Škola bez poražených přehled

Škola bez poražených
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277251/bmid_skola-bez-porazenych.jpg 4 24 24

Kniha, kterou držíte v rukou, je mezi pedagogickou literaturou ojedinělá. Na rozdíl od většiny knih o vzdělávání se nezaobírá teoretickými koncepty, ale tím, jak je konkrétně uvést do praxe. Tato kniha je příručkou, která chce pomoci učitelům zvládnout vypjaté situace. Učí je mluvit s žáky způsobem, který posiluje vzájemný vztah, a řešit konflikty tvůrčím způsobem, který přináší oboustrannou spokojenost. Chce učitele povzbudit a poskytnout jim oporu. Chce je ujistit o tom, že mohou dělat chyby – a přesto být skvělými učiteli. Povinná četba pro každého učitele! Psychoterapeut Thomas Gordon, zakladatel úspěšného mezinárodního programu Teacher Effectiveness Training, pracoval dlouhá léta s dětmi a naléhavě si uvědomoval dvě skutečnosti: Na jedné straně viděl, jak dospělí svým jednáním dětem často nevědomky ubližují. Zároveň však věděl, že pracovat s dětskými emocemi je nesmírně těžké, a nemá-li k tomu člověk patřičnou průpravu, často je to téměř nemožné. Bylo mu nade vší pochybnost zřejmé, že jsou to právě učitelé, kteří musí denodenně zvládat projevy nejrůznějších dětských emocí od frustraci až po zoufalství, a že jsou z toho často bezradní. Vždyť jako vojáci v první linii čelí situacím, na nichž by si mnohdy vylámal zuby i zkušený psychoterapeut!... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Malvern
Originální název:

Teacher Effectiveness Training: The Program Proven to Help Teachers Bring Out the Best in Students of All Ages , 1975


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Škola bez poražených. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (3)

Potolu
27.07.2022 5 z 5

Jedna ze skvělých knih o komunikaci nejen se žáky (ale i s rodici, řediteli,...) pro ucitele. I kdyz ona se tahle prirucka hodi vlastne i do kazdodenniho zivota.
Ackoli jsem znala danych metod, libilo se mi, ze je text jednoduchý, protkany ukazkami.
Rozhodne nečekejte, ze si ji prectete a budete supermani v komunikaci. Chce to dost prace na sobě a celkove změnu ze zabehlych koleji. Ale kdo si uvedomuje, ze komunikuje spatne, je na dobre ceste!
Tak vzhuru do toho! :-)

Metcheque
09.07.2020 5 z 5

Další ze střípků respektujícího přístupu, který vychází z humanistické rogersovské psychologie. Stěžejní myšlenka je sice trochu extremistická, ale v zásadě primitivní - odstraňme ze školství autoritářství a soutěživost a nahraďme to partnerstvím a solidaritou. Přitom je to tak jasné a intuitivní a svobodné školy by mohly o svých třídních klimatech pořádat veřejné semináře.


Míša07
10.12.2019 5 z 5

Kniha o komunikaci a efektivním řešení konfliktů mezi žákem a učitelem se spoustou praktických příkladů, na kterých vykládanou teorii pochopí kdokoli i bez pedagogické praxe. Určitě obohatí jak začínající učitele, tak i ty s dlouholetou praxí, kteří už nechtějí chodit do práce s nechutí a chtějí své žáky něco naučit. Parádní. Určitě doporučuju!

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Škola bez poražených v seznamech

v Právě čtených8x
v Přečtených35x
ve Čtenářské výzvě2x
v Doporučených5x
v Knihotéce21x
v Chystám se číst62x
v Chci si koupit18x
v dalších seznamech3x

Štítky knihy

mezilidské vztahy učitel a žák interpersonální komunikace

Autorovy další knížky

Thomas Gordon
americká, 1918 - 2002
2012  89%Výchova bez poražených
2015  88%Škola bez poražených