Mizerná první světová válka

Mizerná první světová válka https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2155/mizerna-prvni-svetova-valka-2155.jpg 4 124 12

V knize Mizerná první světová válka se dočtete o hrůzných detailech provázejících strašlivé období dějin, které zasáhlo každého – od mírumilovných demonstrantů (kteří se prali, ještě než válka začala) až po ubohé vojáky trpící v zákopech. Dozvíte se například, co dělal „Tučný král“ se zbytky jídel a koňskými mršinami, jak vám může čichání vlastní moči zachránit život při plynovém útoku nebo proč přísně střežené německé tajemství vyzradil pár starých ponožek. Přečtěte si také o šibeničním humoru a teskných písničkách, nedomyšlených rozkazech a vojenských pověrách, které vznikly za války, která měla skončit za čtyři měsíce, a místo toho trvala celé čtyři roky. Dějiny nikdy nebyly tak děsivé!... celý text

Literatura naučná , Historie , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Frightful First World War , 1998

mia.com
01.02.2023 4 z 5

Knihy z této série mě jako školačku hodně bavily. Dozvěděla jsem se něco nového zábavnou formou a navíc jsem milovala to grafické zpracování a obrázky.

goldenr
05.05.2020 5 z 5

historie mě baví, doporučuji to znalcům historie.

Eorin
04.11.2019 5 z 5

Velice povedené! Velice britské ;)
Spousty lidí vnímá děti jako citlivé bytůstky, které by si měly číst nanejvýš o jednorožcích nebo o Mirkovi Dušínovi.. ALE! Jak je to dlouho, co jsme sami byli dětmi? Pokud se totiž vcítíme do cílového čtenáře (a ne jen do naší představy o něm), pak si myslím, že je to geniální kniha (tedy, celá řada knih) pro děti. Nenásilnou (tedy, ne násilnou pro děti) formou projdeme hrůzami války a něco se naučíme daleko lépe a zapamatovatelněji než ze školy.
Vřele doporučuji - děti zkrátka baví různé věci o krvi a tak dále..

MOu598
29.06.2019 3 z 5

Knížka o krutostech války. Myslím si, že není pro děti, jen když čtou s dospělým.

Chytuš
17.05.2019 5 z 5

Opět parádní počin, jak vtipnou formou nacpat dětem do hlavy základní historická fakta - tentokrát o první světové válce. Pravda, místy poněkud černější humor, ale co by jste taky čekali od Angličana? :-)

Jen pro ukázku - proč si voják nikdy nemá dělat starosti?
Když jsi voják, můžeš být buď na bezpečném nebo nebezpečném místě.
Když jsi na bezpečném místě, nedělej si starosti.
Když jsi na nebezpečném místě, můžeš být buď zraněný, nebo nezraněný.
Když nejsi zraněný, nedělej si starosti.
Když jsi zraněný, může jít o lehké nebo těžké zranění.
Když jde o lehké zranění, nedělej si starosti.
Když jde o těžké zranění, můžou se stát dvě věci:
Buď se z toho dostaneš, nebo zemřeš.
Když se z toho dostaneš, nedělej si starosti.
Když zemřeš, nemůžeš si dělat starosti.
Proto si voják nikdy nemá dělat starosti.

bibi.r
07.11.2018 4 z 5

Opět mistrně zvládnuté řemeslo.
Terry Deary umně spojuje důležitá data, fakta, události a osobnosti s pikantními informacemi, které v učebnicích dějepisu nenajdete ;).

Vidlička
17.10.2017 4 z 5

Dle mne gradiózní počin, jak spráťatům přiblížit historii skutečně, ale skutečně fťypnou formou. Gratulace.

martas006
06.02.2017 4 z 5

Opět pěkné, poučné a zábavné.

braunerova
14.09.2016 4 z 5

Dal bych 5 hvězd, kdyby tam nebyly ty přihlouplé testy. Sice si vždy nejdříve přečtu odpovědi, ale stejně to otravuje.

"Na hladině vody pluly mrtvoly, kusy roztrhaných těl, chuchvalce sražené krve a zelený sliz od výbušných plynů. Tam naši vojáci žili a umírali, vzdálení jen několik metrů od nepřítele. "

Bránolog
14.01.2015 4 z 5

Moje oblíbená sekvence je "amputace nohy tureckým lékařem". DD jsou vynikající kus od kusu.

TessDragon
09.09.2012 5 z 5

Děsivé dějiny - zajímavá a vtipná knížka v 1.Celou sérii jsem si zamilovala. ;D

Dandulka
10.06.2012 5 z 5

Hrúzy 1. světové války napsané s humorem a nadsázkou. Moc pěkné! :-)