blimba blimba komentáře u knih

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

O Mašínech se hodně diskutuje, ale vlastně málo ví. Tahle kiha je formou i obsahem pro další diskusi podle mě zásadní. Já si stále kladu otázku, proč Mašíny označujeme dílem za vrahy a dílem za hrdiny, ale na účastníky druhého odboje se nahliží jednoznačně pozitivně? A kdo má na svědomí více životů?Mašínové nebo mlčící většina?

02.05.2013 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

(SPOILER) První část se mi zdála taková víc románková, druhá už o poznání závažnější. Celkově ale fajn kniha a jsem ráda, že dopadla jak dopadla.

26.11.2021 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Dokonale minimalisticke, vseho akorat, misty skoro lyricke, pokud neco takoveho lze rici o postapokaliptockem pribehu. Knihy jsem se hodne obavala, ale jsem nadsena.

16.11.2015 4 z 5

Divergencia Divergencia Veronica Roth

Pro mě čtivě napsaná slátanina pro puberťáky s neopodstatněnou publicitou. Hunger Games také nejsou literární terno, ale srovnávat tyto dvě knihy je pro HG skoro urážka.

04.08.2014 1 z 5

Pestré vrstvy Pestré vrstvy Ivan Landsmann

Posloucháno vlastně náhodou jako audiokniha, což zejména v první části bylo hodně povedené. Velmi jadrný jazyk a přitom to na mě chvílemi působilo až poeticky. Druhá část hodně jiná, ale ten příběh to hezky uzavřelo.

07.02.2024 4 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Když jsem to četla v 18, tak to bylo asi lepší...ale výhoda časového odstupu je ta, že si člověk pamatoval jen pár scén... takže stále napínavé

14.11.2021 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Jak je uvedeno v komentarich nize, trohu machisticke a egocentricke. Pro me je v knize take mnoho stastnych nahod, takze pusobi ponekud nepravdepodobne. Podle komentaru jsem cekala vice.

27.12.2014 3 z 5

Proč děti neprospívají Proč děti neprospívají John Holt

John Holt je propagátorem domácího vyučování. Jeho poznámky učitele na mnoha prestižních školách člověka přivedou k odpovědi na otázku Proč asi školy nefungují....To co platilo před 50. lety v USA a 20 lety unás je bohužel aktuální stále...reforma školy se nekonala.

31.03.2013 5 z 5

Nenásilná komunikace: řeč života Nenásilná komunikace: řeč života Marshall Rosenberg

Pro mě skvělá kniha, která mi doplnila informace v oblasti respektujiciho pristupu k dětem. Samozřejmě přesah knihy je daleko větší. Některé formulace opravdu vyznívají nepřirozeně, ale jsou to jen návody a je na každém, jak si je přizpůsobí. Zkouším na dětech a zdá se že to funguje.

09.04.2013 5 z 5

Město, nedlouho poté Město, nedlouho poté Pat Murphy

Příjemná mile neokázalá kniha. A ten formát vydání je úplně boží. Skvěle padne do ruky i kapsy kabátu.

01.03.2024 4 z 5

Zelený stan Zelený stan Ljudmila Ulická (p)

(SPOILER) Kromě toho, že mě čtení opravdu těšilo, jsem knihu brala jako "dozvdělavací", a to jak v oblasti literatury a hudby, tak v oblasti historie.
Spoiler
Knihu jsem vnímala i jako příběh o tom, jak zůstat svobodný v nesvobodné světě...Než vás to nakonec stejně semele.

03.11.2023 5 z 5

Poslední šumavská pastvina Poslední šumavská pastvina Martin Sichinger

Mě kniha bavila, obě části. Taková příjemná neurážející oddechovka.

28.10.2021 4 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Po dlouhé době kniha která je svižná a ne banální.

11.06.2018 4 z 5

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Moje odvěká srdcovka.

18.07.2017 4 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Ja mam novou verzi s vymazanymi druzstvy. Misty je to docela legrace. Protoze treba koza neni nase, ale uz se nedozvime ci teda vlastne je:-). Ale jinak me i dceru bavila. Vlastne me dost prekvapilo jak je to dobre.

26.03.2015

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Je to takove sladke a dojemne. Vsichni jsou ultrahodni. Heidi nejhodnejsi. Zaver kdy vsichni chteji po smrti odkazat svuj majetek Heidi je skvelim vyvrcholenim:-) Zhratka vekehorska idyla.

14.07.2014 3 z 5

Endurance Endurance Alfred Lansing

Je opravdu neuvěřitelné, kolik se toho dá vydržet. Kdyby to člověk viděl ve filmu, tak by si asi řekl, že to scénárista trochu přehnal. Velký obdiv.

25.02.2014 5 z 5

Vzdělávejte se po svém Vzdělávejte se po svém Dale J. Stephens

Kniha je hodne inspirativni, docela by me zajimalo jak by zde nabizene figle fungovali v ceskem prostredi. Trochu mi nesedel podnikatelsky etos a cesta za uspechem ala podnikatelska prirucka. Ale celkove dobre typy nejen pro potencialni studenty/nestudenty VS.

16.02.2014 4 z 5

Jak přežít konec civilizace Jak přežít konec civilizace Magdalena Vožická

Hodně čtivé a vtipné. Nejdrive me trochu stvala beletristicka linka o Jindrichovi, ale s postupem casu me zacala vylozene bavit. Nejsem sto posoudit, jak funkcni jsou navody v knize obsazene, kdybyste nekdo mel nejakoui zkusenost, budu rada za sdileni.

03.02.2014 4 z 5

Všichni krásní koně Všichni krásní koně Cormac McCarthy

Co je pro mě ve filmu Leoneho Tenkrát na západě, je pro mě tato kniha v literatuře. Nemám na mysli obsah jako spíš formu a vytvořenou atmosféru.

16.08.2013