Tržiště přehled

Tržiště https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309713/mid_trziste-45H-309713.jpg 4 95 95

Představte si, že stojíte na tržišti a pozorujete hemžení kolem… K jakému stánku se vydáte nejprve? A pokud byste se rozhodli jinak, změnilo by to nějak běh následujících událostí? A čí osudy se tu proplétají? Deset postav, deset úhlů pohledu, jak vyprávět jeden příběh: to je Tržiště Petra Hugo Šlika. Tento „román na přeskáčku“ vtahuje do děje každého jednotlivého čtenáře a dává mu možnost spoluvytvářet vyprávění. Začněte číst od jakékoli kapitoly a libovolně přeskakujte, kam se vám zlíbí. Jako na opravdovém tržišti. Jaký příběh skrývalo právě to „vaše“ tržiště?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tržiště. Přihlašte se a napište ho.

markulina711
20.05.2024 2 z 5

Nenadchne a pokud nemáte vysoké očekávání ani nezklame. Lákavá nabídka na čtení na přeskáčku? Spíš by se hodila na vypouštění jednotlivých příběhů.Neupoutala mě ani polovina. Možná je to tím odlehčeným, tržišti poplatným stylem vyprávění bez ohledu na to,co se sděluje. Hodnocení to má vysoké, každý máme jiný vkus. Respektuji. Já bych to jako oddechovou literaturu nečetla, unudilo by mě to k smrti. A víc toho pro mně opravdu nenabízí.

aralka
12.01.2024 5 z 5

Malá nenápadná knížka, o to větší v ní čeká překvapení...Jedinečný a velmi osvěžující nápad s deseti příběhy, které se dají číst napřeskáčku, a tím evokují samotné tržiště, kde se v jednu chvíli setkají protagonisté jednotlivých příběhů , životních osudů.... já poslechla autora a opravdu četla na přeskáčku stylem, že poslední příběh jako první, pak první, pak předposlední, pak druhý atd. Vše je tak super vymyšleno, že sice jde o samostatné příběhy, ale existují nenápadná vlákna, kterými jsou přece jen lehounce propojeny.... vyřezaná brambora, odcizená peněženka, jablko... Autor perfektně zvládl umění na malém prostoru v podstatě vylíčit životní osudy deseti lidí, a to velmi neotřelým a zábavným způsobem, zabrousí přitom do různých oborů lidské činnosti, dozvíme se ledacos o kávě, také jak to chodí v malých rodinných farmách, chráněných dílnách a dětských domovech ...mrkneme i do doby znárodňování v padesátých letech , do 68. roku, kdy do Prahy přijely sovětské tanky..... nesouhlasím s komentáři, že nejde o nic zvláštního, ta kniha je hodně zvláštní právě tím svým konceptem a lehkostí, s jakou je napsaná, autor použil jednoduchý jazyk adekvátní trhu, ale kniha má v podstatě široký záběr, je poučná, osvěžující a zábavná... za mě jednoznačně 5 hvězdiček, knihu si budu dlouho pamatovat a autora si dávám do oblíbených a těším se na jeho další literární počin pro dospělé čtenáře ... :-) za zmínku stojí i skvělý grafický doprovod Tomáše Cikána ..

ber-tram
09.11.2023 3 z 5

Zní to lákavě: čtěte popředu, pozpátku, odprostředka - bombastického průsečíku se tak jako tak nedočkáte nikdy. Čili 10 životopisů shromážděných na jedněch zeměpisných souřadnicích a v úhledné grafické linii. Což není mnoho. 20/23

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tržiště v seznamech

v Právě čtených2x