Výchova bez poražených

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha amerického psychologa Thomase Gordona srozumitelně a názorně popisuje postupy, jak komunikovat s dětmi, jak posílit spolupráci v rodině a jak efektivně řešit problémy.Tato kniha čtenářům poskytne odpovědi na otázky: Jak se při výchově vyhnout přílišným ústupkům dětem. Jak dětem naslouchat, aby byly ochotné s rodiči mluvit. Jak s dětmi mluvit, aby byly ochotné naslouchat. Jak děti naučit řešit své vlastní problémy. Jak řešit konflikty tak, aby se nikdo necítil poražený.....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124266/big_vychova-bez-porazenych-fM4-124266.png 4.472
Žánr:
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika, Rodina

Vydáno: , Malvern
Originální název:

Parrent effectiveness training, 2000


více info...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Kniha Výchova bez poražených

galadrielin
včera

Srozumitelně podaný náhled na respektující výchovu. Souhlasím, že kniha by mohla být klidně kratší, myšlenky se dost opakují. Nicméně pro rodiče, kteří mají chuť vychovávat děti tak, aby v tom všem zúčastněným bylo dobře, doporučuju.

Eridan
13. března

Praktická kniha, relativně jednoduchá myšlenka, občas až nepříjemné zrcadlo a odhalení rodičovských autoritářských technik. Cvičení by mohly být hojněji a nejen na konci knihy, ale spíš v průběhu. Jsem zvědavý na Školu bez poražených.


Guepp
27.08.2022

Kniha mi prijde fascinující, má v sobě mnoho dulezitych informaci, ale je to tak tezce napsane. Ocenuji promyslenost a propracovanost, jen nekdy mozna az zbytecne komplikovane. Kniha by mohla byt klidne polovicni a bylo by to stale podnetne.
Najdete zde jak pracovat s detmi, ale take jak pracovat sam se sebou jako rodic.
Moc se mi líbila kapitola o komunikaci s nemluvňaty, pridana cviceni v prilohach (naslouchani pocitum, rozpoznani neefektivniho sdeleni, pouziti rodicovske autority) a 12 komunikacnich bloku - prehled typickych rodicovskych odpovedi a jejich dusledku.

Streva
07.07.2022

Kniha říká to co jiné zase jinou formou. Podstatou má být třetí cesta mezi autoritářskou (poškozené dítě) a příliš volnou (poškození rodiče i děti) výchovou. Co takhle se svým dítětem mluvit?
Pro mě příjemné opáčko - k těmhle věcem je třeba se vracet.

Podobné a mnou oblíbené knihy:
Aha rodičovství (+ druhý díl o sourozeních - ještě přínosnější)
Nenásilná komunikace - základ
Respektovat a být respektován - pokud to chcete nezáživně

claudiavas89
05.05.2022

Četla jse tĕžko, rozvlačne. Koncept jdem už četla i u jinych knih ktere se četli lip.

Bonda
01.03.2022

Skvělé, jednoduché, názorné. Viz příklad s bundou: dcera si ji nechce obléknout, zatímco otec myslí, že by měla jít v bundě. Dva možné scénáře: buď otec donutí dceru obléct si bundu (špatné) nebo jde dcera ven bez bundy (taky nic moc). Oba scénáře jsou pro jednoho (nebo možná i pro oba) prohrou. Existuje třetí možnost? Spousta (pra)rodičů jako by v tomto místě měla zatmění mysli a netušila, že třetí možnost existuje a je právě tato: otec zjistí, že dceři vadí tato konkrétní bunda, a domluví se s ní, že si vezme jiné teplé oblečení. Nechápu, že diskutování s dítětem v tomto smyslu pokládá tolik lidí za ústupek, ztrácení pozice, nedostatek respektu od dítěte. Copak rodinné vztahy jsou boj? Kde se má dítě naučit spolupráci, když ne v rodině? Copak všechny vztahy jsou bojem kdo s koho? Proč má v rodině někdo poroučet a druhý poslouchat, je snad rodina armáda?

mora.nocna
24.01.2022

S knihou a jej myšlienkami sa takmer úplne stotožňujem. Ovšem zaviesť to do praxe je veľmi náročné. Moje dieťa nereaguje tak, ako v uvedených príkladoch :D

muchomurka
22.01.2022

Knížka se mi líbila obsahem, ale zpracování a i překlad děsné. Bylo to neskutečně rozvláčné, neustále se opakující informace - v rámci jedné stránky zopakováno x-krát, to bylo únavné číst. Také se mi nelíbilo to neustálé vychvalování této metody (byť to může být pravda) a neustálé odkazy na kurz. Závěr ooo Amerika mě také neoslovil.
Ale co se týče metody III. a aktivního naslouchání, to mě velmi zaujalo a určitě se na to podívám blíž a zkusím v praxi.

1