Brambu Brambu komentáře u knih

Drž mě pevně Drž mě pevně David Levithan

Moje první setkání se scénářem v této podobě a bohužel mě to moc nechytlo. Nevím, zda to bylo tím příběhem anebo samotnou formou, ale tohle není šálek mé kávy. Je mi líto...

26.03.2018 2 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Začínám si tuto autorku oblibovat. Druhá kniha co jsem od ní přečetla a jsem nadšená. Takový příběh a v něm obrovský zvrat prostě paráda. Autorka má výborný smysl pro dramatičnost a dokáže příběhy výborně zamotat a zmást čtenáře do poslední stránky. Tak tohle mne baví a už se těším na další zajímavý příběh.

25.03.2018 4 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

A i pokračování je nabité napětím, surovostí a velkým očekáváním, jak to s impériem vlastně dopadne. Nový císař rozjíždí svoji vládu a odboj plánuje svoji pomstu. Tak tohle mě nepřestává bavit. Je to výborné, akce střídá akci a s každým dalším krokem je to lepší a lepší. Další díl prosím!

24.02.2018 4 z 5

Slaďák Slaďák Philippa Rice

Krásné, vtipné a trefné zachycení lásky mezi dvěma partnery. Každý si v tom najde "to svoje". Velice povedený komiks.

10.02.2018 4 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Tato povídka je velmi jednoduchá a přitom tak hluboká. Umí člověka zasáhnout a donutí Vás zamyslet se nad stále ubíhajícím časem a tím, co je v životě skutečně důležité.

04.02.2018 3 z 5

Jediná vzpomínka Flory Banksové Jediná vzpomínka Flory Banksové Emily Barr

Tak originální příběh už jsem dlouho nečetla. Rozhodně to člověka zaujme, protože si takový život neumí ani představit. A proto jsem Floře držela palce od začátku až do samotného konce. A že to Flóra nemá vůbec jednoduché o tom žádná. Nic ji nevystihuje lépe než heslo: Buď statečná!

14.01.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tak jsem si zase dopřála trochu toho napětí a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Příběh má výborný spád, vzájemné obviňování hlavních podezřelých do toho rodinné drama, problémy v práci a poporodní deprese tomu dodávají ten správný šmrnc. Škoda jen, že autorka nám v půlce příběhu odkryje jedno tajemství, které už mnohé napoví. I tak to byl velmi povedený příběh a já jsem zvědavá s čím nás autorka překvapí příště.

07.01.2018 4 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Velice krásný a přitom velmi smutný příběh o nehynoucí lásce. Lásce dvou mladých lidí, co překoná vše i několikaleté odloučení. Až Vám to srdce trhá. Naprosto mne to dostalo a přála bych si jiný konec pro hlavní hrdiny, ale takto to mělo být. Bylo to kouzelné...

07.01.2018 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Mám ráda tento typ příběhů. A tohle se vážně povedlo. Princezna, která nesouhlasí s domluveným sňatkem a tak raději utíká před svým osudem a zažívá nečekané dobrodružství. Ale osud si i tak svou cestu najde a tak se princezna musí postavit svému údělu děj se co děj. A tady příběh dostává ty správné grády. Už se nemůžu dočkat pokračování!

10.11.2017 4 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Já ani pořádně nevím, jak tuto knihu hodnotit. Příběh je zajímavý, hodně ze života, jen na mne působil poněkud ponuře a smutně, takže v tomto období naprosto ideální. Mohlo to být poněkud kratší a svižnější, ale i tak to stojí za přečtení.

23.10.2017 3 z 5

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Bylo to příjemné počteníčko. Svět kde džin, ghúl a noční můra nejsou překvapením. Holky se převlékají za kluky. Kluci nahánějí manželky. Sultán se snaží ovládnout říši a rebelové zbrojí proti němu. Nechybí tady magie ani písečná bouře. Mám tento svět fantasy ráda a když se k tomu přidá ještě ta romantická linka, tak nemůžu jinak než plesat radostí!

02.10.2017 3 z 5

Dospěj! Dospěj! Ben Brooks

Ani pořádně nevím jak tuto knihu hodnotit... Příběh pojednává o životě puberťáka a jeho pohledu na život, na školu, na sex, na nevlastního otce a to vše pod rouškou drog. No rozhodně to bylo zajímavé a místy jsem se i bavila, ale člověk to musí brát hooodně s nadhledem.

21.09.2017 2 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

A ani další díl mne nezklamal. Erika je opět na stopě vrahovi, ale její nadřízení jí neustále hází klacky pod nohy. Ani v tomto díle to Erika nemá lehké a když se hlavním podezřelým stane její jediný přítel, příběh dostává ty správné grády. Opět velice napínavá detektivka, která vám nedá spát, dokud nezjistíte, kdo je vlastně vrah. Výtečné!

10.09.2017 4 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

I pokračování se nese v duchu stále stejného příběhu. Hlavní hrdinka stále neví, jakého přítele si vlastně vybrat a když už se zdá, že si jej vybrala, tak následuje rozchod. Do toho se na scéně objevuje její stará láska z dětství a příběh se začne zamotávat. Nebyla by to ovšem autorka, kdyby nám nedopřála happyend. Zda to bude již konečný přítel Lary Jean na to si budeme muset počkat do dalšího dílu.

25.08.2017 3 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Já už rozhodně nejsem cílovka tohoto příběhu, ale to bylo tak krásně naivní a roztomilé, že mi to nedalo a knihu jsem si nemohla nechat ujít. Hlavní hrdinka, která sama neví, kdo je její láska a zda ji má rád, do toho starosti o rodinu a mladší sestru, odloučení se starší sestrou, do toho se objevuje stará láska, no to nemůže skončit jinak než happyendem. Ach, že já v dětství více nečetla =D

22.08.2017 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Čekala jsem pořádný thriller, kde bude krev téct proudem a kde budou "mizet" lidi a krást se peníze, ale nemohla jsem se víc mýlit. Nebylo to sice tak strašidelné, ale způsob jakým je příběh vyprávěn mne pohltil. Nutí to člověka stále číst a jakmile se dozvíte to strašné tajemství, tak Vás to dostane. Samotné rozuzlení mohlo být sice popsáno detailněji, ale i tak je to povedený příběh.

20.08.2017 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Zase po dlouhé době jsem si dopřála jednu romanťárnu a rozhodně jsem nešlápla vedle. Bavilo mě to, mělo to příběh, zápletku, příjemně to plynulo a nechyběly tomu vášnivé a peprné scény. Přesně to jsem potřebovala.

16.08.2017 4 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Tak tohle byla pecka. Úplně mě to dostalo! Internetová společnost, která zažívá obrovský boom a neustálý progres. Jde si za svým skrz všechny překážky. Ta aktuálnost, člověka to až děsí, co všechno je pomocí internetu možné. Výborný nápad, jen mohla být kniha o malinko kratší.

14.08.2017 4 z 5

Muka Muka Lauren Kate

Pokračování už bylo o krapet lepší, ale na můj vkus je tam stále až moc tajemství. Příběh se nám zamotává. Lucinda pořád neví, co je vlastně její milý zač a na scénu přichází nový kluk. Nová škola, noví přátelé, k tomu cestování časem a prostorem a já se ptám: Vydrží stará láska anebo to všechno dopadne jinak?

06.08.2017 3 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Tak tohle bylo výborné, moc mě to nadchlo a bavilo mě to. Autorka nás vezme do světa, kde vládne moc a tyranie. Kde zrada a utrpení převládá nad férovostí a empatií. Přesto je zde naděje! Chudá dívka a nespokojený válečník se spojí a plánují spolu vzpouru. A do toho nechybí láska, nenávist a zakázané přátelství. Zkrátka moc pěkně se to čte a už jsem moc zvědavá, jak to vlastně s tímto světem dopadne.

23.07.2017 4 z 5