Tržiště

Představte si, že stojíte na tržišti a pozorujete hemžení kolem… K jakému stánku se vydáte nejprve? A pokud byste se rozhodli jinak, změnilo by to nějak běh následujících událostí? A čí osudy se tu proplétají? Deset postav, deset úhlů pohledu, jak vyprávět jeden příběh: to je Tržiště Petra Hugo Šlika. Tento „román na přeskáčku“ vtahuje do děje každého jednotlivého čtenáře a dává mu možnost spoluvytvářet vyprávění. Začněte číst od jakékoli kapitoly a libovolně přeskakujte, kam se vám zlíbí. Jako na opravdovém tržišti. Jaký příběh skrývalo právě to „vaše“ tržiště?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/309713/trziste-45H-309713.jpg 4.136
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Plus

DominaCZ
27.11.2017

Tato kniha je CHYBA.
Sice čtivá, ale chyba. Má buď blbou anotaci, anebo autor nepochopil sám sebe.
Kniha je o TRŽIŠTI, tak čekám, že bude o chodu či aktivitě na trzích. Proto mě vskutku nezajímají bezpředmětné životopisy nakupujících / děcek / zlodějíčků.
Příběhy nejsou dokončený takže je otázka, proč se o tom autor vůbec zmiňoval ( věc s dodávkou - jak to teda bylo ? NIJAK.)
Postavy byly fňukny nebo nepříjemný podvratný živly.

Stačilo dodržet anotaci a tyto lidi spojit do jednoho dne na trzích, třeba i za cenu malinké knížečky. Stálo by to za to, ale takhle ne.

Chytuš
15.10.2017

Deset lidí, deset různých charakterů, deset různých pohledů a životních zkušeností, jedno místo - sobotní dopoledne na farmářském trhu v Praze. Nejdřív jsem začala číst napřeskáčku, ale po třech náhodně vybraných příbězích jsem přešla na čtení popořádku. Takže určitě se napřeskáčku číst dá, nicméně mi přijde, že sestavení příběhů tak, jak jsou, je určitým způsobem skvělé a gradující... Ukončení je sice otevřené, ale myslím, že i tak si čtenář konkrétní konec dění na tržišti domyslí. Já osobně jsem si Tržiště náramně užila.

Skawin
05.10.2017

Mám ráda příběhy z různých úhlů - a to mi tato kniha poskytla. Bezvadný nápad!

harmonicka
22.09.2017

Skvělá knížka na jedno odpoledne, která řeší aktuální témata a problémy. Přečetla jsem to na přeskáčku a nebyl to problém. Otevřený konec z principu knihy sice vyplývá, ale mě trošku dráždil. Celkově to bylo příjemné překvapení.

ochwey
30.08.2017

Jednohubka do vlaku. Zajímavý koncept, nahlížení na stejný okamžik očima několika lidí mě bavilo, četlo se to rychle, ale nestačila jsem se pořádně sžít s žádnou z postav a už vyprávěla další. Víc než román jsem četla 10 povídek, které se odehrávany na stejném trhu a byly propojené.

MakiMel
30.08.2017

Nedovedu si moc předstvit, že bych to čtla na přeskáčku, mám pocit, že právě v tom pořadí, jak je to postaveno to má svůj smysl. I když je možné, že bych napřeskáčku měla z toho děje jiný pocit. A nejvíc mě dostalo, že teda vlastně na konci není jasně napsáno, jak to dopadlo, takže jsem pořád na vážkách s dvěma verzemi konce, i když asi tuším, a spíš si nechci připustit, která je ta správná. Knížku jsem "zhltla" za necelých hodin... což se mi běžně nestává, takže to samo o sobě hovoří o tom, jak moc mě chytla.

magnolia
27.08.2017

To je překvapení v brožované sice, ale graficky pěkně vyvedené knížce, přečtené za jedno odpoledne. Všechny postavy (různého věku) jsou zajímavě napsané, vzbuzují sympatie nebo aspoň pochopení, přitom to není plytké ani jenom depresivní čtení. Napadlo mě (a tak to sem odvážně napíšu), že je to něco mezi Hartlem a Třeštíkovou, ale je to možná i lepší, jenom kratší a bez reklamy. Při čtení se zamyslíte a dostanete chuť na kávu. Autora si pohlídám.

Jana_Hlus
07.04.2017

Jednotlivé povídky jsou výborně napsané. Bavily mě. Jen jsem očekávala, že na konci se více propojí, zůstalo vše otevřené. Prostě jeden den na farmářském trhu, který je mi blízký i tím, že tam také chodím:-). A určitě si přečtu další autorovy knihy, zaujal mě. 4/5

zaranda
14.03.2017

Výborná svěží kniha s netradiční formou. Všechny postavy mě moc bavily.

Terezk-a
05.01.2017

Jako milovnice farmářdkých trhů jsem se do této knihy (nečekaně) zamilovala!
Pestře psaná kniha popisující životy a osudy normálních lidí.
V každém příběhu je trocha poučení, zajímavosti a každodenní život.
Kniha se stává mojí srdcovkou!