Briv Briv komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Knihy od Aleny Mornštajnové mi doporučila sousedka a ta mi je také půjčovala. K Hotýlku jsem se nakonec dostala naposledy, protože si jej přede mnou půjčila její snacha :). Ale nijak mi to nevadilo. Kupodivu se mi ze všech líbil nejméně, ale to jsou vlastně silná slova, protože v porovnání se spoustou jiných knih byl skvělý.
Obdivuji, jak spisovatelka dokáže s lehkostí sobě vlastní psát o velmi silných prožitcích, emocích a činech a to tak, že to člověka úplně zasáhne. Už se těším na další knihu.

18.03.2021 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Už dlouho jsem se na knihu chystala a přiznávám se, že mě totálně dostala. Pro mě je to nejlepší severské krimi, co jsem zatím četla. Od samého začátku mi Carl přirostl k srdci. Jeho asistent Asad mě neskutečně bavil, bez něj by to nebylo ono. Moc se těším na další díl. Rozhodně doporučuji.

29.09.2018 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Film jsem viděla několikrát, na knížku u mě došlo až nyní a zpětně je mi líto, že mi to tak dlouho trvalo. Protože tohle byl dokonalý balzám na duši. Čtu ji a mám pořád úsměv na rtech, protože jinak to ani u takového laskavého a dokonalého humoru nejde. Je to skvělá knížka!

26.11.2016 5 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

Knihy od Haileyho se mi čtou docela dobře. Tahle byla pro mě třetí v pořadí a líbila se mi. Velice pěkné popsán "život" jednoho hotelu přes kuchyň, recepci, výtahy, spalovače až k řediteli. Jsou zde zachyceny různé, navzájem se prolínající, příběhy postav. Určitě si na knížku vždy vzpomenu, pokud budu někde ve větším hotelu.

13.03.2016 5 z 5

Knížka Ferdy Mravence Knížka Ferdy Mravence Ondřej Sekora

Musím přiznat, že tuto knížku jsem měla moc ráda a to i přesto, že jsem jako malá neměla ráda hmyz - ale ty ilustrace mě dostaly a dokázaly mě vtáhnout do příběhu, kdy jsem Ferdovi fandila a neměla jsem ráda Berušku, za to jak byla občas nafoukaná:) Krásná kniha pro děti.

10.01.2016 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Mohla bych tady vypisovat pomalu druhý román, co mě všechno v knížce dostalo, překvapilo, pohoršilo a...
Ale myslím, že už to tady přede mnou někdo určitě napsal a to ne jednou. Mě se četla hodně dobře, vystřídaly se u mě snad všechny možné emoce a nezbývá mi nic jiného než pokračovat s dalším dílem.

08.08.2023 5 z 5

Birlibán Birlibán Eduard Petiška

* Birlibán mě v dětství nějak minul, tak jsem si ho vychutnala nyní, když jsme si knížku četli společně s naším synkem. V necelých 4 letech ho knížka hodně bavila, oba jsme se nasmáli a mě se hodně líbí, kolik v sobě skrývá fantazie a zároveň i ponaučení.

26.02.2023 4 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Tak tohle bylo fakt husté. Navíc jsem knihu četla (kupodivu ne záměrně, půjčila jsem si ji z knihovny, aniž bych předem moc zkoumala o čem je) v období těžkého lockdownu, což výrazně umocnilo zážitek - sedíte doma, nesmíte jet ani za hranice okresu a teď čtete tohle:)
Začetla jsem se tak dokonale, že se mnou nebyla vůbec řeč. Člověka opravdu mrazí, když si představí, jak rychle se může něco začít šířit a kam až to může vést.
Měla jsem půjčenou rozšířenou verzi (když už, tak už). Postav tam bylo docela dost a tak věrně popsané, jako bych některé znala. Rozhodovaní se mezi dobrem a zlem...
Klidně bych uvítala další díl o tom, co se v té době dělo v jiných částech světa :)

07.09.2022 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Adlere-Olsne dostal jsi mě do kolen. Je mi naprosto jasné, že přečtu všechny díly a budu se muset krotit, ať to nedám nepřetržitě. Oddělení Q získává na síle, Carl a Asad jsou mi vážně sympatičtí, protože ke své práci přistupují lidsky, mají své chyby, ale rovněž i správný policejní "čuch". K nim do party přibyla Rose, která tam vnáší patřičný rozruch. Společně pracují na velmi zajímavém případu, vůbec bych se nedivila, kdyby se to někde dělo i v reálu. Baví mě, jak spisovatel umí do knihy vložit kritiku společnosti. Jdu na další díl.

14.11.2018 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

* Po spoustě let jsem vytáhla knížku z knihovny a dala ji našemu synovi do jeho knihovničky. Čteme si ji spolu moc rádi. Je úžasné, že se líbila jako dítěti mně, manželovi a teď i synovi. Tomu se říká nadčasová klasika. A navíc je to tak laskavé milé čtení, co pohladí po duši.

05.05.2024 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Tohle byl skvělý díl a moc mě bavil. Trpaslíci se povedli, dávali tomu docela šťávu. Doufala, jsem se Gerald Ciri najde, ale...
Nikdy bych nevěřila, že mě může tato sága tak bavit, ale je to tak. Nutně okamžitě potřebuji další díl ať vím jak to dopadne. Určitě si to taky přečtěte.

20.07.2023 5 z 5

Lotta z Rošťácké uličky Lotta z Rošťácké uličky Astrid Lindgren

* Knížku jsem si čítávala jako malá holka s mojí mámou, ale knížka se nám už nedochovala. Teď jsme si ji po letech přečetla znovu se synem. Celkem se mu líbila, rád si prohlížel obrázky, ale znovu si ji přečíst už nechtěl.
Přiznám se ale, že pro mě to byl vlastně celkem šok, protože vzpomínky na knížku mám fakt pěkné, Lotta mě moc bavila, to jak je vychytralá, ale teď mi připadala no... Uff!:) Až se tomu směju, jak to může člověk vnímat rozdílně.

20.04.2023

Dětem Dětem Josef Kožíšek

* Syn dostal knížku od své prababičky, ta totiž nedá na pana Kožíška dopustit. Četli jsme ji několikrát a co nás oba hodně zaujalo, jsou hlavně ilustrace, ty jsou moc krásné.
Vera Silent to vystihla úplně přesně - syn tam má pár oblíbených básniček a povídek a zbytek ho moc nebere a to ani teď když jsou mu 4 roky.
Knížka ale i tak ve mě vyvolává nostalgii, když si kdysi děti v popelu pekly brambory a jako pamlsek dostaly jablíčko. Aspoň jsme si u té knížky se synem povyprávěli o tom, jak se časy mění.

01.04.2023 4 z 5

Můj medvěd Flóra Můj medvěd Flóra Daisy Mrázková

* Po delší době jsem knížku půjčila pro syna (4 roky) a bylo docela dojemné se na něj při čtení dívat, jak ho knížka na začátku rozesmutnila, když někde leží vyhozený medvěd a pak tak radost, že se ho někdo ujal a stará se o něj.
Syn chce samozřejmě také pečovat o nějakého plyšáka (minimálně plyšáka, ideálně o nějaké nalezené zvíře:).
Ani jsem nečekala, že ho tak bude bavit. Laskavá knížka před spaním.

18.03.2023

České Vánoce Josefa Lady České Vánoce Josefa Lady Josef Lada

* Knížka od Josefa Lady, Vánoce a sníh prostě patří k sobě. Je to pro mě obrovská nostalgie a každou zimu doufám a moc si přeji ať je hodně sněhu a můžeme jít všichni sáňkovat a pořádně se koulovat, tak jak je na obrázcích. Našeho Matyho sice čtení až tak moc nebavilo, ale v necelých čtyřech letech, byly některé příběhy opravdu dlouhé. Ale obrázky se mu líbily moc, ty jsme si hodně prohlíželi. Tahle kniha je velmi laskavá, děkuji za ni pane Lado.

24.02.2023 4 z 5

Já rostu - hraju si a poznávám každodenní život Já rostu - hraju si a poznávám každodenní život neznámý - neuveden

* Protože už máme doma "Já rostu - hraju si a poznávám svět" a tu syn miluje, tak jsme mu koupili i tuto. Nemá u něj takový úspěch, jako ta předešlá, ale i tak se mu líbí, baví ho hledaní různých obrázků, ale i si názorně ukazujeme třeba oblečení -kam patří, nebo věci z kuchyně. Také část o školce ho hodně zajímá a porovnává to s tím, co se děje v té jeho, kam chodí.

24.01.2023 5 z 5

Lidské tělo Lidské tělo Carron Brown

* Druhá prosvětlující knížka, kterou si moc rádi prohlížíme. Oba nás to se synem baví. Je to vhodné na první seznámení s lidským tělem, děti určitě zaujme práce s baterkou a hledaní orgánů na jejich těle :). Synka hodně zaujalo, že má v puse tolik zubů, i když nejdou všechny vidět a litoval nás, že my s mužem už jich tolik nemáme :).
P.S.: Manžel byl jeden večer hodně unavený, tak si obrázek ledvin prohlédl velmi zlehka a pak synovi popisoval, že jsou to vaječníky :).

24.01.2023 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Když jsem začala s touto sérií, tak jsem si vůbec nemyslela, že by mně tak moc mohla pohltit. A myslela jsem si, že ji budu číst dlouho, ale tomu prostě nejde odolat.
Na Přízraku, jsem nejvíc zaznamenala jaký dlouhý kus cesty ušel Nesbo i Hole. Jak moc je to jiné.
Harry už toho zažil docela dost, vzestupy i pády. Ale to co jej potkalo tady, to je (jak říká moje teta) maras! Nechtěla bych být v jeho kůži při rozhodování co dál. Je vidět, že to jednoduché opravdu nemá, protože poruší snad vše, co může.
No nic, utíkám do knihovny pro pokračování...

06.01.2023 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

V létě, v celkem velkém vedru, jsem si vzpomněla na severské zimy a pokračovala v sérii. To jsem se od ní nemohla vůbec odtrhnout a střihla jsem si hned po sobě 4 díly a říkala jsem si: "Musíš s tím přestat, vždyť za chvíli už nebudeš mít co číst!"...
Harry, co mi to děláš? Knížku jsem doslova profrčela, hodně mně to bavilo a po dlouhé době se mi stalo, že jsem celkem brzy dobře trefila pachatele. Nevím, nevím, jak dlouho to vydržím a nevrhnu se hned na další pokračování.

06.01.2023 5 z 5

Věčně zpívají lesy : románová trilogie Věčně zpívají lesy : románová trilogie Trygve Gulbranssen

Když mi bylo asi 13, tak mi ji půjčila babička k přečtení, co na ni budu říkat. Opravdu jen půjčila - byl to její poklad, byla ve slovenštině a vždy si ji četla na Vánoce nebo v zimě za mrazivých zasněžených nocích. Já, byť už v pubertě, jsem k ní přistupovala téměř s úctou a bázní. Četla jsem ji tehdy taky v zimě a měla pro mě neskutečné kouzlo. Moc si ji už dnes nepamatuji, ale cítila jsem z ní opravdovost života, vážnost, i krutost. A ta příroda, jak jsem si ji představila...

18.03.2016