čekala jsem, že děj se bude odehrávat převážně v knihovně a pro mě bylo docela rušivé i to, jak skřítek vysvětluje, jak přicházení na svět - je to hodně zmatečné a i celý děj působí spíše chaotickým dojmem.

01.04.2023 3 z 5

Jak zvířata spí Jak zvířata spí Jiří Dvořák

Tak jsme se ke knížce se synem po roce vrátili a je z ní naprosto nadšený. Hned si všechna zvířátka hledá v dalším atlasu, kde má reálné fotky a je překvapený, jak taková zdánlivě obyčejná věc jako spánek může mít podob. Určitě knihu doporučujeme.

01.04.2023 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Posel mně hodně překvapil a to od samého začátku. I když jsem měla pocit, že je kniha určena spíše mladším čtenářům, tak se z nás celkem brzy stali kámoši a já jsem velmi ráda a dychtivě naslouchala Edovi, tomu jak se cítí a doprovázela jej tam, kde ho karty zavedly.
Mluva i styl psaní mi naprosto vyhovoval a čtení mě fakt bavilo. Vlastně mně na začátku vůbec nenapadlo, že bych v knížce našla i docela hluboké myšlenky a přitom to není vůbec na sílu.
Ede, díky moc, hodně jsi mně přiměl popřemýšlet. Tak zase někdy čau.

08.01.2023 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Přečteno a bylo to skvělé čtení. I když někoho by možná odradil počet stran, to mě ale nevadí, spíše vyhovuje. Hodně jsem se těšila na Robin a Cormorana, jak to bude, nebo nebude mezi nimi pokračovat. Kriminální zápletka se celkem povedla, líbí se mi, že se trochu z jiného prostředí. Samozřejmě už se těším na pokračovaní.

Tohle se Rowlingové povedlo. Myslím si, že to spíše osloví ženy. Ale kdo ví. I když já čtu různé žánry nevadí mi i větší "drsárny" tak tohle mě baví opravdu hodně.

02.01.2022 5 z 5

Jak Krtek ke kalhotkám přišel Jak Krtek ke kalhotkám přišel Eduard Petiška

Prostě Krtek! ... On opravdu musí být dobrý, když byl i ve vesmíru.

12.07.2020 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Tak jsem se konečně dočkala a už vím co je Asad zač. Kniha je čtivá, ale přesto jiná. Přijde mi, že je zde mnohem méně humoru, což je trochu škoda, protože to vždycky přidávalo "šťávu". Tento díl je vleklejší a zároveň temný a vážný. Je to tím, že autor otevírá problematiku přistěhovalectví, radikalismu a terorismu, až z toho mrazilo. Otevírá se spousta starých bolestí a křivd. Místy dojemné a smutné čtení. Budu ráda, když se další díl vrátí do starých kolejí.

05.04.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Trvalo mi docela dlouho než jsem se po Tatérovi pustila do Cilčiny cesty. I když bych určitě našla poutavěji a hlavně věrohodněji popsané události z gulagů, tak mě knížka bavila, přečetla jsem ji za dva dny.
I když prostředí v Rusku za polárním kruhem bylo spíše trochu přikrášleno, i tak ve mě kniha dovedla vyvolat představy, jaké tam musely panovat šílené podmínky. Vůbec si neumím přestavit v takové oblasti jen normálně pobývat, natož v šílených mrazech rubat uhlí. Obdivuji všechny lidi, kteří měli tak velkou vůli žít a zvládli to.

19.04.2023 5 z 5