Jak přežít konec civilizace

Již dlouhá staletí se lidstvo straší předpověďmi o konci světa. O tom, co by mohlo být příčinou, panuje mnoho různých představ. Výbuch supersopky nebo náraz asteroidu nebo jaderná válka. Nicméně tyto druhy Armagedonu by opravdu nenechaly lidstvu moc šancí na přežití. Může však nastat nějaká jiná katastrofa, která nechá přírodu přece jen v použitelném stavu. Třeba přijde mimořádně silná sluneční bouře a kleknou všechny sítě. Kromě kolapsu internetu nastane i blackout a všechny infrastruktury přestanou fungovat. Naše civilizace propadne chaosu a my se budeme znovu učit základní věci, které byly pro naše předky běžným denním chlebem, abychom si zajistili nutné životní potřeby....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155857/jak-prezit-konec-civilizace-155857.jpg 4.219

Kniha Jak přežít konec civilizace

Andi
03.11.2021

Psala jsem si výpisky. Ta příběhová část tam byla zbytečně navíc, knize by pouze "populárně naučná" slušelo víc.

Alena_S
13.05.2019

Kéž by se víc žen podílelo na tomto typu literatury ;-) Je to tedy příručka na chalupu, to bude první věc, co pro vyzkoušení popsaného budete potřebovat (jako pan Jindřich, který v knize funguje coby dobrovolný pokusný králík), a doporučila bych porovnat těch postupů radši víc. Vzhledem ale k tomu, na co nás připravuje, kniha aspoň působí optimisticky - jak využít, co máme, a jak si poradit, pokud to nemáme.

Tyrkysová
18.05.2018

Vřele doporučuji si přečíst. Byť člověka mrazí v zádech, když si uvědomí, že by se mu rady nedejbože mohly někdy opravdu hodit, vše je podáno tak pozitivně a vtipně, že knihu přečtete, ani nebudete vědět jak :)

her.da
20.11.2017

Hezky napsané, autorka většinu činností popisuje s lehkostí, ale pokud můžu soudit (máme ovce, slepice, velkou zahradu) je to dřina. Představa jak tahám tele z krávy ... ovci jsem párkrát pomáhala a sama bych to nezvládla.
Potěšil mě návod na činění kůží doma, chtěla bych to zkusit.

blimba
03.02.2014

Hodně čtivé a vtipné. Nejdrive me trochu stvala beletristicka linka o Jindrichovi, ale s postupem casu me zacala vylozene bavit. Nejsem sto posoudit, jak funkcni jsou navody v knize obsazene, kdybyste nekdo mel nejakoui zkusenost, budu rada za sdileni.