Ptáčkové

Ptáčkové https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144693/ptackove-144693.jpg 4 9 4

Zkušený ilustrátor známý z knih, kde je prioritní vědecká ilustrace. Jaromír Zpěvák nakreslil dvaatřicet nejznámějších ptáků, s nimiž se můžeme setkat v našem okolí, a doplnil každou ilustraci verši, které ptáčka přibližují. Verše obsahují naučné prvky, takže jde o jakousi „přírodovědu“ ve verších. Kniha je vhodná pro ZŠ, možná i jako společná četba. Hodí se nejen do hodin literatury, ale především do vlastivědy i výtvarné výchovy.... celý text

milamarus
20.11.2023 5 z 5

Souhlas s předchozími komentáři. Povedená knížka!

------------------------------------------------
LEDŇÁČEK

Na větvičce nad potokem
vodu hlídá bystrým okem.
Mihne-li se v proudu rybka,
vyrazí hned jako šipka,

Na sluníčku jeho peří
září jako drahokam.

Briv
01.04.2023 4 z 5

* Protože jsme se synem celou zimu krmili ptáčky na krmítku, byla potřeba se na ně podívat i v knížce, kde jsme ptáčky měli spojené i s krásnou básničkou. Ilustrace jsou moc pěkné, každý ptáček je tam dobře poznatelný - syn mi dává za pravdu, protože pokaždé jsme k četbě měli i atlas ptáků a porovnávali si je. Je to moc hezká povedená knížka, hlavně pro milovníky ptactva, ale věřím, že dokáže zaujmout i ostatní.

witiko
19.04.2017 5 z 5

Zpěvné a nápadité, zajímavě rytmizované básničky seznamující děti s nejběžnějšími ptáky svědčí o tom, že autor naslouchá ptačímu zpěvu opravdu srdcem. Mimořádně povedená knížka!

hrubiv
08.01.2013 5 z 5

Knížka se zcele jistě bude líbit nejen malým ornitologům, ale každému, kdo dokáže vnímat přírodu kolem sebe..dívat se a naslouchat.