Příběhy domů slavných - Na známé adrese

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

O historii pražských domů vyšla již řada knih. Všichni autoři se ale jimi doposud zabývali jen z hlediska architektury. Tato kniha je však zcela opačná. Autorku zajímají lidské příběhy, osudy osobností, které v domech žily, neboť genius loci tvoří teprve ti, kteří místo obývají. Ve Šrobárově ulici na Vinohradech žil dlouhá léta Svatopluk Beneš, v Nerudovce v domě U Bílé řípy Josef Kemr, na Masarykově nábřeží č. 10 Lída Baarová, na Kampě Jan Werich a Josef Vinklář, v domečku u Lužického semináře Slávka Budínová, ve Faustově domě Helena Růžičková a mnoho dalších slavných osobností, o nichž se dočteme v nové knize známé autorky Blanky Kovaříkové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182005/pribehy-domu-slavnych-na-zname-adrese-182005.jpg 4.518
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Brána
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Příběhy domů slavných - Na známé adrese

Přidat komentář
Jirinamac
13. října

Knížku jsem měla pouze půjčenou a jsem za ní ráda, není to jen nějaká bulvární drbárna. Často courám po Praze a hodně informací ohledně domů jsem ocenila. Pár bytů jsem měla v 70.-80. letech možnost navštívit a tenkrát to taková idylka nebyla. Byty studené, vlhké, tmavé, bez záchodů a koupelen, ale své kouzlo měly. A dneska je všechno krásně upravené.Velmi příjemné čtení, které bych jen doplnila o nějakou mapku.

soukroma
21. dubna

I bez záliby ve slavných osobnostech, tady především umělcích všeho druhu, ale občas i nějaký vědec či sportovec se naštěstí najde, mne kniha velice zaujala - pražské reálie, starší i novější, jsou kouzelné a nikdo nemůže říct, že zná každé zákoutí. Jako Pražák jsem se ráda zase podívala z jiného úhlu na místa známá či jinak blízká, ale u mnoha jsem i tápala, kde že se nacházejí a musela jsem si dohledat jinde. Škoda, že v knize není žádná mapka (asi by to bylo přeci jen složité učinit ji dostatečně užitečnou pro čtenáře); ale že chybí rejstřík (ulic a náměstí, nikoli osobností - ty jsou mnohde patrné z titulů kapitol v obsahu), to je velká škoda.
Místopis, historie, tu a tam architektura a slavní ve všech podobách a vazbách, pořádně výživná a osvěžující směsice.


Annkag
14.10.2019

Úžasné čítanie.Poznať Prahu v minulosti krásné doplnené osudmi známých osobností.Bavilo má to.

Evina.Cetba
20.10.2018

Pěkně graficky udělaná kniha, která se navíc dobře čte. Fotografie pražských domů, kde žili slavné osobnosti, včetně fotografií slavných lidí, které pocházeli hlavně z herecké branže. Dozvíme se však něco i o ostatních umělcích. Dopátráme se něco o jejich osudech, rodině, zvláště z dob, kdy žili v tom daném domě.
Člověk kolikrát chodí kolem určitých obydlí a ani se nezamyslí nad tím, kdo tam žil, přestože visí nad vchodem cedulka... Po přečtení knihy si už říkám: jé, tady přece žila Jirásková, Jesenská... Nutí mě to zvednout hlavu a trochu se porozhlédnout po architektuře, než abych jen bezduše šla a přemýšlela nad tím, co ještě koupit v Albertu. :-)

andrii24
04.07.2016

Pod střechami, za zdmi a stěnami, okny a balkóny... Tam, kam se duše múzické domů, "do svého" slétaly.

Bránolog
28.07.2015

Trošku povrchní, trošku bulvární, ale na druhou stranu se to příjemně čte, dozví se člověk spoustu zajímavostí o lidech i o domech a fotografické libreto je k sežrání! Takže dávám za pět, i když vím, že je to lehce nadhodnocené...

Heyhey
01.09.2014

Příjemný jazyk, milé čtení.

maryzka
23.07.2014

Opět jedna krásných knih spisovatelky Kovaříkové. Chtěla jsem dát o hvězdičku méně, ale nakonec mě ,, dostala" několika příběhy a jednou fotkou, že bych nejradši dala těch hvězdiček víc kdyby byli. ( překvapila mě soukromou fotkou herečky Nedošínské s dcerou, soukromým životem Ladislava Peška, i když jsem se musela smát jak se tam vešla fottografie rodného domu režisera Macháčka( kdo to zná tak se musí smát).

1

Doporučujeme

Kdokoli může dělat cokoli
Kdokoli může dělat cokoli
Vím, jak chutná vzduch
Vím, jak chutná vzduch
Dneska už se tomu směju
Dneska už se tomu směju
Dlouhá trnitá cesta z pekla
Dlouhá trnitá cesta z pekla

Štítky

osobnosti

Autor a jeho další knihy

všech 17 knih autora

Kniha Příběhy domů slavných - Na známé adrese je v

Přečtených22x
Doporučených2x
Knihotéce12x
Chystám se číst14x
Chci si koupit5x