blimba blimba komentáře u knih

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Příjemně plynoucí.

08.10.2018 4 z 5

Pánbůh zaplať Pánbůh zaplať Wojciech Tochman

četla jsem nevědouc, co to je za knihu. Říkala jsem si, že to jsou docela drsné povídky...pak jsem jistila, že to povídky nejsou...

01.10.2018 4 z 5

Ségry Ségry Raina Telgemeier

Máme 3 děti a malý byt, takže trefa do černého :-)

21.06.2018 5 z 5

Příhody Tappiho ze Šeptajícího lesa Příhody Tappiho ze Šeptajícího lesa Marcin Mortka

Už jsem četla lepší dětské knihy. Trochu nuda bez nápadu.

11.06.2018 3 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Po dlouhé době kniha která je svižná a ne banální.

11.06.2018 4 z 5

Klapky na očích Klapky na očích Jan Guillou

Zatim nejslabší. Hodně recyklovaneho obsahu.

18.02.2018 3 z 5

Stavitelé mostů Stavitelé mostů Jan Guillou

Příjemná oddechovka. Čte se samo :-)

05.02.2018 4 z 5

Jasné ráno Jasné ráno Scott O’Dell

Četla jsem ji jako malá. Uz se těším,až ji budu číst s dětmi.

26.08.2017 5 z 5

Anička v zahradě Anička v zahradě Ivana Peroutková

Tato kniha mě dost nudila. Uměle natahovana. Dětem se líbila.

12.08.2017 3 z 5

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Moje odvěká srdcovka.

18.07.2017 4 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Nevim přesně čím, ale kniha na mě v mnohých pasážích působila neautenticky, násilně ve smyslu struktury textu. Pro mě trochu zklamaní. Baťovská část mi přišla hodně povedená.

02.04.2017 3 z 5

Úzká cesta na daleký sever Úzká cesta na daleký sever Richard Flanagan

Pro mě byla v určitém smyslu kniha nesourodá. Prolínání různých časových rovin mívám většinou ráda, ale tady to působilo kostrbatě.

14.01.2017 3 z 5

Jak se Josífek s Jožinkou ztratil a nevěděl o tom Jak se Josífek s Jožinkou ztratil a nevěděl o tom Ester Stará

Bavila mě i deti

30.06.2016 5 z 5

Radhostův meč Radhostův meč Juraj Červenák

Moc me potesilo zasazeni do Krusnohori. Mam tuto oblast rada a je prijmne si predstavovat konkreni mista.

13.01.2016 3 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Dokonale minimalisticke, vseho akorat, misty skoro lyricke, pokud neco takoveho lze rici o postapokaliptockem pribehu. Knihy jsem se hodne obavala, ale jsem nadsena.

16.11.2015 4 z 5

Lord Mord Lord Mord Miloš Urban

Měla jsem jako audioknihu načtenou Urbanem. Dost mě to bavilo. Myslím si, že znalec reálii asi chytil daleko více skrytých vtípků a narážek...škoda pro mě. Já se aspoň bavila bratránkovými idiomy a veselou parafrázi Jakešova projevu.

18.10.2015 4 z 5

Přes matný sklo Přes matný sklo Petra Hůlová

V texru lehký spoiler!

Já myslím, že je to hodně o předchozím režimu a o tom, co to dělá s lidmi. Hrdina hledá velké rodinné tajemství a místo toho jsou osudy členů rodiny jen rozplizlé, přesto zničené nebo spíš zmařené vlivem vnějších okolností. Možná by vše mohlo být jinak, kdyby děda nezkončil na ministerstvu, babička se mohla plně rozvíjet a otec byl povýšen....v tom kontextu zapadá i ten podivný, rozplizlý konec.

26.09.2015 4 z 5

Kdo přivezl Doruntinu? Kdo přivezl Doruntinu? Ismail Kadare

Kniha čtivá, pěkně napsaná, ale nějak mi tam vadilo to národovecké vyznění.

25.09.2015 3 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Ja mam novou verzi s vymazanymi druzstvy. Misty je to docela legrace. Protoze treba koza neni nase, ale uz se nedozvime ci teda vlastne je:-). Ale jinak me i dceru bavila. Vlastne me dost prekvapilo jak je to dobre.

26.03.2015

Dušinka, víla věcí Dušinka, víla věcí Ester Stará

Jazykove i vytvarne pekna kniha. Pribehy samotne me moc nebavily, ale holcicce se libily, takze ok.

26.03.2015 3 z 5