bovinka bovinka komentáře u knih

Cesta slepých ptáků / Runa Rider / Sluneční jezero Cesta slepých ptáků / Runa Rider / Sluneční jezero Ludvík Souček

Tahle knížka mě bavila, četla jsem jí ještě v Jugoslávii u moře, když mi bylo 12:-) a přivedla mě k Verneově Cestě do středu Země

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Je to již dávno, co jsem ho četla, ale film se mi zdál hezčí.

30.11.-0001 3 z 5

Vražda o stříbrné svatbě Vražda o stříbrné svatbě Lee Harris (p)

Zatím asi nejslabší příběh jeptišky Chris.

30.11.-0001 4 z 5

Vražda o Vánocích Vražda o Vánocích Lee Harris (p)

Takové poetické napínavé čtení. Mám ráda bývalou jeptišku Chris a její pátrání. Tenhle příběh byl velmi zajímavý.

30.11.-0001 5 z 5

Jak jel Vítek do Prahy / Vítek je zase doma / Vítek na výletě Jak jel Vítek do Prahy / Vítek je zase doma / Vítek na výletě Bohumil Říha

K téhle knížce... byla úplně první, kterou jsem četla a přečetla před první třídou:-)))

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Dnes v noci jsem dočetla a musím říct, že posledních asi 30 stran jsem ani nedýchala. Opět velmi dobré, i když Muži, kteří nenávidí ženy se mi líbily asi víc:-). Ještě mě čeká poslední díl.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jojo, taky jsem si kdysi házela :-), tenkrát divadlo v Řeznické

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Mě se líbila ikdyž je tendenční.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Zbývá mi posledních pár stránek, ale už teď můžu říct, že kniha je dokonalá. Strhla mě tak, že jsem kvůli čtení i ráno vstávala před budíkem. Kdybych mohla dát 10 bodů, dám je!!! Nevím, jestli se dočkám tety, která mi půjčí další díl. Ať už přijde!

Nataša Nataša Iva Hercíková

K téhle knížce jsem se ve svém dospívání taky nekolikrát vracela. Vtipně psané. Má to svou poezii.

Generál Jeho Veličenstva Generál Jeho Veličenstva Daphne du Maurier

Toto je též moje oblíbená. Díky ní jsem se začala orientovat v anglické historii. A navíc, hlavní hrdinka na vozíku. Úchvatně popsané, myslenkové pochody, děj, napětí. Už jsem se k ní vrátila dvakrát

Via lucis Via lucis Jindra Jarošová

Když jsem knihu četla poprvé, vzala mě a později jsem si ji musela koupit a přečíst znovu. Osud Heleny Kellerové je velmi těžký a pro nás ostatní povzbuzující.... všem vřele doporučuji, kdo máte rádi životopisy.

Vzpomínky na Afriku Vzpomínky na Afriku Karen Blixen

Pro mě stále asi krásnější film, vždy jsem plná dojmů. Knížka je spíše popisem přírody a zvyků narozdíl od filmu, kde je spíše hlavní příběh Karen a Dennise

30.11.-0001 4 z 5

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Opět velmi napínavé a čtivé. To musím Tess uznat. Dokáže perfektně zaujmout. Libila se mi, i když to téma není šálek mého čaje. Ale ona mě přesvědčila o tom, že neodtrhnu oči

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Perfektní, nadchla mě. Je to třetí kniha od Tess a podle mého asi nejlepší, co jsem četla.

Jak na věc Jak na věc Nick Hornby

Před dnem mrtvé kachny a po:-) skvělá.

Rabínova dcera Rabínova dcera Reva Mann

Velmi zajímavé, šokující. Ještě stále vstřebávám atmosféru knihy a přemýšlím nad protiklady různých stylů života.

Šťastný princ a jiné příběhy Šťastný princ a jiné příběhy Oscar Wilde

Já nevím, četla jsem tyto příběhy a mám z nich husí kůži. Asi nejhůř na mě zapůsobil Slavík a růže a Štastný princ.

30.11.-0001 2 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Perfektní, napínavé, ani jsem na konci nedýchala

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Nemohla jsem překonat první kapitolu! Celé 2 stránky. Když jsem začínala po třetí, vynechala jsem ji. Skvělá kniha. Od té doby mě knihy této autorky uchvátily.