České Vánoce Josefa Lady

Když se někdo zmíní o malovaných vánočních pohlednicích, jen těžko si lze nevybavit kresby od známého malíře a spisovatele Josefa Lady. Jeho nezaměnitelný malířský rukopis doprovází již desetiletí vánoční pohlednice, dětské knížky a kalendáře. V této publikaci samozřejmě nemohou obrázky tohoto malíře chybět, a navíc jsou doplněny jeho básničkami a vyprávěním, jaké to bylo o Vánocích v malebných českých vesničkách před lety....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26392/ceske-vanoce-josefa-lady-26392.jpg 4.795

Kniha České Vánoce Josefa Lady

janulka1310
29.12.2022

Četli jsme s dětmi (kluci 5,5 a 4) přes vánoční svátky. Nejprve se jim do knihy moc nechtělo, ale nakonec se jim velmi líbila. Obdivovali jsme ilustrace, také básničky a hlavně jsme objevili kocoura Mikeše :-) Povídky krásně doplňovaly sváteční atmosféru a také jsme se dověděli nové informace, například to, že na Štěpána dříve koledovaly chudé děti, protože pod stromečkem nic neměli. Madšímu synovi se nejvíce líbily básničky, některé jsme se i naučili.

Knihomolka506
05.03.2022

Ladovy Vánoce - prupovídka, která se používá dodnes, když je hodně sněhu. Že je to podle knihy pro děti jsem netušila.  Autorovy ilustrace spolu s dětskými říkadly se prokládají Ladovými osobními vzpomínkami a život a hlavně jeden z nejslavnějších svátku v roce.

kudrdlinka
29.12.2021

Tuhle knížku od Ježíška jsem si už dlouho přála mít doma. Hlavně kvůli těm krásným ilustracím Josefa Lady, které mám ve sbírce na pohlednicích, ale v tom velkém formátu je to nádhera. Básničky i povídání byl pro mě příjemný návrat do dětství.

m_martina
23.12.2021

Knihu jsme opět prolistovaly a přečetly s vnučkami a jsme nadšené. Josefa Ladu mám moc ráda a zachovávám mu věrnost. Každý rok si pořizuji stolní kalendář s jeho krásnými obrázky a nikdy se to nezmění.

encyklopedie
15.08.2021

....zimu mám rád akorát na Ladových obrázkách.....a k tomu Vánoce....není co řešit

Medunkavera
15.08.2021

Když se blíží vánoce, tak moje kamarádka chce, abych jí poslala pohled od Josefa Lady..

Adri_drak95
19.03.2021

Super kniha není co dodat

Kontryhelka
26.01.2021

Pan Lada a jeho obrázky v vánocům prostě patří a jeho kresby přesně vystihují život prostých lidí v každém ročním období. A vánoce jsou toho příkladem. Klasika, která potěší oko a pohladí na duši.