Booky84 Booky84 komentáře u knih

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Příjemná a nijak uspěchaná detektivka, kde nejsou žadné potoky krve. Přesně na tohle jsem od autorky zvyklá, a proto si její knihy postupně půjčuji v knihovně. Jsem ráda, že se Bergman vrátil zpět do Čech a ještě ke všemu do krásných Beskyd, které jsem již parkrát navštívila. Odhalila jsem motiv, ale vraha ne, ale to mi nevadí, protože čtení jsem si užila.

23.07.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Po několika letech jsem si opět přečetla záhadný a krásný příběh o malém princi. Nevzpomínám si, že bych knihu četla poprvé jako dítě, ale až někdy v pubertě na střední škole a opakovaně se k ní ráda vracím. Přiznám se, že ani netuším, co mě ke knize tolik táhne, ale pokaždé jsem po jejím přečtení klidná a v pohodě a jako kdyby starosti byly pryč. Určitě se ještě setkáme při dalším čtení, malý princi...

16.02.2023

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Čtivá kniha nejen s detektivní zápletkou, ale i trochou humoru a romantiky. Slečna Marplová se sice objeví až na úplném konci, ale to mi ani trochu nevadilo, protože vypravěč Jerry Burton byl skvělý. Snad úplně poprvé se mi podařilo vytušit vraha a jeho pohnutky, až mě to samotnou překvapilo. Skvělá detektivka, kterou mohu jen doporučit.

29.12.2022 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Knihy autorky mám ráda, protože v nich netečou potoky krve a důležité je přemýšlení hlavního hrdiny, kterému se nevyhne vražda ani na dovolené. Tentokrát se mi líbilo popisování krásné a nedotčené přírody, i když doufám, že další díl nás zavede zpět do Čech. Pokud si chcete přečíst klidnou a lehce plynoucí detektivku, tak určitě neváhejte.

03.06.2023 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Čtivá a napínavá detektivka, tohle autor umí skvěle a jsem za to moc ráda. Kniha na mě působila tajemně, zvlášť při příchodu mlhy, až z toho mrazilo. Kate a Tristan jsou taková zase jiná dvojice detektivů, tak uvidíme, co s nimi ještě zažijeme.

24.06.2023 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Příjemná a čtivá detektivka, ve které netečou potoky krve a kapitoly jsou dlouhé tak akorát. Tentokrát jsem dokonce odhalila i vraha, bohužel ale musím souhladit s tím, že oproti jiným autorovým knihám byla tahle nějaká slabší, taková nemastná neslaná, škoda. Uvidíme, jaký bude další díl ze série, spěchat na něj nebudu...

06.08.2023 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Jak už zde opakovaně zaznělo - tohle je kniha i mého dětství. Ráda jsem si v ní listovala, prohlížela obrázky a četla. Kde je původní kniha netuším, ale koupila jsem si vlastní, protože mi prostě nemohla v knihovně chybět. Jsem ráda, že ji mám a vím, že jsem ji dnes nečetla naposledy - nejraději mám hned první vyprávění "O pejskovi a kočičce, jak si myli podlahu".

01.02.2022 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Další skvělá knižní jízda s Kim a jejím týmem. Na knihu jsem se moc těšila, jak jsem viděla, že ji mají volnou v knihovně, tak jsem si pro ni musela jít. :-) Kniha je jako vždy čtivá a to nejen díky krátkým kapitolám, ale i autorčinu umu. Rozuzlení pro mě bylo překvapivé a to mám ráda, když to nakonec je jinak, než jak jsem si sama myslela. Knihu doporučuji a jsem zvědavá nejen na další díl, ale i na vývoj jednotlivých postav a co s nimi má ještě autorka v úmyslu.

15.07.2023 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Velmi čtivá detektivka, od které se nejde odtrhnout. Krátké kapitoly mám ráda, nutí člověka číst stále dál a dál a najednou je konec. Tentokrát se mi líbil i pohled z druhé, tedy zločinecké, strany. Erika není úplně typická komisařka a jsem ráda i za projevení její větší lidskosti. Autor prostě ví, jak napsat čtivou knihu a jsem za to moc ráda.

24.05.2023 5 z 5

Tentokrát jsem sáhla po ilustrované verzi a kniha je prostě stále úžasná, čtivá, napínavá jako při prvním čtení a ilustrace můj pocit ještě umocňují.

05.02.2023 5 z 5

Poirotova pátrání Poirotova pátrání Agatha Christie

Příjemné a čtivé detektivní povídky se skvělým Poirotem. Ideální čtivo před spaním a to i díky krátkosti jednotlivých povídek.

13.12.2022 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Skvělé a čtivé - tuhle detektivku jsem si užila a doufám, že bude další díl. Postava Eriky mi přišla taková klidnější, něco se děje i v jejím soukromí a má kocoura George, což jako milovnice koček vítám a beru jako příjemné oživení. Knihu samozřejmě doporučuji.

20.06.2023 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Moje první kniha od tohoho autora, kterou jsem náhodou zahlédla v knihovně. Za mne je to čtivá pohodovka na pár večerů, kdy člověk vypne a jen čte jednu stránku za druhou.

10.03.2022 4 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Naprosto skvělá detektivka, od jedinečné autorky. Kniha se čte jedním dechem a nejlepší je samozřejmě ten konec.

10.01.2022 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Čtivá, svižná, napínavá detektivka, od které se nejde odtrhnout a stránky letí jedna za druhou a najednou je konec. Postava Eriky je prostě svá a jiná a je nutné si na ní zvyknout, ale stejně jí čtenář drží palce, aby dopadla vraha. Identitu vraha se sice dozvíme relativně brzy, což je trochu škoda, ale zase je zajímavé sledovat další kroky pachatele i policie. Celkově se jedná o povedenou detektivku, jak je již u autora zvykem.

16.05.2023 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kniha, kterou jsem si chtěla už dlouho přečíst, ale stále mi unikala a až nyní jsem se k ní konečně dostala. Tajemný a smutný příběh o lásce, chamtivosti, pomstě, hlouposti. Jak je to celé nadčasové. Četla jsem jako e-knihu z knihovny a bohužel kniha nebyla kompletní, naštěstí jsem ji objevila i zde, za což moc děkuji.

14.11.2023 5 z 5

Komiksová Kytice Komiksová Kytice Karel Jaromír Erben

Úžasné a originální zpracování skvělé klasiky české poezie. Komiksové zpracování ještě více umocní knižní zážitek. Rozhodně doporučuji.

27.01.2023 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Čtivá kniha, díky níž jsem se mohla přenést do krásných letních dnů a ještě i na zámek. Katka je skvěle trhlá a praštěná a navíc ještě zamilovaná = příjemné čtení.

22.01.2023 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Opět skvělá kniha a navíc z prostředí Jižních Čech. Autorčina tvorba je pro mě sázka na jistotu. Klasická detektivka, kde netečou potoky krve, naopak je krásně vykreslena příroda a vztahy či problémy jednotlivých postav. Mohu jen doporučit.

18.03.2024 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Skvělá detektivka, kterou nejde odložit a vy prostě musíte vědět, kdo je ten vrah a postupně podezíráte úplně všechny a stejně nepřijdete na to, jak se to vše stalo a při rozuzlení knihy Vám spadne brada.

03.04.2022 5 z 5