blimba blimba komentáře u knih

Město, nedlouho poté Město, nedlouho poté Pat Murphy

Příjemná mile neokázalá kniha. A ten formát vydání je úplně boží. Skvěle padne do ruky i kapsy kabátu.

01.03.2024 4 z 5

Pestré vrstvy Pestré vrstvy Ivan Landsmann

Posloucháno vlastně náhodou jako audiokniha, což zejména v první části bylo hodně povedené. Velmi jadrný jazyk a přitom to na mě chvílemi působilo až poeticky. Druhá část hodně jiná, ale ten příběh to hezky uzavřelo.

07.02.2024 4 z 5

Zelený stan Zelený stan Ljudmila Ulická (p)

(SPOILER) Kromě toho, že mě čtení opravdu těšilo, jsem knihu brala jako "dozvdělavací", a to jak v oblasti literatury a hudby, tak v oblasti historie.
Spoiler
Knihu jsem vnímala i jako příběh o tom, jak zůstat svobodný v nesvobodné světě...Než vás to nakonec stejně semele.

03.11.2023 5 z 5

Devět měst Devět měst Thornton Wilder

Za mě příjemné odpočinkové čtení pro čas podzimních rýmiček.

03.11.2023 4 z 5

Kouzlo druhé šance Kouzlo druhé šance Cressida Cowell

Moc nebaví ani mě ani děti, je to takové polopatické a "ukřičené".

30.11.2021 2 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

(SPOILER) První část se mi zdála taková víc románková, druhá už o poznání závažnější. Celkově ale fajn kniha a jsem ráda, že dopadla jak dopadla.

26.11.2021 4 z 5

Hory, peklo, ráj Hory, peklo, ráj Are Kalvø

Příjemná oddechovka. Některé myšlenky jsou dost trefné. Potěší a neurazí...

24.11.2021 4 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Když jsem to četla v 18, tak to bylo asi lepší...ale výhoda časového odstupu je ta, že si člověk pamatoval jen pár scén... takže stále napínavé

14.11.2021 4 z 5

Dobrodruzi hlavního proudu Dobrodruzi hlavního proudu Jiří Hájíček

Nějak nevím, úvodní část sledující přelom 80. a 90. let mi přišla skvělá. Výborně vykreslená atmosféra doby, alespoň tak jak si ji ze svých dětských let pamatuji. 90. léta byla za mě už slabší, trochu prvoplánové typy postav. Ale celkový dojem z knihy spíš dobrý.

03.11.2021 3 z 5

Poslední šumavská pastvina Poslední šumavská pastvina Martin Sichinger

Mě kniha bavila, obě části. Taková příjemná neurážející oddechovka.

28.10.2021 4 z 5

Měsíční svit Měsíční svit Michael Chabon

Přijde mi že autor má dar člověka přičarovat k textu knihy...nekdy mám ale problém knihu dočíst ...je tam těch kouzel nějak moc.

10.10.2021 4 z 5

Sourozenci Tannerovi Sourozenci Tannerovi Robert Walser

Myšlenkově inspirující, jazyk vyprávění krásný, ale asi jsem už na knihy o hledajícím se mladém hrdinovi moc stará. Na druhou stranu je to jedna z knih, kterou bych si ráda s odstupem přečetla ještě jednou a jsem si jistá, že narážím na mnoho myšlenek, které jsem při prvním čtení přehlédla.

15.04.2021 3 z 5

V zajetí Vikingů V zajetí Vikingů Torill Thorstad Hauger

Srdcovka mého dětství.

15.01.2021 5 z 5

Prvorozený Prvorozený Tor Seidler

Četli jsme s dětmi a velké nadšení.

20.10.2019 5 z 5

Pohoršovna Pohoršovna Daniela Fischerová

Dobrý nápad, i když podle mě trochu nedotažený. Děti bavilo.

23.07.2019 3 z 5

Penderwickovi Penderwickovi Jeanne Birdsall

Príma knížka pro malé slečny, která potěší a neurazí ani maminku.

23.07.2019 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

První díl fajn, originální, čtivý, s každým dalším velký pokles kvality.

23.07.2019 3 z 5

Nový čas Nový čas Ida Jessen

Příjemná oddechovka...možná konec byl na můj vkus trochu utnutý. Za mě čtivé a příjemné. Ideální čtení do sychravých dnů ke kamnům a čaji :-)

29.04.2019 3 z 5

Starý král ve vyhnanství Starý král ve vyhnanství Arno Geiger

Zajímavé téma, ale jako kniha mi to připadalo trochu nedodělané.

14.01.2019 3 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Hezké, ale možná trochu vykalkulovaný dle dobové poptávky.

14.01.2019 3 z 5