Nataša

Nataša https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41360/bmid_natasa-gZ6-41360.png 4 71 11

Nataša série

Tato kniha v sobě obsahuje hned tři nejznámější díla a to: Pět holek na krku, Trest a Druhá láska. Hlavní hrdinkou je dospívající dívka Nataša. Za své kamarádky považuje Libuši, Jiřinu, Janu a Zdenu. Pravdou ale je, že holky Natašu moc rády nemají. Zvláště potom, co se jí podaří udělat dojem na Petra. Petr bydlí i se svými rodiči na zámku a tím si od holek vysloužil přezdívku Princ. Nataša by však mnohem víc stála o přátelství holek, než o lásku Petra. Všechno dobře skončí, holky zmoudří a s Petrem je to také všechno na nejlepší cestě. Nic ovšem netrvá věčně, jak naznačuje druhý díl Trest. V posledním díle Druhá láska zjišťuje Nataša, že první láska nemusí být ta největší a zamiluje se do Petrova kamaráda Pavla.... celý text

TaLu
18.12.2020 5 z 5

Obsahuje tři knihy, které patřily k mým nejoblíbenějším. První a třetí díl jsem četla opakovaně, druhý jsem nemusela. Hledání sebe sama v dospívání, sny a touhy, objevování a zkoumání hranic. První lásky, které zůstanou těmi nezapomenutelnými, proč vlastně ? Možná proto, že projít si tou smrští emocí není vůbec jednoduché. Vztahy a touha po přátelství zůstávají stejné, takže kniha se doufám bude líbit i dnešním mladým, i když pochopí oni vůbec, že když se chce jít na rande, tak se to musí domluvit a ne vytelefonovat ? Takže vlastně nevím, zda se bude líbit, nebo bude odvrhnuta jako literatura z doby dinosaurů.

KočkaSára
26.09.2020 5 z 5

Tahle kniha se mi do rukou dostala zcela náhodou a rozhodně toho nelituji.
Příběh byl velmi poutavý, na čtení jednoduchý a moc mě bavil.
Nataša, hlavní hrdinka, se celý příběh snaží zavděčit svým kamarádkám. Přestože je k holkám milá, holky jí dělají naschvály a využívají její dobroty...
Kniha byla plná legračních chvilek, a díky ilustracím A. Borna byla opravdu dokonalá.
Určitě doporučuji.

georginaa
10.09.2020 4 z 5

Nataša je pokračování Pěti holek na krku. Holky více dospějí, začínají vše vidět trochu jinak, než když se honily za "Princem". Nataša se zamilovává do Petrova kamaráda a tím vzniká pěkná zápletka. Koho si nakonec vybere?

Medunka22
15.12.2018 5 z 5

Tak tu jsem naposledy četla před 23 lety když jsem ležela v nemocnici.

Radka1911
30.10.2018 4 z 5

Jeden z mých oblíbených dívčích románků. V období dospívání jsem četla několikrát.

SSTknihy
19.06.2018 4 z 5

Nejdřív holky nahánějí Petra, pak Petr běhá za Natašou a nakonec Nataša neví, jestli raději Petra nebo Pavla. Vtipné příběhy o strastech dospívání, o holčičích intrikách, o prvních láskách a zklamáních i o poznání, že to v životě nemusí být vždycky taková tragédie, jak se v patnácti může zdát. Komu se kniha líbila, doporučuji přečíst si pokračování Pět holek na krku po třiceti letech.

maurarita
21.06.2015 3 z 5

Hezká kniha o dospívání

katynais
07.12.2014 3 z 5

Hodne mi pripomnela pubertu, ale Natasa me casto rozcilovala, jako hlavni hrdinka mi nebyla sympaticka

ritz
22.07.2014 4 z 5

Moje krásná pubertální léta, moje nejoblíbenější knížka z té doby....

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Taky jsem se k tomu ráda vracela a hodně jsem to prožívala.

bovinka
30.11.-0001 5 z 5

K téhle knížce jsem se ve svém dospívání taky nekolikrát vracela. Vtipně psané. Má to svou poezii.