Jenom ne strach

Velká část knihy Jenom ne strach je vyprávění o útěku 5 lidí z ČSSR. Vše vypráví jeden z účastníků, Ctirad Mašín. Je říjnová noc v roce 1953 a pět mužů se připravuje přejít Česko-Německou hranici. Jmenují se Ctirad, Josef, Václav, Milan a Zbyněk. Hranici přecházejí bez větších problémů, ale mají obavy, aby se při bloudění lesy zase nevrátili zpět do Čech. Na cestě jsou již mnoho dní. Pátrá po nich celá policie Východního Německa. Střídavě čekají v úkrytu, shánějí jídlo a pochodují směrem k cíli - Západní Berlín... Konečně! Po dlouhé, namáhavé a nebezpečné cestě došli k cíli. Litují však, že z pěti dorazili jen tři... Zpočátku mě kniha příliš nebavila (do 50. stránky), ale jakmile se děj pohnul kupředu, začala mě docela bavit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/37804/jenom-ne-strach-37804.jpg 4.435
Literatura česká
Vydáno:, Nezávislé tiskové středisko

Kniha Jenom ne strach

dagmar5477
16.12.2018

Příběh je skvěle zpracován, zvlášť první část byla výborná.

Ginosaji
20.11.2017

Knihu jsem četla na základní škole, na popud třídního učitele. Musím říct, že človíčku, který ještě stále žije v milostivém či jinak přívětivém světě, značně otevře oči. Spíš než činy mě však pohltilo prostředí a celkově situace, jimiž postavy společně procházely.

jan7760
25.04.2017

nie je to uplne zle, avsak lepsie je precitat Zatim dobry, je to ovela obsirnejsie opisane...

gunther2960
02.03.2016

Ota Rambousek je bezesporu jednim z mojich nejoblibenejsich autoru. Pravdive udalsoti , ktere nam tak poutave prevypravuje jsou svedectvim prostych lidi , kteri si snazili zachovat svobodny zivot a svobodne Ceskoslovensko a proto mnozi nevahali obetovat i svuj vlastni zivot a jini zase stravili zivot v komunistickych koncentracnich taborech. O tom vsem a predevsim o tech , kteri nasli sil k nekompr0misnimu boji proti bolsevickym hrdlorezum , dramaticky pise sam kdysi politicky vezen Ota Rambousek. Cest jeho pamatce.

tlampač
04.01.2015

Kdybych utíkal já, udělal bych to líp a to si opravdu myslím.
Ale jako námět pro film by to bylo dokonalé, ta knížka je skvělá roadka.
PS Nevyznamenat - nikdo o to nestojí a nikomu to nepomůže.

vendulkaa2
03.07.2013

Knihu jsem necetla urcite proto, zda s Masiny sympatizuji nebo naopak. Slo mi o styl psani (nikoli o autoruv nazor), nove informace. Kniha je napsana velmi ctive, zazivne, bavila me od zacatku az do konce.

honajz
22.11.2012

Se skutečnou historií to moc společného nemá, je to jen heroická a heroizující fikce. Kdo Mašíny v Poděbradech a okolí znal osobně, ví své a na tuhle umělou heroizaci pokřivených charakterů se dívá s despektem.

Bránolog
06.02.2012

První část, ta o Třech králích, je skvělá, to byli u mě frajeři...Skupina bří Mašínů je pro mě zvláštní otázka. Beru to, co se stalo na tom německém nádraží - tam to bylo kdo s koho, chlap proti chlapovi, síly vyrovnané. Ale to co se dělo před útěkem...Podřezat někoho jen proto, že byl komouš? KSČ rád nemám, ale tohle už mi přišlo trochu přes čáru.