Brambu Brambu komentáře u knih

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Moje první kniha od Murakamiho a musím přiznat, že tento pán si mě naprosto získal. Ten příběh, styl, ale i způsob, jakým se autor vyjadřuje, jak skládá svoje myšlenky a jak popisuje mnohdy slovy nepopsatelné, nádhera.
Nejen že mne to velmi nadchlo, ale i zatáhlo někam, odkud se člověku nechce. Člověk zde všechno chápe i beze slov. Ty krásné i smutné okamžiky, které berou dech až z toho mrazí, jsou mnohdy nevystižitelné a to všechno tam najdeme. A co se týče otevřeného konce, to už je jen třešnička na dortě. Bravo!

13.05.2012 4 z 5

Cirkus prokletých Cirkus prokletých Laurell K. Hamilton

Jestli mě dvojka hodně bavila, tak s trojky jsem přímo nadšená. Anita se mi pomalu ale jistě dostala pod kůži. Tento díl je nejen plný krvavých akcí, zápasů a milostných scén, ale nenechá Vás do posledního okamžiku vydechnou. Naprostá paráda, jen tak dál. Moc se těším na další pokračování.

12.06.2011 5 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Krásný příběh, tak trochu nereálný, tak trochu skutečný. Trochu pohádka, ale taky skutečnost reálného života a všechny starosti s ním související. Jde o svět jedné komplikované rodiny a imaginárního přítele, který se najednou objeví v jejich životě. Kdyby se tak všichni dospělí alespoň na chvíli každý den vrátili do svých dětských let, snili své sny a více by si plnily své fantazie, hned by byl svět krásnější a o tom tato kniha píše. Velmi krásné a na konci velmi smutné.

Tahle autorka po přečtení druhé knihy se mi začíná opravdu hodně líbit. Styl jejího psaní a hlavně její příběhy chytí za srdíčko a ne vždy končí happyendem. Nádhera!!!

15.05.2011 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Škoda jen, že tato "knížečka" není delší a obsáhlejší. Jinak naprosto krásný a poučný zážitek!

30.11.-0001 5 z 5

Bolest: Zima komisaře Ricciardiho Bolest: Zima komisaře Ricciardiho Maurizio de Giovanni

Zase tak trochu jiná detektivka, možná trošinku i duchařina. Hlavní postava policejní komisař vidí nedávno mrtvé a díky tomu, je pro něj vyšetřování vražd o něco jednodušší. Moc mě bavilo zjišťovat, jak duše zesnulých působí na pana komisaře a jak se nám postupně utváří skládačka o vraždě operního zpěváka. Nejedná se o žádný dechberoucí příběh, ale je to rozhodně zajímavé čtení.

02.06.2019 3 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Krásný příběh. Ukazuje nám, jak se dva naprostí cizinci dokáží sblížit během jednoho víkendu, jelikož zůstanou zamčení v knihovně a musejí se spolehnout jen sami na sebe. A tím začíná jedno velké dobrodružství, které si oba překvapivě užívají a navíc se o sobě dozvídají mnohá tajemství. Ovšem všechno jednou pomine, takže i jejich nedobrovolné uvěznění končí a vše je rázem jinak. Dokáže jejich sblížení vytrvat i v reálném životě nebo to byla jen iluze?

27.12.2018 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Chvilku mi trvalo, než jsem se do příběhu začetla, ale potom už se začaly dít ty správné věci. Jedno malé nedorozumění a jakou dokáže udělat neplechu. Paráda. Zkrátka výborná zápletka a to vyústění bylo bravurní. Autorka nás opět napíná do samotného konce a následné odhalení mnohdy vyrazí dech. Vrhám se na další knihu od autorky.

16.12.2018 4 z 5

Korektor Korektor Jana Kilianová

Výborně a vtipně provedeno. Naprosto mne to dostalo a úplně nejvíc obličej Pana korektora, ten opravdu nemá chybu. A ty jeho výrazy, boží! Jde o humorné zachycení starostí a strastí ze života korektorů, kteří to vůbec nemají jednoduché. Život se s nikým nemaže. Tento komiks je tak povedený a trefný, mohu jen doporučit.

28.08.2018 4 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Bylo to zajímavé. Příběh, kde hlavní slovo mají dvě rodiny a jedna velká ztráta. Rodiny, které mají jen jedno dítě, syna a znamená pro ně vše. Tedy až dokud nezjistí, co je ten jejich syn vlastně zač. A pak se začnou dít věci. Rozhodně to bylo chytlavé a bavilo mě to, ale nic světoborného od toho nečekejte. Zkrátka čtivě napsané a příjemně napínavé. Co dodat na závěr? Ó jak mocné dokáže být tajemství...

24.08.2018 3 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Tak velká láska, ale zároveň tak velká bolest. Drásající příběh, který si mne získal hned od prvních stránek. A čím dál jsem se dostávala, tím hůře se mi četlo. Přála bych hlavní hrdince trochu jiný osud, ale to už by byl jiný příběh... Vrhám se na druhý díl.

03.06.2018 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Ač nejsem zas tak "velký" fanoušek počítačových her, tak tohle mě bavilo. Bylo to napínavé, akční a poučné. Moc se mi líbilo, že autor propojil rovinu virtuální s tou skutečnou a samotný konec byl parádní. Moje otázka zní, kde se ta hra dá sehnat?

29.04.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Tento díl mi přišel maličko slabší, ale i tak mne autor nepřestává bavit. Erika si stále umí vydupat to, po čem touží a tak se opět vracíme k vyšetřování vraždy, tentokráte malé holčičky. Ikdyž se zdá, že policie nemá žádné stopy, Erika svým vyšetřováním vypátrá záhadné tajemství a pravda opět vyjde najevo. Těším se na další díl.

21.04.2018 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Čekala jsem pořádný thriller, kde bude krev téct proudem a kde budou "mizet" lidi a krást se peníze, ale nemohla jsem se víc mýlit. Nebylo to sice tak strašidelné, ale způsob jakým je příběh vyprávěn mne pohltil. Nutí to člověka stále číst a jakmile se dozvíte to strašné tajemství, tak Vás to dostane. Samotné rozuzlení mohlo být sice popsáno detailněji, ale i tak je to povedený příběh.

20.08.2017 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Tak tohle bylo výborné, moc mě to nadchlo a bavilo mě to. Autorka nás vezme do světa, kde vládne moc a tyranie. Kde zrada a utrpení převládá nad férovostí a empatií. Přesto je zde naděje! Chudá dívka a nespokojený válečník se spojí a plánují spolu vzpouru. A do toho nechybí láska, nenávist a zakázané přátelství. Zkrátka moc pěkně se to čte a už jsem moc zvědavá, jak to vlastně s tímto světem dopadne.

23.07.2017 4 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Trošku mě kniha zklamala. Stále jsem čekala, kdy nám autorka odhalí to velké tajemství, co je vlastně Lucinda zač, ale bohužel se tak nekonalo. Snad nám to odhalí pokračování, každopádně se jedná o hezký příběh, plný zvratu, napětí, touhy a lásky. Jsem zvědavá co bude dál...

07.07.2017 3 z 5

Nezadaná Nezadaná India Desjardins

Tato výborná jednohubka byla mým prvním setkáním s komiksem a musím uznat, že jsem se u příběhu náramně bavila. Je to trefné, vtipné a nápadité. Bravo! Více takových prosím...

25.06.2017 4 z 5

Rekviem za Pluto Rekviem za Pluto Adam Chromý

Páni, tak moc reálný mi tento příběh života 2 mladých lidí, žijících vedle sebe a jejich vzájemného odcizování přijde, jako by s tím sám autor měl nějaké zkušenosti. Říkám si jak je možné, že to lidé nechávají zajít tak moc daleko? Inu, asi strach či zvyk je v tom svazku drží, netuším, každopádně knížka mne bavila a věřím, že mnozí se v ní najdou.

17.06.2017 3 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Autorka píše opravdu poutavě. Příběh mne bavil, ikdyž mi chvilku trvalo zvyknout si na střídání vypravěčů. Všechny osudy byly zajímavé, každý měl svoji jiskru a já rozhodně všem přála šťastný konec. Ale autorka nám konec až příliš ustřihla a na můj vkus nás ochudila o jejich velký návrat do života. Rozhodně by si tyto dějiny měl přečíst každý!

11.06.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha mě bavila, ještě nemám tolik zkušeností s takovými thrillery, ale rozhodně mě to zaujalo natolik, že je budu číst nadále =) V tomto případě jsem nepřestávala věřit hlavní hrdince, že svůj boj vyhraje a ovládne touhu po alkoholu, ale bohužel to nešlo tak hladce. Do toho výpadky paměti a touha být prospěšná ji dohnala do náruče násilníka. Příběh se velmi příjemně vybarvuje a téměř do konce netušíme, kdo je viníkem. A pak přišlo překvapivé rozuzlení, paráda. Bavilo mě to moc.

04.06.2017 4 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Neuvěřitelně silný příběh. Opravdu jsem nečekala, že mne tolik zasáhne. Ale nemoc si nevybírá. A tak spolu s hlavním hrdinou prožíváme těžké a bolestné chvíle samoty a strachu, jaká bude budoucnost. A do toho všeho přichází Netvor a problémy ve škole. Zkrátka srdcervoucí příběh.

06.05.2017 4 z 5