Bránolog Bránolog komentáře u knih

Tak tohle sice nebyl typickej King, ale hrozně mne to bavilo a udržovalo v napětí. Takovej trochu čundr z donucení.

Jenom ne strach Jenom ne strach Ota Rambousek

První část, ta o Třech králích, je skvělá, to byli u mě frajeři...Skupina bří Mašínů je pro mě zvláštní otázka. Beru to, co se stalo na tom německém nádraží - tam to bylo kdo s koho, chlap proti chlapovi, síly vyrovnané. Ale to co se dělo před útěkem...Podřezat někoho jen proto, že byl komouš? KSČ rád nemám, ale tohle už mi přišlo trochu přes čáru.

06.02.2012 4 z 5

Bombardér T-2990 se odmlčel Bombardér T-2990 se odmlčel Vilém Bufka

Moje nejoblíbenější kniha o válečných pilotech, spolu se Zbylo nás devět.

Sudetská pouť aneb Waldgang Sudetská pouť aneb Waldgang Petr Mikšíček

Ve mně tahle kniha probouzí touhu sbalit bágl a vydat se na cestu.

06.02.2012 5 z 5

Tohle byla teda super knížka. Normálně mě knížky typu rozhovorů až tak neberou (s výjimkou šumavských samotářů a dalších knih Aleše Palána), ale tohle byla jedna z těch, kdy člověku vadí, že dočetl na konec. Když pomineme příjemnou formu rozhovoru, tak se člověk doví hodně o fungování různých částí záchranného systému - a v druhém plánu i o tom, se s vámi bude dít, pokud - nedej pánbu - budete tyhle "služby" potřebovat. Super knížka ještě jednou!!!

02.11.2023 5 z 5

Poslední romantik Poslední romantik Marko Čermák

Vyznání kreslíře, trempa a muzikanta. Podle mne je občas v soudech trochu nekompromisní, ale v jeho věku a s tím, co dokázal, na to má - alespoň podle mě - nárok. Přeju hodně zdraví a ještě mnoho dalších let...

22.09.2022 5 z 5

Ruský týden Ruský týden František Ringo Čech

"Kubeš byl z toho mrazu tak zblblý, že si koupil ještě dvě maroženoje..."

17.03.2017 4 z 5

Meyrovo sklo - Kam před Rudou armádou schováte svůj poklad? Meyrovo sklo - Kam před Rudou armádou schováte svůj poklad? Martin Sichinger

Tak trochu to bylo o něčem jiném, než jsem si myslel, ale neznamená to, že bych byl zklamán. Naopak, z přečtených Sichingerů mne to asi vtáhlo nejvíc. Vimperk je prostě Vimperk, to se nedá nic dělat.

04.01.2017 5 z 5

Černá kniha sovětské okupace Černá kniha sovětské okupace Prokop Tomek

Přes pár drobných nepřesností skvělý počin - oběti bolševické zvůle nesmí být zapomenuty (i když si za svůj tragický konec někdy mohly samy).

12.02.2016 5 z 5

Odvedu vás do Sierry Madre Odvedu vás do Sierry Madre Forrest Carter (p)

Člověk by skoro nevěřil, že tuhle drsňárnu má na svědomí ten samej autor, jako moudrou a laskavou Školu Malýho stroma...

22.10.2015 5 z 5

Příběhy domů slavných - Na známé adrese Příběhy domů slavných - Na známé adrese Blanka Kovaříková

Trošku povrchní, trošku bulvární, ale na druhou stranu se to příjemně čte, dozví se člověk spoustu zajímavostí o lidech i o domech a fotografické libreto je k sežrání! Takže dávám za pět, i když vím, že je to lehce nadhodnocené...

28.07.2015 5 z 5

Mizerná první světová válka Mizerná první světová válka Terry Deary

Moje oblíbená sekvence je "amputace nohy tureckým lékařem". DD jsou vynikající kus od kusu.

14.01.2015 4 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Jedna z prvních knížek, na kterou si z dětství pamatuju - četla mi jí babička, děda i máma. Vybavuju si záporáka Žluťáka a taky tu nesnesitelnou roztomilost hlavního "hrdiny".

25.11.2014 4 z 5

P jako pivo P jako pivo Tom Robbins

Skvělá knížka o skvělém nápoji. Některé obraty fakt jen tak někdo nevymyslí. Budu si muset od toho pána přečíst něco dalšího.

28.03.2014 5 z 5

Pevnost mého mládí Pevnost mého mládí Hans-Georg Noack

Tohle bylo zjevení...Náhodou jsem ji dostal na jedné výstavě a přečetl doslova jedním dechem, nebo spíš bez dechu. Konečně někdo vylíčil život v Terezíně, tak jak byl, doteď všechno dělalo dojem, že tam všichni vedli tajnou válku s fašisty a radostně očekávali příchod hrdinné rudé armády. Skvělé je, že se autorka nebála ani choulostivějších témat (lásky hetero- i homosexuální např.), protože to určitě k věci patřilo. Bonbónkem je potom líčení osudů po válce. Hodně nečernobílý pohled na temnou kapitolu naší, a vlastně i světové historie.

28.03.2014 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Klasika, ale podle mého poněkud přeceňovaná.

10.10.2012 3 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Nejspíš jediná knížka, kterou si od "fabriky na literaturu" Viewegha kdy přečtu (už se stalo).

03.04.2012 4 z 5

Michal Tučný – A vzpomínky ty nemůžeš si zout Michal Tučný – A vzpomínky ty nemůžeš si zout Rostislav Sarvaš

Jsem fanda zlaté éry Greenhornů, taky Tučného osobnost je mi sympatická a tahle knížka je zpracovaná - podle mého - velmi zajímavě. M.T. tu není nijak idealizován, nezastírá jeho komplikovanou povahu a lidské chyby, ale staví se k nim laskavě a s pochopením.

03.04.2012 5 z 5

Děla z Navarone Děla z Navarone Alistair MacLean

Napínavý příběh o jedné tajné operaci hrstky britských commandos.

07.02.2012 4 z 5

Život alchymistův Život alchymistův Václav Kaplický

Teda, ne že by Magistr Kelly nebyl zajímavá osobnost, ale mně tahle knížka přišla jako prodloužený životopisný medailon. Jakoby se autor nemohl rozhodnout, zda píše historický román, nebo heslo do slovníku historických osobností.

07.02.2012 3 z 5