České Vánoce Josefa Lady

Když se někdo zmíní o malovaných vánočních pohlednicích, jen těžko si lze nevybavit kresby od známého malíře a spisovatele Josefa Lady. Jeho nezaměnitelný malířský rukopis doprovází již desetiletí vánoční pohlednice, dětské knížky a kalendáře. V této publikaci samozřejmě nemohou obrázky tohoto malíře chybět, a navíc jsou doplněny jeho básničkami a vyprávěním, jaké to bylo o Vánocích v malebných českých vesničkách před lety....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26392/ceske-vanoce-josefa-lady-26392.jpg 4.778

Kniha České Vánoce Josefa Lady

encyklopedie

....zimu mám rád akorát na Ladových obrázkách.....a k tomu Vánoce....není co řešit

Medunkavera

Když se blíží vánoce, tak moje kamarádka chce, abych jí poslala pohled od Josefa Lady..

Adri_drak95

Super kniha není co dodat

Kontryhelka

Pan Lada a jeho obrázky v vánocům prostě patří a jeho kresby přesně vystihují život prostých lidí v každém ročním období. A vánoce jsou toho příkladem. Klasika, která potěší oko a pohladí na duši.

Damato
23.12.2020

Nedovedu si představit Vánoce bez Ladových obrázků. Nedovedu si představit rok bez kalendáře s obrázky pana Lady. Nedovedu si představit, že bych mně milé a dětstvím vonící obrázky nikdy nepoznala . Pane Lado, díky vám za krásné Vánoce, milé jaro s chlapci prohánějícími káču , parné léto v potoce pod hrusickým kostelem a smutný podzim s vodníkem na vrbě. Všechny tyto obrázky patří k našim životům, tak jak pan Lada k dětským knížkám, ve kterých se v dospělosti tak rádi vracíme do dětství.

agatha2
09.12.2020

K mým Vánocům neodmyslitelně patří pan Josef Lada a jeho tvorba. Proto, když mi včera konečně přišlo zimní povlečení s motivem slavného Ladova ponocného, musela jsem si na večerní čtení vzít pěkně stylově a již asi po milionté ČESKÉ VÁNOCE JOSEFA LADY.
Kniha obsahuje spoustu těch nejznámějších vánočních a zimních ilustrací z pera tohoto mistra, které jsou doplněné básničkami, koledami a vzpomínkami pana Lady na to, jak to bylo kdysi v u nás o Vánocích. Dýchla na mě nostalgie a vůně starých časů a přesně to jsem teď potřebovala.

osip667
02.10.2020

Z nostalgie 5 hvězdniček.

Monika1717
09.08.2020

Nádherná kniha, čteme vždy v předvánočním čase.