blimba blimba komentáře u knih

Časoskokan Časoskokan Stefano Benni

Lehce eko. Hodně hravý text. Příjemné čtení.

01.04.2013 5 z 5

Anatém Anatém Neal Stephenson

Pro mě dobré , ale jedničkou stàle zůstává Diamantový věk. Hlavně konec se mi zdál trochu divný.

01.04.2013 4 z 5

Výchova bez poražených Výchova bez poražených Thomas Gordon

Skvělé, jasné, pochopitelné. Teď už zbývá jen úspěšně aplikovat:-)

31.03.2013 5 z 5

Soumrak na Worlornu Soumrak na Worlornu George R. R. Martin

Docela dobré, jen mě překvapilo, kolik motivů je pak použito v Písni laedu a ohně.

31.03.2013 3 z 5

Daleko od Toleda Daleko od Toleda Angel Wagenstein

Trochu veselé, hodně nostalgické, hodně zajímavé. Co se mnohým nepovedlo zničit za stovky let, zvládli komunisti skoro za petiletku.

31.03.2013 4 z 5

Proč děti neprospívají Proč děti neprospívají John Holt

John Holt je propagátorem domácího vyučování. Jeho poznámky učitele na mnoha prestižních školách člověka přivedou k odpovědi na otázku Proč asi školy nefungují....To co platilo před 50. lety v USA a 20 lety unás je bohužel aktuální stále...reforma školy se nekonala.

31.03.2013 5 z 5

Strážci občanského dobra Strážci občanského dobra Petra Hůlová

Člověk chvilku chápal lidi, kteří z polistopadových změn nejsou nadšeni. Někde jsem četla, že kniha je takové české sci -fi. Ve světle toho co slyším v "krizové" době na ulici a co se děje na hranicích některých ghett, to už zase takové scifi není.

31.03.2013 4 z 5

Draci podzimního soumraku Draci podzimního soumraku Tracy Hickman

Přečtu leccos, ale tohle je na mě moc. Nelogické jednání hrdinů, nelogické situace, nelogická řešení. K tomu děsivej překlad. Příběh vypadá jako by si ho hodně malé děti vymyšlely při hře Dračího doupětě. Snad se děti neurazí.

31.03.2013 odpad!