Jak jel Vítek do Prahy / Vítek je zase doma / Vítek na výletě

Jak jel Vítek do Prahy / Vítek je zase doma / Vítek na výletě

Nové vydání oblíbených, dnes již klasických příběhů malého Vítka, tentokrát jako soubor všech tří dílů, s novou grafickou úpravou a samozřejmě nezapomenutelnými ilustracemi Adolfa Borna. Kniha je vydána ke 100. výročí narození spisovatele Bohumila Říhy.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33987/jak-jel-vitek-do-prahy-bVB-33987.jpg 4.675

Vítek

Pro děti a mládež
Vydáno:, Axióma

Kattie

Moc milá knížka. Bohumil Říha se v ní opravdu uměl vžít do myšlení dítěte. V knize je navíc mnoho, co děti něco naučí. Například to, jak se cestuje vlakem, co je typické pro některá domácí zvířata apod. Pobavilo mě, jak Vítek uvažuje. Například se zeptá učitelky, zda se dá z místa, kde bydlí dostat po vodě do Prahy. Ona mu řekne, že jasně, že to je jednoduché a řekne mu po jakých řekách se tam dá dostat. A Vítek si tedy sedne po škole na loďku souseda s tím, že tedy jede do Prahy za tetou, která mu slíbila kolo a vrátí se na tom kole zpět. Ale jeho sestra ho naštěstí nachytá a neřekne mu, že to je blbost, ale zeptá se ho, co by udělal s tou loďkou, když by odjel na kole :).

SSTknihy

Pamatuju si, že to bylo takové hezké letní čtení v době, kdy mi bylo asi tak jako Vítkovi, měla jsem prázdniny, zažívala klasická dětská dobrodružství a hlavně mě bavily obrázky pana Borna.

Orange8knihomol

I když je to stará knížka, vím, že když jsem byla mladší, tak se mi ,,Vítek" opravdu hodně líbil. Moc hezké!

Calinda
22.10.2017

Tuhle knížku miluji od dětství, když jsem na ní náhodně narazila v antikvariátu, hned jsem si jí koupila a těšila jsem se, až jí budu číst svým dětem. Ten čas přišel a já se znovu na chvilku vrátila do dětství. Teď už je dcera větší, knihu mám v knihovně a občas se na ní chodím aspoň kouknout... Třeba její čas ještě přijde jednou u vnoučat :-)

Sarah01
23.09.2016

V dětství moje nejoblíbenější knížka, četla jsem ji pořád dokola, hlavně v dobách nemocí.

hana1984
20.06.2016

fascinovaly mě vždycky ty ilustrace

jaja1989
04.05.2015

Vtipné vyprávění upovídaného hošíka, něco jako Kája Mářík prostě super.

Argony
12.02.2014

Pro začínající čtenáře ideální čtivo. Příběhy o malých školácích.

nervy
20.08.2012

Je zvláštní, jak dobře s ipamatuju obálku knihy, ač ta je bůh ví kde. Četla jsem coby malé děcko, kolem první třídy - samozřejmě nahlas - svým dvěma mladším sestrám. Vzpomínám si úplně přesně, že se mi knížka líbila, ač už z obsahu nevím zhola nic :)

sarekaslukova
14.10.2011

hmmmmm tak tuhle knížku jsem jako sedmiletá holčička přímo milovala a někdy se ji přečtu i dnes je boží

WEIL
16.08.2011

Vítek je šikula, který chlapeček by něchtěl být jako on?
cestovat si do Prahy, nenudit se doma, vyrazit si na výlet a zažít přitom něco pěkného?

bovinka

K téhle knížce... byla úplně první, kterou jsem četla a přečetla před první třídou:-)))