Mizerná první světová válka

V knize Mizerná první světová válka se dočtete o hrůzných detailech provázejících strašlivé období dějin, které zasáhlo každého – od mírumilovných demonstrantů (kteří se prali, ještě než válka začala) až po ubohé vojáky trpící v zákopech. Dozvíte se například, co dělal „Tučný král“ se zbytky jídel a koňskými mršinami, jak vám může čichání vlastní moči zachránit život při plynovém útoku nebo proč přísně střežené německé tajemství vyzradil pár starých ponožek. Přečtěte si také o šibeničním humoru a teskných písničkách, nedomyšlených rozkazech a vojenských pověrách, které vznikly za války, která měla skončit za čtyři měsíce, a místo toho trvala celé čtyři roky. Dějiny nikdy nebyly tak děsivé!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/2155/mizerna-prvni-svetova-valka-2155.jpg 4.289
Literatura naučná, Historie, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

The Frightful First World War (1998)

Kniha Mizerná první světová válka

Chytuš

Opět parádní počin, jak vtipnou formou nacpat dětem do hlavy základní historická fakta - tentokrát o první světové válce. Pravda, místy poněkud černější humor, ale co by jste taky čekali od Angličana? :-)

Jen pro ukázku - proč si voják nikdy nemá dělat starosti?
Když jsi voják, můžeš být buď na bezpečném nebo nebezpečném místě.
Když jsi na bezpečném místě, nedělej si starosti.
Když jsi na nebezpečném místě, můžeš být buď zraněný, nebo nezraněný.
Když nejsi zraněný, nedělej si starosti.
Když jsi zraněný, může jít o lehké nebo těžké zranění.
Když jde o lehké zranění, nedělej si starosti.
Když jde o těžké zranění, můžou se stát dvě věci:
Buď se z toho dostaneš, nebo zemřeš.
Když se z toho dostaneš, nedělej si starosti.
Když zemřeš, nemůžeš si dělat starosti.
Proto si voják nikdy nemá dělat starosti.

bibi.r
07.11.2018

Opět mistrně zvládnuté řemeslo.
Terry Deary umně spojuje důležitá data, fakta, události a osobnosti s pikantními informacemi, které v učebnicích dějepisu nenajdete ;).

Vidlička
17.10.2017

Dle mne gradiózní počin, jak spráťatům přiblížit historii skutečně, ale skutečně fťypnou formou. Gratulace.

martas006
06.02.2017

Opět pěkné, poučné a zábavné.

braunerova
14.09.2016

Dal bych 5 hvězd, kdyby tam nebyly ty přihlouplé testy. Sice si vždy nejdříve přečtu odpovědi, ale stejně to otravuje.

"Na hladině vody pluly mrtvoly, kusy roztrhaných těl, chuchvalce sražené krve a zelený sliz od výbušných plynů. Tam naši vojáci žili a umírali, vzdálení jen několik metrů od nepřítele. "

Bránolog
14.01.2015

Moje oblíbená sekvence je "amputace nohy tureckým lékařem". DD jsou vynikající kus od kusu.

TessDragon
09.09.2012

Děsivé dějiny - zajímavá a vtipná knížka v 1.Celou sérii jsem si zamilovala. ;D

Dandulka
10.06.2012

Hrúzy 1. světové války napsané s humorem a nadsázkou. Moc pěkné! :-)