Jak zvířata spí

Jak zvířata spí https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209566/bmid_jak-zvirata-spi-77I-209566.jpg 5 70 16

Je tolik zvířat. Každé jiné. Každé jinak vypadá, jinak běhá, jinak voní (nebo nevoní, jak chcete). A každé taky jinak spí. A sny? Možná že i ty má každé zvíře jiné. Ale možná jsou to stejné sny, jaké máme všichni a které si vždycky večer půjčujeme. Dobrou noc. První vydání.

Briv
01.04.2023 5 z 5

Tak jsme se ke knížce se synem po roce vrátili a je z ní naprosto nadšený. Hned si všechna zvířátka hledá v dalším atlasu, kde má reálné fotky a je překvapený, jak taková zdánlivě obyčejná věc jako spánek může mít podob. Určitě knihu doporučujeme.

eliska2106
20.09.2022 5 z 5

Ilustrace od Marie Štumpfové považuji za výtvarně opravdu zdařilé (stejně jako např. u Vstávanek a uspávanek), už kvůli nim stojí za to knihu otevřít. Text zase nutí k zastavení, zamyšlení a údivu. Po prvním přečtění pro mě byla knížka tak na čtyři hvězdy, jenže dcera je z ní nadšená, prohlížíme několikrát dokola a naučila se z ní nová zvířata jako vydra, pelikán, plšík ... takže mě přesvědčila k vyššímu hodnocení :-)

Briv
10.08.2022 5 z 5

* Tuhle knížku jsme četli, když byl syn ještě celkem malý, takže jej sice bavila, ale myslím, že mu ještě nedala tolik co mohla.
Určitě mu ji budu půjčovat znovu. Je velmi dobře zpracovaná, dá se krásně číst před spaním (hodí se i tematicky) a člověka něco nového naučí. Moc se mi líbí zpracování i ilustrace. Hodnotíme 5*.

knihoun
06.04.2021

je to miloučké, ale nedočetla jsem to, protože jsem u toho okamžitě usnula jak mimino :)
Stačí se podívat na ilustrace schoulených zvířátek se zavřenýma očkama, a už taky zíváte

muchomurka
10.09.2020 3 z 5

Informace jsou zajímavé, ale strašně nudně podané. A ilustrace to celé dorazily. Skvělý nápad, ale provedení působí hrozně moc smutně. A to je velká škoda, zvlášť u dětské knížky. Ne, že bych chtěla něco řvavého kýčovitého, ale veselejšího ano.

horcice
15.02.2020 4 z 5

Bylo to hodně zajímavý.

JessieEx
09.06.2019 5 z 5

Moc hezká knížka pro děti, především po grafické stránce. Ilustrace jsou roztomilé ale zároveň působí umělecky. Doprovázející text, ač stručný, je velmi zajímavý. Jsou zde vybraná zvířátka hlavně ta kuriózní a zajímavá, co se spánku týče, a i dospělák se při čtení dozví něco zajímavého. Ideální knížka na dobrou noc!

bibi.r
15.05.2019 3 z 5

Zajímavá a poučná knížka, která je trochu netradičně zpracovaná.
Každé zvíře totiž spí zcela netradičně a originálně.

lushi
05.04.2018 5 z 5

Taková rychlovka, když se vám chce po obědě spát a chcete se podívat na něco pěkného a milého.

M-arta
09.12.2017 5 z 5

Moc pěkný nápad - takové mile originální téma, které určitě s dětmi využijete nejen před spaním... nejen v přírodopise... nejen v jazykové výchově... a nejen ve výtvarce....

Jolina
16.05.2017 5 z 5

Pohlazení. Jak moje děti, tak já - nadšení...krásné ilustrace, zajímavé informace. Doporučuji!

tanuki
21.10.2015 4 z 5

Krásné ilustrace, hezký doprovodný text, poučná sdělení. Některá odhalení jsou opravdu nečekaná. Rozmanitost živočišné říše je nezměrná.:o)

zuzi1162
01.10.2015 5 z 5

Moc krásné - milé ilustrace, text krátký čtivý, ale i poučný.

Matematicka
11.08.2015

Krásná kniha po výtvarné i obsahové stránce. Děti tu mají možnost poznávat různá zvířata při jejich běžné činnosti - spánku. A to nejen běžně známá zvířata jako liška, čmelák a žirafa, ale i ty méně známá, jako např. vydra mořská, která je na obálce. Jedna z knih, kterou bych chtěla koupit svým dětem.

Knihomura
06.04.2015 5 z 5

Ilustrace nádherné, text skvělý, setkání s panem Dvořákem - jedinečné.

Pihtipudas
21.11.2014 5 z 5

Koupila jsem čtyřleté neteři, která zbožňuje zvířata a má o nich větší přehled než já. Zatím na ni knížka čeká jako dárek, ale já jsem si už několikrát listovala a přečetla a pokaždé se rozplývám nad nádhernými ilustracemi i krásným textem.