Město, nedlouho poté

Po celosvětové epidemii obývá San Francisco jen hrstka malířů, sochařů a básníků. Když proti nim vytáhne mocichtivý generál pokoušející se obnovit „jeden národ“, rozhodnou se bránit tím, co umějí nejlépe – uměním. Důležitou roli v této válce sehraje dívka beze jména, která skvěle zachází s lukem a šípy a do města ji přivedl mechanický anděl… Pozoruhodně vystavěný román oceňované autorky se podobá jen máločemu. Lze jej číst jako post-apo sci-fi s prvky fantasy, jako vyprávění v duchu magického realismu s prvky surrealismu, jako průzračně poetický příběh o lásce a smrti v kulisách legendárního města, ve kterém sama autorka trvale žije....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/374184/mesto-nedlouho-pote-fzs-374184.jpg 4.410

The City, Not Long After (1989)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Gnóm!

kralika

Krásný utopický příběh o tom, že mezi zbraněmi nemusí múzy mlčet, ale měly by být slyšet a dokonce by mohly i vyhrát.

"V rukou úderných oddílů vypadá každá vlajka ošklivě."

čemijka

Zajímavý pohled na posapokalyptické San Francisco, kde vládne především umění, díky kterému lidé tak nějak hledají sami sebe i smysl života. Jednou bych se chtěla projít uličkami, které mě zavedou do zrcadlové zahrady, potkat Strojovy vynálezy a poznat Dannyho i Jax. Trochu utopická myšlenka bojovat proti uzurpátorskému brigadýrovi pomocí umění nezní vůbec špatně a musím přiznat, že jejich styl boje byl opravdu originální. Knížka je krásně poetická společně s letmým švitořením křídel mechanického anděla a květinami padajícími z nebe.