bosorka78 bosorka78 komentáře u knih

Kniha ztracených jmen Kniha ztracených jmen Kristin Harmel

Krásný i když bolestný příběh z dob které by jsme nechtěli zažít. Bylo velmi zajímavé dozvědět se ,že existovali lidé, kteří byli ochotni položit svůj život za to,aby pomohli židovským dětem na cestě za svobodou a bezpečím.

11.02.2024 5 z 5

Nakresli mi vítr Nakresli mi vítr Eva Urbaníková

Silný příběh,nejen o tom , že láska ,ale i moc peněz vás může dostat do maléru a vzít vám pár let svobody.

10.12.2023 5 z 5

Kniha o tichu Kniha o tichu Josef Formánek

Po filmu Dvě slova jako klíč jsem si potřebovala přečíst nějakou knihu od pana Formánka a v knihovně měli jen tuhle. Je naprosto skvělá, taký doplňkový materiál k filmu , který jsem ještě potřebovala nasát . Pohladí na duši, ukáže bolavá místa v nás a dá nám ponaučení. Určitě ji koupím i mým synům ,asi si ji přečtou až za pár let ,až víc prožijí a doufám že v ní najdou stejný klenot jako já.

09.11.2023 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Začatek mě vtáhl do děje ,ale pak se to nějak podivně rozplizlo, já přeskakovala odstavce a nemohla se dočkat konce .

20.09.2023 1 z 5

Lži na pohovce Lži na pohovce Irvin D. Yalom

Kniha mi ležela asi pět let doma,byl to dárek pro manžela. Ten si na knihu čas nenašel, tak jsem po ní až teď šáhla ja a byl a to šťastná volba. Sondy do lidských životů mě velice baví a tohle bylo podáno mistrně. To jak se Ernest dostával Carol pod kůži,jak ji pomalu odlupoval jako cibuli a shazoval ošklivé vrstvy to mě bavilo nejvíc. Samozřejmě je tam i ukázáno jak terapeuti věří svým pacientům vše a jak jsou vlastně zranitelní .No velice zajímavý pohled na tuhle profesi. A ten konec to byla pro mě třešinka na dortu : Jste připraven na pravdu Erneste....,to miluju

24.08.2023 5 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Moc pěkně napsaná kniha. Jsem trochu starší než hlavní hrdinka,ale vyprávění její pohledu na věc a různé situace mě moc bavily. Rozkrývání osudů její rodiny a jejich proč bylo velmi pěkně zpracované. První kniha od autorky a určitě zkusím i další.

16.04.2023 5 z 5

Temné matky a jejich dcery Temné matky a jejich dcery Lucie Jandová

Pro všechny kdo si chtějí srovnat život je to výborná kniha. Ale určitě zrovna sami musí cítit,že na tuhle knihu je ten správný čas. Příběhy, které vám připomenou vlastní dětství a vy se tím musíte prokousat,není zrovna lehké čtení,ale pár bolístek to ve vás uzdraví. Pohledy a postřehy různých odborníků se mi taky velmi líbili. Za mě velmi přínosné.

08.10.2022 5 z 5

Jsi jako slunce Jsi jako slunce Táňa Keleová-Vasilková

Mě se to líbilo moc. Věřila jsem hrdince každou emoci i každou myšlenku kterou proživala. Možná proto že se taky ráda nimrám v pocitech a jsem spíš hlavou v oblacích.Už dlouho mě takhle kniha nepohltila.

06.10.2021 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Tahle kniha mě úplně minula.

27.09.2021

Kouzlo všednosti Kouzlo všednosti Táňa Keleová-Vasilková

Krásná sonda do manželství kdy nám dny zevšední a nám se zdá že kouzlo přitažlivosti je pryč.

04.09.2021 5 z 5

Tržiště Tržiště Petr Hugo Šlik

Kniha se dobře četla, uvěřitelně popsané osudy lidí kteří se točí kolem tržiště. Prodavač kávy mě zaujal nejvíce, celou dobu jsem měla chuť na tu jeho kávu z džezvy až jsem si ji musela koupit a měl pravdu,je nejlepší :) , akorát nemám moc ráda nedořešené konce,to knize trochu ubralo.

09.05.2020 4 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

tahle kniha mi ukázala,že nejsem sama,že jsem obklopena milující bytostmi.

16.04.2017 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Styl knihy mi vůbec nesedí, nedokázala jsem se začíst,to přeskakování dialogu mezi postavami mi bylo nepříjemné...

31.03.2023

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

(SPOILER) Já tak nějak nevím. Do půlky knihy jsem se prala s tím, jak ji mohli všichni opustit,bylo to pro mě nepochopitelné. Moc jsem ani nevěřila tomu jak se o sebe malé děvčátko mohlo postarat. Dospělá Kya mě bavila,ale soud jsem přeskakovala,asi proto že mě detektivky nikdy nebavily. Konec hezký. Na knihu asi jen tak nezapomenu ,ale číst už ji nebudu.

20.09.2022 3 z 5

Hamnet Hamnet Maggie O'Farrell

Krásná kniha,ten slovosled, který mě úplně pohltil ,prostě nádhera, samozřejmě díky překladu , který knihu dokázal udržet právě v takové kvalitě jak si určitě představovala spisovatelka.

04.09.2022 5 z 5

Skutečná Skutečná Petra Nesvačilová

Krásný obal, krásná kniha. Knihu jsem koupila ,protože mě Petra zaujala jako komediální herečka a chtěla jsem se o ni dozvědět víc a bylo to kouzelné počteníčko .Zajímavá žena a vlastně není to jenom herečka,věřím že o ní hodně uslyšíme....

12.02.2022 5 z 5

Vůně života Vůně života Táňa Keleová-Vasilková

Za mě krásné, moc se mi to libilo.

27.09.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Ze začátku jsem si myslela, že mi styl psaní nebude vyhovovat, nakonec mě to ale vtáhlo do děje a nutilo stále číst a rozkrývat Zuzanin osud,ale autorka Zuzanu nešetřila a i když jsem si myslela že to bude pro mě top kniha tohoto roku,konec to tak nějak pokazil, přála bych Zuzaně více štěstí potom co vše musela prožít.

12.03.2021 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Že začátku mě to celkem bavilo ale pak to bylo pořád dokola a konec nedořešený....,asi to nebude kniha kterou bych si chtěla přečíst znovu.

14.04.2020 3 z 5

Kouzelník ze Lhasy Kouzelník ze Lhasy David Michie

Přečteno podruhé a nádhera. Nepamatuji si co jsem v životě řešila když jsem ji četla poprvé ale teď jsem potřebovala odpustit sobě i druhým, uvědomit si že potřebuji jít v životě dál a potkat nové lidi, nové možnosti a tahle kniha mi dala potřebné odpověďi a klid v duši.

09.05.2019 5 z 5