České Vánoce Josefa Lady

České Vánoce Josefa Lady https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26392/ceske-vanoce-josefa-lady-26392.jpg 5 102 27

Když se někdo zmíní o malovaných vánočních pohlednicích, jen těžko si lze nevybavit kresby od známého malíře a spisovatele Josefa Lady. Jeho nezaměnitelný malířský rukopis doprovází již desetiletí vánoční pohlednice, dětské knížky a kalendáře. V této publikaci samozřejmě nemohou obrázky tohoto malíře chybět, a navíc jsou doplněny jeho básničkami a vyprávěním, jaké to bylo o Vánocích v malebných českých vesničkách před lety.... celý text

kaczka79
kaczka79
29.12.2023 5 z 5

Obrázky pana Lady k zimě a k Vánocům patří..
čím je člověk starší, víc nostalgicky vzpomíná, na staré časy, pohodu v adventním čase i na chybějící sníh :) Je to skvost v knihovničce, ráda vždy po knize sáhnu ve vánočním období.

Briv
Briv
24.02.2023 4 z 5

* Knížka od Josefa Lady, Vánoce a sníh prostě patří k sobě. Je to pro mě obrovská nostalgie a každou zimu doufám a moc si přeji ať je hodně sněhu a můžeme jít všichni sáňkovat a pořádně se koulovat, tak jak je na obrázcích. Našeho Matyho sice čtení až tak moc nebavilo, ale v necelých čtyřech letech, byly některé příběhy opravdu dlouhé. Ale obrázky se mu líbily moc, ty jsme si hodně prohlíželi. Tahle kniha je velmi laskavá, děkuji za ni pane Lado.

janulka1310
janulka1310
29.12.2022 5 z 5

Četli jsme s dětmi (kluci 5,5 a 4) přes vánoční svátky. Nejprve se jim do knihy moc nechtělo, ale nakonec se jim velmi líbila. Obdivovali jsme ilustrace, také básničky a hlavně jsme objevili kocoura Mikeše :-) Povídky krásně doplňovaly sváteční atmosféru a také jsme se dověděli nové informace, například to, že na Štěpána dříve koledovaly chudé děti, protože pod stromečkem nic neměli. Madšímu synovi se nejvíce líbily básničky, některé jsme se i naučili.

Knihomolka506
Knihomolka506
05.03.2022 5 z 5

Ladovy Vánoce - prupovídka, která se používá dodnes, když je hodně sněhu. Že je to podle knihy pro děti jsem netušila.  Autorovy ilustrace spolu s dětskými říkadly se prokládají Ladovými osobními vzpomínkami a život a hlavně jeden z nejslavnějších svátku v roce.

kudrdlinka
kudrdlinka
29.12.2021 5 z 5

Tuhle knížku od Ježíška jsem si už dlouho přála mít doma. Hlavně kvůli těm krásným ilustracím Josefa Lady, které mám ve sbírce na pohlednicích, ale v tom velkém formátu je to nádhera. Básničky i povídání byl pro mě příjemný návrat do dětství.

m_martina
m_martina
23.12.2021 5 z 5

Knihu jsme opět prolistovaly a přečetly s vnučkami a jsme nadšené. Josefa Ladu mám moc ráda a zachovávám mu věrnost. Každý rok si pořizuji stolní kalendář s jeho krásnými obrázky a nikdy se to nezmění.

encyklopedie
encyklopedie
15.08.2021 5 z 5

....zimu mám rád akorát na Ladových obrázkách.....a k tomu Vánoce....není co řešit

Medunkavera
Medunkavera
15.08.2021 4 z 5

Když se blíží vánoce, tak moje kamarádka chce, abych jí poslala pohled od Josefa Lady..

Adri_drak95
Adri_drak95
19.03.2021 5 z 5

Super kniha není co dodat

Kontryhelka
Kontryhelka
26.01.2021 5 z 5

Pan Lada a jeho obrázky v vánocům prostě patří a jeho kresby přesně vystihují život prostých lidí v každém ročním období. A vánoce jsou toho příkladem. Klasika, která potěší oko a pohladí na duši.

Damato
Damato
23.12.2020 5 z 5

Nedovedu si představit Vánoce bez Ladových obrázků. Nedovedu si představit rok bez kalendáře s obrázky pana Lady. Nedovedu si představit, že bych mně milé a dětstvím vonící obrázky nikdy nepoznala . Pane Lado, díky vám za krásné Vánoce, milé jaro s chlapci prohánějícími káču , parné léto v potoce pod hrusickým kostelem a smutný podzim s vodníkem na vrbě. Všechny tyto obrázky patří k našim životům, tak jak pan Lada k dětským knížkám, ve kterých se v dospělosti tak rádi vracíme do dětství.

Knižní střípky
Knižní střípky
09.12.2020 5 z 5

K mým Vánocům neodmyslitelně patří pan Josef Lada a jeho tvorba. Proto, když mi včera konečně přišlo zimní povlečení s motivem slavného Ladova ponocného, musela jsem si na večerní čtení vzít pěkně stylově a již asi po milionté ČESKÉ VÁNOCE JOSEFA LADY.
Kniha obsahuje spoustu těch nejznámějších vánočních a zimních ilustrací z pera tohoto mistra, které jsou doplněné básničkami, koledami a vzpomínkami pana Lady na to, jak to bylo kdysi v u nás o Vánocích. Dýchla na mě nostalgie a vůně starých časů a přesně to jsem teď potřebovala.

osip667
osip667
02.10.2020 5 z 5

Z nostalgie 5 hvězdniček.

Monika1717
Monika1717
09.08.2020 5 z 5

Nádherná kniha, čteme vždy v předvánočním čase.

petraj30
petraj30
02.02.2020 5 z 5

Minulý týden můj syn objevil tuhle knížku u babičky v knihovně a tentokráte se do čtení a předčítání pustila naše babička. V knize najdeme i koledy a různé básničky s tématikou zimy a krásné pohádky. Samozřejmě největší krásu představují nádherné ilustrace, které přežívají celé generace a doufám, že přežijí i nás.:-)
Mému synovi je jedno jestli je léto nebo zima, strašně rád si pouští vánoční koledy a teď našel tuhle knihu. Myslím, že se máme na co těšit, protože v naší domácnosti bude Ladovská zima i když bude venku panovat léto:-)

LivN
LivN
28.01.2019 5 z 5

Jedna z mojích oblíbených knížek...

Silwia20
Silwia20
22.02.2018 5 z 5

Uzasna kniha, clovek sa prenesie s obrazkami a pribehmi od pana Ladu do doby, ked boli Vianoce este krasne ciste ...

soukroma
soukroma
19.12.2017 4 z 5

Pěkná připomínka Ladových obrázků.

Filatov
Filatov
10.12.2017 5 z 5

Spojení Lada - Černík opět krásně funguje a dostal jsem to samé, jako od Českého roku Josefa Lady jen jsme se zde posunuli do nejkrásnějšího období do roku - do Vánoc. Vánoce jsou v této knize ty pravé, originální, staročeské a tak kouzelné jak jenom mohou být. Každý z nás, když jsme byli malí, také zažíval něco podobného, jako malý Josef Lada, když prožíval tyto svátky v Hrusicích. Děkuji za Ladovské Vánoce pane Lado.

Lucissia
Lucissia
12.12.2016 5 z 5

Tuto knížku letos našim dětem donesl Čert a udělal nám tím velkou radost. Staršímu synovi se líbily Ladovy obrázky a povídání o Mikešovi, mně se zase dobře kniha předčítala a nechala jsem se unášet tím, jaká bývala zima kdysi. Přidávám k velmi oblíbenému vánočnímu čtení. :-)

Vánoce

Josef Lada